loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

HİSER PROJESİ FİRMALARIN REKABET GÜCÜNÜ ARTIRACAK

HİSER PROJESİ FİRMALARIN REKABET GÜCÜNÜ ARTIRACAK

Gaziantep Yazılım ve Bilişim Kümesi projesinin açılış toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı.

-HİSER PROJESİ FİRMALARIN REKABET GÜCÜNÜ ARTIRACAK

-GAZİANTEP YAZILIM VE BİLİŞİM KÜMESİ PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE YAPILDI

-GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ:

-“YAZILIM VE BİLİŞİM ÜZERİNE BAŞLATILAN PROJENİN SEKTÖRÜN GELİŞİMİNE VE İŞ DÜNYASINDAKİ DİJİTAL DÖNÜŞÜME BÜYÜK KATKILAR SUNACAĞINA İNANIYORUM”

 Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Teknopark işbirliğiyle Ticaret Bakanlığı’nın sağlamış olduğu Hizmet Sektöründe Rekabet Gücünün Artırılması (HİSER) desteği kapsamında hayata geçirilen Gaziantep Yazılım ve Bilişim Kümesi projesinin açılış toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı.

İş birliği kuruluşlarının temsilcileri, proje uzmanları ve projede yer almaya hak kazanan firmaların temsilcilerinin yer aldığı toplantıda, HİSER desteğinin içeriği ve projenin yol haritası hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, projenin sektörün gelişimine ve iş dünyasındaki dijital dönüşüme büyük katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti.

HİSER Projesi faaliyetlerine yönelik, işbirliği kuruluşları ve proje katılımcılarıyla gerçekleştirilen açılış toplantısında firmalara önemli bilgiler verildiğini kaydeden Adnan Ünverdi, sözlerine şöyle devam etti:

“Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan HİSER desteği, hizmet sektörüne yönelik hazırlanmış projeleri kapsıyor. HİSER desteği ile ilgili sektördeki firmaların iş birliği kuruluşları aracılığıyla bir araya getirilerek yurt dışı pazarlara açılabilmelerini teminen ihtiyaç analizlerinin yapılması, ortak stratejilerin oluşturulması, eylem planlarının hazırlanması, yurt içinde ve yurt dışında pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi sağlanıyor.”

Program süresinin 3 yıl olduğunu kaydeden Ünverdi, şunları dile getirdi:

“Projemizde şu an itibarı ile 19 firma yer alıyor. Proje süresinde öncelikle firmaların ihtiyaç analizi yapılacak, ardından ortaya çıkan sonuca göre 36 aylık bir yol haritası oluşturulacak ve buna göre kümenin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim, danışmanlık, yurt dışı ve yurt içi pazarlama faaliyetleri ve küme tanıtım çalışmaları gerçekleştirilecek. Proje kapsamında gerçekleştirilecek bütün faaliyetlerde Ticaret Bakanlığı tarafından firmalara özel yüzde 75 oranında geri ödeme desteği sağlanacak. İnşallah Gaziantep Teknopark’ın projemize sağlayacağı değerli katkılarla yazılım sektöründe önemli başarılara imza atacağız. Bu kapsamda sunmuş olduğu destekten dolayı Ticaret Bakanlığımıza, iş birlikleri için Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’a ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”