loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU, EKONOMİYE DESTEK PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU, EKONOMİYE DESTEK PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türk Lirası'na güven tesis eden ve istikrarı güçlendiren adımları gayet olumlu buluyor ve destekliyoruz" dedi.

Hisarcıklıoğlu, yaptığı değerlendirmede “Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan etmiş olduğu ekonomiye destek paketi, reel sektör tarafından çok olumlu şekilde karşılanmıştır. Atılan adımlar yerinde olmuş ve moralleri düzeltmiştir” ifadelerini kullandı.

Çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Gaziantep'te konuşan Hisarcıklıoğlu, alınan önlemlerle döviz kurlarındaki aşırıya kaçan olağandışı yükselişlerin önüne geçildiğini belirterek, mali piyasalarda istikrarın arttığını söyledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yapılan açıklamanın, piyasalardaki etkisini de pozitif olarak gösterdiğini belirterek şöyle konuştu:

“Türk Lirasına güveni tesis eden ve istikrarı güçlendiren adımları gayet olumlu buluyor ve destekliyoruz. Asgari Ücret vergi indiriminin herkese uygulanma kararı, KDV düzenlemesiyle iadelerin hızlandırılacak olması, Kurumlar Vergisi indirimi ve yeni Kredi Garanti Fonu paketini çok önemli ve faydalı görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye ekonomisinin serbest piyasa kuralları içinde yoluna devam edeceğini vurgulaması çok önemliydi. Zira birilerinin özellikle sanal ortamda yaymaya çalıştıkları dedikoduların önüne geçilmiş oldu.”

Türkiye ekonomisinin gücünün, teşebbüs hürriyeti ve girişimci gücünden geldiğini kaydeden Hisarcıklıoğlu, “İşte Gaziantep’te bunun en büyük kanıtıdır. 365 oda ve borsamız Türkiye’nin gücüne her zaman inandı, inanacak. Türkiye’ye yatırım yapanlar hep kazandı, inşallah bundan sonrada yatırım yapanlar ve ülkemize güvenenler hep kazanacak” şeklinde konuştu.