loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan VI. İş Forumu, 14 Aralık 2021, Bakü

SAYIN ÜYEMİZ

 

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK organizasyonunda 2012 yılından itibaren Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’ın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilen Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumunun (TAG İF) altıncısının 14 Aralık 2021 tarihinde Bakü’de yapılması planlanmaktadır.

Söz konusu İş Forumuna T.C. Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş, Gürcistan Cumhuriyeti Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Sayın Natela Turnava, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Mikayil Cabbarov’un yanı sıra üç ülkenin iş dünyası örgütlerinin yöneticileri ve iş insanları katılacaktır. 

 

Girişimcilerimize önemli iş fırsatları sunan Azerbaycan ve Gürcistan’da pazar payımızın arttırılması ve adı geçen ülkelere yönelik yeni iş birliği imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek İş Forumu kapsamında üç ülke girişimcileri arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Etkinliğin taslak programı ekte sunulmakta olup, üç ülkeden katılımcı heyet listeleri ve programa ilişkin güncellemeler, katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletilecektir. 

 

Bahsi geçen etkinliğe katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin en geç 8 Aralık 2021, Çarşamba günü mesai bitimine kadar bağlantı üzerinden online kayıt yapması gerekmektedir.

 

Ayrıca, etkinlik çerçevesinde üç ülkeden firma ve kuruluşlar arasında iş birliği anlaşmalarının imza töreni planlanmakta olup, karşı taraftan muhatapları ile mutabık kalarak imza töreninde yer almak isteyen firma temsilcilerinin DEİK/ Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Bölge Direktörlüğümüz (Lenura Özsaraç, tel.: 90212 3395059, e-posta: lozsarac@deik.org.tr) ile iletişime geçmeleri önem arz etmektedir.

 

 Ek: Taslak Program (1 sayfa, Türkçe)

 

 Katılım Koşulları:

  • Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.
  • Uçak biletleri, konaklama ve Bakü’de şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferiden temin edilecek olup, toplantının gerçekleştirileceği yer ve program bilgisi kayıt formunu doldurmuş olan katılımcılarımıza bilahare iletilecektir. 
  • Azerbaycan’a seyahat için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmemekte olup, T.C. nüfus cüzdanı ile giriş çıkış yapmak mümkündür.
  • Azerbaycan’a girişte tüm yolcuların, uçuştan en geç 72 saat öncesinde sağlık kuruluşlarınca verilmiş olan kare kodlu PCR testi İngilizce sonucunu ve ayrıca,  çift doz aşı uygulamasını belgeleyen Covid pasaportunu ibraz etmeleri talep edilmektedir. 

 

 

 

Ekli Dosyalar