loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

Sırbistan’da Niş-Merdare Karayolunun İlk Kesiminin İnşası İhalesi

Sayın Üyemiz,

Dış Temsilciliklerimizden alınan bilgiler doğrultusunda, Sırbistan'da karayolu inşalarından sorumlu kamu iştiraki “Koridori Srbije” tarafından yapılan açıklamaya göre, Niş-Merdare karayolunun 5,5 kilometre uzunluğunda kesiminin inşası için bir ihaleye çıkılmıştır.

Bu kapsamda, teklifler 25 Mayıs 2021 tarihine kadar gönderilebilecektir. Söz konusu ihaleye ilişkin bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilmektedir. 

Niş-Merdare karayolunun inşaatının Niş ile Beloljin arasında 37,4 km’lik bölümü, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından Sırbistan'a sağlanan bir yatırım hibesi ile finanse edilecektir. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından verilen toplam kredi 85 milyon avro değerindedir. Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından verilen kredi ise 100 milyon avro iken, aynı kurum tarafından Batı Balkanlar Yatırım Çerçevesi kapsamında 40,6 milyon avro da hibe sağlanmıştır.

Niş ve Beloljin arasında yer alan diğer üç bölümün tasarım-teknik ve ihale dokümantasyonu geliştirme çalışmaları da hızlandırılmış olup, ihalelerin yakında başlatılması beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

 

Bağlantı: https://www.ekapija.com/tender/3206870/izgradnja-autoputa-e-80-nis-merosina-plocnik-beloljin-deonica-1-merosina-merosina