loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

Savunma Sanayii Başkanlığı (YETEN ve EYDEP) Tedarikçi Olma Başvuru Hakkında

Sayın Üyemiz,

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından, yurtdışı bağımlılığının kaldırılmasına yönelik olarak yut içinde faaliyet gösteren firmalarımızın yetkinliklerinin artırılması, sektöre kazandırılabilecek firmaların nitelikli tedarikçi olabilmelerini sağlamak amacıyla, SSB tedarik edeceği ürünleri yurt içinde temin etmek için üretici firmaları değerlendirerek envanter oluşturulmaktadır.

Envanter oluşturmada, firmaların finansal, insan kaynağı, ürün, üretim vb. bilgilerinin toplanarak yeteneklerinin sınıflandırılmaktadır. Bu yetenekler YETEN Uygulama Yazılımına işlenmektedir. Ayrıca, YETEN sayfasında bulunan Endüstriyel Yeteneklerin Değerlendirilmesi ve Desteklenmesi Programı (EYDEP) ' e de kayıt yaptırarak firmaların savunma sektörü içerisinde aktif yer almaları sağlanmaktadır.

Savunma Sanayii Başkanlığı nezdinde firmanızda yapılacak değerlendirme neticesinde, Firmanız Savunma Sanayii'ne tedarikçi olabilecek, uygun görülmesi halinde firmanıza SSB tarafından destekleme de yapılabilecektir.

Bu kapsamda, SSB tarafından yeteneklerinizin görülmesi ve gerektiğinde işbirliği yapabilmeniz açısından,YETEN ve EYDEP'e aşağıdaki linkten firma veri girişlerinizi yapmanız gerekmektedir.

YETEN ve EYDEP Veri Giriş Linki : https://yeten.ssb.gov.tr

Detaylı bilgi için:

Mehmet ÖZKURT - 2210900 (Dahili:239)