loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

MACFRUT 2023 İtalya Fuarı Milli Katılım Duyurusu

Sayın Üyemiz,

Akdeniz Ihracatçi Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından Odamıza yazıda 3-5 Mayıs 2023 tarihleri arasında Rimini/ İtalya’da düzenlenecek olan MacFrut Fuarı'na Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından Türkiye milli katılımı yapılması planlanmata olduğu belirtilmiştir. Fuara Türkiye’nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmaların 23.01.2023 tarihine kadar online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvurunuzun kabul edilmesi için Akdeniz İhracatçı Birlikleri Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Mersin Şubesi TR 54 0001 5001 5804 8000 3978 51 IBAN no'lu Euro hesabına toplam katılım bedelinin %50’sinin 23.01.2023 tarihine kadar yatırılması gerekmektedir.

(Ödeme yapılması gereken tutar şu şekilde hesaplanacaktır. Talep edilen m2 …*496€/m2*.)

Online Başvuru Formu: MacFrut 2023 Online Başvuru Formu

Katılım Bedeli: Tahmini 496 € /m2 (nakliyesiz)

Katılım bedeline dahil olan hizmetler;

  • Yer kirası,
  • Özel stant konstrüksiyonu,
  • Stant genel ve günlük temizlik hizmeti,
  • Kataloğa giriş bedeli,
  • Elektrik ve internet bağlantısı,
  • Genel Sekreterliğimizce hazırlanan firma broşüründe yer alma
  • Stantlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez )

Fuarda yaş meyve sebze, kuru meyveler-sebzeler, organik ürünler, dondurulmuş meyvesebze, kabuklu meyveler, baharatlar, şifalı otlar, taze kesilmiş-hazır taze ürünler, çiçekler, canlı bitkiler, üretim ve ticaret, makine ve tesisler, paketleme, tarım makineleri, seralar ve sulama sistemleri, baharatlar ve otlar, fidanlık ve tohumlar, biyostimülanlar, lojistik ve hizmetler sergilenmektedir.

Bu sene 39.su düzenlenecek olan ve Avrupa'nın en büyük yaş meyve sebze fuarlarından biri ona MacFrut fuarına, 2022 yılında 45 ülkeden yaklaşık 830 katılımcı firma katılmış ve söz konusu fuar, 38.500 üzerinde yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçi tarafından ziyaret edilmiştir.

Fuarın milli katılımının, “5973 Sayılı Karar” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılımcı firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 220.000 Türk Lirası’na (2023 üst limiti henüz açıklanmamıştır) kadar desteklenecektir.

Bilgilerinize sunulur.

Detaylı Bilgi İçin

İHRACAT VE PAZAR GELİŞTİRME BİRİMİ

Ekli Dosyalar