loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

İHRACAT AKADEMİSİ PROJESİ 8. DÖNEM FİRMA BAŞVURUSU

Sayın Üyemiz,

Odamız tarafından 2018 yılından bu yana firmalarımızın dış ticaret alanında rekabetçiliğinin artırılması, ürettikleri ürünlerin pazar payının geliştirilmesi ve ihtiyaç duyulan donanımlı dış ticaret personeli istihdamının sağlanması amacıyla gerçekleştirilmekte olan İhracat Akademisi projesinde 16 Ekim 2023 tarihinde 8. dönem eğitim programına başlanılacaktır. İhracat Akademisi projesi kapsamında bugüne kadar 7 eğitim döneminde toplamda 113 firmadan 128 kursiyerin katılımı ve bu süreçte 35 kişinin istihdamıyla 2 aylık eğitim periyotlarında toplamda 1.600 eğitim saati ile faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

İhracat Akademisi Projesi kapsamında, odamız üyesi firmalarımıza Pazar Araştırması ve Hedef Pazar Tespiti, Hedef Pazarlarda Potansiyel Alıcıların Tespiti, Uluslararası Satış Teknikleri ve Uluslararası Pazarlama konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verilmesi ve firmalara ticari istihbarat danışmanlığı konusunda destek sağlanması planlanmaktadır. Düzenlenen programının ardından firmaların edinmiş oldukları bilgiler doğrultusunda potansiyel alıcı firmalarla görüşerek ihracat kapasitelerini artırmaları hedeflenmektedir.

Projemiz aracılığıyla;

  • Projeye katılan firmalara Ekim-Kasım ayları arasında ticari istihbarat danışmanlık hizmeti verilmesi,
  • Firmaların bünyesinde ticari istihbarat birimlerinin oluşturulması,
  • Akademide yer alan firma kursiyerine Ekim-Kasım ayları arasında bir kısmı yüz yüze bir kısmı uzaktan olacak şekilde teorik ve uygulamalı dış ticaret eğitimi ve danışmanlığının sağlanması,
  • Firmaların belirleyeceği hedef pazarlarda tespit edilen potansiyel alıcı listelerinin detaylı bilgileriyle birlikte firmalara sunulması amaçlanmaktadır.

Eğitime katılımda son 1 ay içerisinde yeni istihdam gerçekleştiren firmalarımızdan yeni personelleri ile başvurmalarında öncelik verilecek olup, yeni istihdam gerçekleştirmek isteyen firmalarımız ise ihracat akademisi kursiyer aday havuzundan personel talebinde bulunabilir. Söz konusu eğitim ve danışmanlık programının ilk haftası Odamız eğitim salonunda yüz yüze, geri kalan kısmı ise online olarak gerçekleştirilecektir.

Projeye katılmak isteyen firmalarımızın aşağıdaki bağlantıda yer alan online formu en geç 27 Eylül 2023 Çarşamba gününe kadar doldurması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Kayıt Formu:

https://www.gso.org.tr/tr/formlar/gaziantep-sanayi-odasi-ihracat-akademisi-8donemfirma-basvurusu-180.html

Detaylı bilgi için, 221 09 00 – 177 rezzan@gso.org.tr

 

Detaylı Bilgi İçin

İHRACAT VE PAZAR GELİŞTİRME BİRİMİ