loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

İhracat Akademisi Projesi

Sayın Üyemiz,

Odamız tarafından firmalarımızın dış ticaret alanında rekabetçiliğinin artırılması, ürettikleri ürünlerin pazar payının geliştirilmesi ve ihtiyaç duyulan donanımlı dış ticaret personeli istihdamının sağlanması amacıyla İhracat Akademisi Projesi düzenlenmektedir.

Projemiz aracılığıyla;

  • Gaziantep sanayisinin ihtiyaç duyduğu, yabancı dil bilen, en az yüksekokul mezunu kursiyerlerin firmalarla eşleştirilmesi,
  • Projeye katılan firmalara 2 ay boyunca danışmanlık hizmeti verilmesi,
  • Firmaların bünyesinde ticari istihbarat birimlerinin oluşturulması,
  • İstihdam edilen personelin 2 ay boyunca bir kısmı yüz yüze bir kısmı uzaktan olacak şekilde teorik ve uygulamalı dış ticaret eğitimi ve danışmanlığı almasının sağlanması,
  • Firmaların belirleyeceği hedef pazarlarda tespit edilen potansiyel alıcı listelerinin detaylı bilgileriyle firmalara sunulması amaçlanmaktadır.

İhracat Akademisi 2018-2020 yılları arasında gerçekleşen 5 eğitim dönemini tamamlamıştır. Başarıyla tamamlanan 5 dönemle birlikte, 6. dönem verilecek olan eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin  “Gaziantep Gıda Kümesi” UR-GE projesi katılımcılarımız için Aralık 2020-Ocak 2021 döneminde başlatılması planlanmaktadır. 2 aylık eğitim ve danışmanlık programının ilk haftası fiziksel olarak Odamızda ve devamı online olarak gerçekleştirilecektir. Danışmanlık programı kapsamında firmalarımızın danışman tarafından iki kez ziyaret edilmesi ve online görüşmelerin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
 

Faaliyette yer almak için https://gso.org.tr/tr/formlar/ihracat-akademisi-projesi-30.html bağlantı adresindeki formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

 

Detaylı bilgi için: Ticaret ve Dış İlişkiler Dairesi - 0342 221 09 00 (171-177)

Tanıtım filmi içinhttps://www.youtube.com/watch?v=C4n1azQMXx8