loading

Sosyal medya hesaplarınızla hızlı giriş yapabilirsiniz.

ÜNVERDİ, 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI

ÜNVERDİ, 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, basında sansürün kaldırılışının 111. yıldönümü ve '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' kutladı.

Basında sansürün kaldırılışının 111. yıldönümü ve '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, iletişimin en güçlü araçlarından olan basının, toplumun aynası olduğunu söyledi.

Adnan Ünverdi, kamuoyunun gelişen olaylardan haberdar olmasında basının toplumun gören gözü, işiten kulağı olduğunu belirterek, basında sansürün kaldırılmasının, demokrasi kültürünün yerleşmesinde çok önemli yeri olduğunu ifade etti.

Toplumun doğru haber alma ve doğru bilgilenme hakkının basın yoluyla gerçekleştiğini belirten Adnan Ünverdi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin her alanda gelişmesi ve büyüme sürecinde basınımız önemli bir rol üstlenmektedir. Kamu görevi yapan basınımız demokratik toplumların en önemli kurumlarından birisidir. Dünya’nın küresel bir köy haline geldiği, bilgiye anında ulaşma imkanın olduğu çağımızda doğru bilgiye ulaşmada basınımız çok hassas bir işlevi yerine getirmektedir. Bu duygularla gece-gündüz demeden halkımızın doğru haber alması için çalışan bütün yerel ve ulusal basın mensuplarımızın gayret ve çabalarını takdir ediyor, Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 111. yıl dönümünü kutluyor, tüm basın camiasına çalışmalarında kolaylıklar diliyorum."