EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO-MEM’DE “DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ” DÜZENLENDİ [08.10.2018]

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda Gaziantep Sanayi Odası ev sahipliğinde, “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi'nde (GSO-MEM) Ticaret Bakanlığı uzmanları tarafından verilen seminer kapsamında üyelere, Devlet Destekleri, Dahilde İşleme Rejimi, Pazara Giriş İşlemleri, Ticari Bilgiye Erişim, Malezya ve Hindistan pazarına giriş konularında sunumlar yapıldı.

Bu haber 1157 defa görüntülendi. >>Habere git
GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ BÜYÜKELÇİLERE GAZİANTEP’İN YATIRIM FIRSATLARINI ANLATTI [06.10.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen toplantıda büyükelçilere kentin sanayi, üretim ve yatırım kapasitesine ilişkin bilgiler verdi. “Neden Gaziantep’e Yatırım Yapmalı” konu başlığında bir sunum yapan Ünverdi, “Dünyanın her yerinden yabancı yatırımcıları kuracağımız Polateli-Şahinbey OSB'ye yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) Türkiye’nin tarihi ve turistik yörelerini tanıtmak amacıyla Büyükelçilere yönelik düzenlediği program kapsamında Gaziantep’e gelen Hindistan, Çin, Makedonya, Bosna Hersek, Ukrayna Büyükelçileri ile TÜRSAB Başkanı ve yetkililerinden oluşan heyet çeşitli temaslarda bulundu.

Bu haber 1198 defa görüntülendi. >>Habere git
"GENÇLER İÇİN İŞ FIRSATLARI" PROJESİ KAPSAMINDA FİLİSTİNLİ ODA TEMSİLCİLERİ GSO’YU ZİYARET ETTİ [05.10.2018]

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından, Filistin'de bulunan Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları ile işbirliği ile yürütülen, "Gençler için İş Fırsatları" projesi kapsamında, GIZ Proje Danışmani Maha Al-Amad, GIZ Proje Koordinatörü Rana Hanbali, GIZ Proje Koordinatörü Candost Aydın ile oda temsilcileri Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret etti.
Ziyarette, Gaziantep Sanayi Odası-GIZ Cash for Work İşbirliği kapsamında yürütülen eğitim ve istihdam programının iyi uygulama örneği olarak yerinde ziyaret edilmesi ve GSO ile Filistinli odalar arasında işbirliklerinin geliştirilmesi noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.

Bu haber 1228 defa görüntülendi. >>Habere git
YAPI VE GAYRİMENKUL FUARLARI KAPILARINI AÇTI [04.10.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi destekleriyle AKORT Fuarcılık tarafından; Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı (BUILDEAST) ile eş zamanlı olarak düzenlenen Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarı (GAYRİMENKUL) kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda kurulan GSO standında Iraklı işadamlarıyla alım heyeti organizasyonu kapasamında ikili iş görüşmeleri yapıldı. 

Törenin açılış konuşmasını yapan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep’te ilk kez düzenlenen fuarların hayırlı olmasını dileyerek, eş zamanlı düzenlenen fuarların ülkemize ve bölgemize sektörel anlamda önemli bir canlılık kazandıracağını ifade etti.

Bu haber 1120 defa görüntülendi. >>Habere git
IRAK HEYETİNDEN GSO’YA ZİYARET [04.10.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi destekleriyle AKORT Fuarcılık tarafından düzenlenen; BUILDEAST ile eş zamanlı olarak düzenlenen GAYRİMENKUL fuarlarına katılmak üzere Gaziantep’e gelen Erbil Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İbrahim Muhammed Kanabi ve beraberindeki heyet Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret etti. 
Ziyarette karşılıklı işbirliğinin artırılması, ikili ticaretin geliştirilmesi ve bölgenin yeniden yapılandırılmasında atılacak adımlar değerlendirildi.

Bu haber 1179 defa görüntülendi. >>Habere git
GSO-MEM’DE KONFEKSİYON DİKİŞ ELEMANI KURSU SONA ERDİ [04.10.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından Meslek Edindirme Projesi kapsamında düzenlenen Konfeksiyon Dikiş Elemanı Kursu sona erdi.
GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde (GSO-MEM) eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, kendi yaptıkları ürünleri hazırlayarak konfeksiyon sektöründe kalifiye eleman olma yolunda ilk adımı attılar.
Türk ve Suriyeli kursiyerler uygulama eğitimlerini GSO-MEM atölyelerinde uzman eğitmenler kontrolünde aldı. İlk etapta dikiş makineleri kullanma, kalıp alma eğitimi alan kursiyerlere ikinci aşamada imalat eğitimi verildi.
Bay, bayan ve çocuk iç giyim imalatı yapan kursiyerler yeni bir meslek kazanmanın sevincini yaşadı.

Bu haber 1105 defa görüntülendi. >>Habere git
GASBEM TÜRKAK’A AKREDİTE OLDU [03.10.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) bünyesinde faaliyet gösteren Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (GASBEM), Türk Akreditasyon Kurumu’na (TÜRKAK) akredite oldu. Kısa zamanda TÜRKAK’a akredite olma başarısını gösteren GASBEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan (MYK) alacağı yetki belgesi ile yedi meslek kolunda mesleki yeterlilik sınavı ve belgelendirme yapabilecek.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GASBEM’in hızlı ve etkin bir sürecin ardından TÜRKAK’a akredite olduğunu ve yetki belgesi için çalışmaların başladığını söyledi.

Bu haber 1075 defa görüntülendi. >>Habere git
MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI'NDAN GSO-MEM’E ZİYARET [02.10.2018]

Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ovayolu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ne (GSO-MEM) ziyarette bulundu.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, GSO-MEM’de yapılan mesleki teknik eğitimler, eğitimlerin içerikleri ve önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep’in sanayi ve ticaret şehri olduğunu belirterek tüm zorluklara rağmen üreten, ihraç eden ve Türkiye’nin büyümesine katkıda bulunan bir kent olduğunu söyledi.
Ünverdi, Makina Mühendisleri Odası ve diğer paydaş odalarla ortak çalışma yapmaya her zaman hazır olduklarını ifade ederek, “Kentimizin ve ülkemizin daha da büyümesi ve gelişmesi noktasında her türlü ortak proje çalışmasına hazırız “dedi.

Bu haber 1033 defa görüntülendi. >>Habere git
GAZİANTEP’TEN EYLÜL AYINDA YAPILAN İHRACAT YÜZDE 16,1 ARTTI [01.10.2018]

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Eylül ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Ünverdi, ihracattaki artıştan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gaziantep'ten yapılan Eylül ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,1 oranında artışla 607 milyon 279 bin dolara ulaştığını ve Gaziantep’in iller bazında 6. sıradaki yerini koruduğunu belirtti.
Tüm zorluklara rağmen üreten, ihraç eden ve Türkiye’nin büyümesine katkıda bulunan sanayici ve iş dünyasına teşekkür eden Ünverdi, “Koşullar ne olursa olsun Gaziantep azim ve kararlılıkla üretime, istihdama ve ihraç etmeye devam ediyor Tüm koşullara rağmen bu rakamları yakalamak gurur verici” dedi.

Bu haber 937 defa görüntülendi. >>Habere git
GSO-MEM’DE VERİLEN ILO EĞİTİMLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI [01.10.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirliği ile Gaziantep sanayisinin kapasitesini geliştirmek için başlatılan eğitim seferberliği kapsamında Türk ve Suriyeli iş dünyasına yönelik eğitim programı başarılı bir şekilde sona erdi. 

Özelikle kapasitelerin daraldığı bir zamanda, yeni yapılandırmalar için firmalara fırsatlar oluşturma, farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla planlanan eğitimler yoğun katılımlarla gerçekleştirildi.
Başta Dış Ticaret, İstihbarat, Yalın Üretim, Kalite Yönetim Sistemleri, Devlet Teşvikleri, Markalaşma gibi 14 ana başlıkta GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde (GSO-MEM) düzenlenen eğitimlerde interaktif uygulamalara daha fazla ağırlık verildi.

Bu haber 866 defa görüntülendi. >>Habere git
İlk kayıt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  ... Son kayıt 
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)63
Bugün:6176
Toplam:27407271
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.