EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO KUYAP EĞİTİM ÇALIŞTAYI

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, “Giderek küreselleşen pazar payı ve pazarlardaki gösterilen hızlı değişimlerle oluşan çalışmalardan dolayı rekabet gücü çok sıkı bir hale geldi” dedi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından finanse edilen KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) İhtiyaç Analiz Çalıştayı GSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 
TOBB temsilcileri, GSO yetkilileri ve projeyi yürüten Teknik Destek Ekibi uzmanlarının katıldığı toplantıda konuşan GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, “Günümüzde, her türlü sanayi ve ticari faaliyette, pazar yapısı daha saydam hale geldi. Firmalarımızın rekabet edebilme güçlerini sürdürebilmeleri için teknoloji takibi, avantajdan çok temel bir ihtiyaç haline dönüştü” diye konuştu. 
Teknolojideki ilerlemenin, küresel boyutta köklü değişikler meydana getirdiğini dile getiren Ünverdi, “Bilgi, mal ve hizmetlere erişim şartlarının kolaylaşmasıyla iletişim, üretim ve ticaret koşulları kolaylaşmış, rekabet şartları değişmiştir. Değişimin doğal sonucu olarak da insan kaynakları ve teknolojiyi geliştirmeye yatırım yapmış, firmalar güçlü bir rekabet üstünlüğü yakalamışlardır. Yoğun rekabet ortamının yaşandığı yurt dışı piyasalardaki gelişmelere ve yurt dışı piyasaların oluşturduğu yurt içindeki etkilere, KOBİ’ler başta olmak üzere tüm üyelerimizin ve çalışanlarının uyumlarının sağlanması amacıyla TOBB işbirliğinde KUYAP projesi hazırlanmıştır” şeklinde konuştu.
Ünverdi, küresel piyasalarda hızlı bir değişim yaşandığının altını çizerek şöyle devam etti:
“İletişim imkanlarının artması, ulaşım altyapısının boyutunu avucumuzun içine sığan bir küre haline getirdi. Bu nedenle dünyanın her yerinde ortaya çıkan olumlu veya olumsuz bilgilere anında ulaşma imkanımız var. Aldığımız bu bilgilerle Dünya ve Türk ekonomisi sarsıntılar yaşayabiliyor. Giderek küreselleşen pazar payı ve pazarlardaki gösterilen hızlı değişimlerle oluşan çalışmalardan dolayı rekabet gücü çok sıkı bir hale gelmiştir. Uyum yeteneği günümüzün ekonomik koşullarında önemli ve yeni bir rekabet üstünlüğü kavramıdır. Artık geleneksel rekabet stratejileri geçerliliğini kaybetmiştir. Uyum ve yeteneğinin yapı taşları olan inovasyon, rekabetçilik ve personel gelişimini, rekabet şekline dönüştürmemiz gerekiyor.” 
2023 yılında Türkiye'nin, dünya ekonomisinde ilk 10 ülke arasında yer alması ve Gaziantep’in 30 milyar dolar ihracat hedefine ulaşması için istikrarlı büyümenin gerçekleşmesi gerektiğini ifade eden Ünverdi konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
KOBİ’siz büyümenin imkansız olduğunu her zaman her yerde söylüyoruz. KOBİ’si olmayan ülkeler büyüme gösterememiştir. Bu alanda işletmelerimizi çağın gereklerine hazırlayacak ve bu tür projelerin sayısını artırmamız ve daha fazla desteklememiz gerekiyor.”

KUYAP PROJESİ

KUYAP projesiyle, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Van, Kastamonu, Sivas, Samsun, Elazığ, Kars, Erzurum, Kahramanmaraş ve Batman olmak üzere Türkiye’nin 15 ilinde işletme çalışan ve işverenlerinin, insan kaynaklarına yatırım yoluyla küresel ekonomideki değişimlere uyum yeteneklerinin arttırılması hedefleniyor.
Proje kapsamında düzenlenecek olan toplam 15 Eğitim İhtiyaç Analizi çalıştayı Gaziantep’in ardından diğer illerde devam edecek. KUYAP, uygulandığı illerde, işletmeleri küresel iş ortamına hazırlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda, hem işveren ve çalışanlara genel ve mesleki alanlarda eğitimler verilecek, hem de Ticaret ve Sanayi Odaları’nın eğitim alanında kurumsallaşmaları ve birer eğitim üssü haline gelmeleri yönünde önemli bir adım atılmış olacak. KUYAP Projesi’nin sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) – Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı – İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi (İKG-PRO)’dir. Projenin uygulanmasında teknik destek PLANET (Yunanistan), IDI (İrlanda), EURECNA (İtalya), DIALOGOS (Yunanistan) ve MAKRO (Türkiye) konsorsiyumu tarafından sağlanıyor.Kuyap
KUYAP PROJESİ NEDİR?
PROJE KAPSAMINDAKİ İLLER
PROJE FAALİYETLERİ
PROJE FARKINDALIK TOPLANTISI
GSO KUYAP EĞİTİM ÇALIŞTAYI
İLETİŞİM
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)48
Bugün:31
Toplam:27827571
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.