EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

TRİKO VE HAZIR GİYİM SEKTÖR TOPLANTISI GSO’DA YAPILDI

TRİKO VE HAZIR GİYİM SEKTÖR TOPLANTISI GSO’DA YAPILDI [10.04.2019]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde, triko ve hazır giyim sektör temsilcilerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.
Triko ve hazır giyim sektörünün sorunları, çözüm önerileri ve sektörün geleceğinin konuşulduğu toplantıda çözüm önerileri değerlendirildi.
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi toplantıda yaptığı konuşmada triko ve hazır giyim sektörünün Gaziantep ve Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.
Bu sektörlerin daha iyi noktalara gelmesini istediklerini kaydeden Ünverdi, “GSO olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yeter ki gelin bize sorunlarınızı anlatın. El ele verip, ‘neler yapabiliriz’ bunu konuşalım. Kendimize yol haritası çizelim” dedi.
Katılımcılara, yeni istihdam seferberliği hakkında bilgiler veren Ünverdi, “Bu kapsamda iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde. Bu teşviklerden örnek verecek olursak, Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. 2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak. Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. İşe alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak. Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1.113 TL olan prim ve vergi teşviki 2.712 TL olarak verilecek. Buradan iş dünyasına çağrıda bulunuyorum. Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın” diye konuştu.
Herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan girişimcilerin için çok önemli bir destek de getirildiğini vurgulayan Ünverdi, “Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa, faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor. Yani burada devletimiz işverene diyor ki, düzenini bozma, istihdamı koru. Yine İstihdam Seferberliği ile ilgili bilgi almak isterseniz Gaziantep Sanayi Odası’na ulaşarak sorabilirsiniz” şeklinde konuştu.
“Devletimiz gerek istihdam seferberliği gerekse diğer birçok çalışmaya birçok teşvik ve destek sağlıyor” diyen Ünverdi şöyle konuştu:
“Bunlardan sonuna kadar yararlanalım. Yine bu konularda da sizlere bilgi vermek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. GSO sizlerin sorunlarını çözmek için var. Bizler sizin için varız. Odamızda yapılan sektör toplantılarına, meclis toplantılarına katılıp sorunlarınızı dile getirmenizi istiyoruz. Siz sorunları dile getirin biz de sorunlarınıza çözüm üretelim.”
Toplantıda ayrıca İstihdam Seferberliği kapsamında Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan nitelikli eleman arayışı için işverenlere katkı sağlayacak olan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) Projesi hakkında bilgiler verildi.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 208 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
TRİKO VE HAZIR GİYİM SEKTÖR TOPLANTISI GSO’DA YAPILDI5654765475.jpg
 565465465(1).jpg
Önemli Duyurular
ŞANLIURFA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 25.04.2019
NAMİBYA İHALE DUYURUSU
Son Tarih: 27.04.2019
ÇAD ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU
Son Tarih: 24.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)22
Bugün:2004
Toplam:27814984
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.