EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

ADNAN ÜNVERDİ:“İSİTHDAM SEFERBERLİĞİ İŞVERENİ DE İŞE ALINANI DA MUTLU EDECEK, EKONOMİYE CANLILIK KATACAK”

ADNAN ÜNVERDİ:“İSİTHDAM SEFERBERLİĞİ İŞVERENİ DE İŞE ALINANI DA MUTLU EDECEK, EKONOMİYE CANLILIK KATACAK” [28.03.2019]

İstihdam Seferberliği Teşvikleri Toplantısı’nda konuşan Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, firmaları yeni istihdam seferberliği teşviklerinden faydalanmaya davet ederek, bu sürecin hem işveren tarafını hem de işe alınan insanları mutlu edeceğini söyledi.

İstihdam Seferberliği Teşvikleri Toplantısı, İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü, PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Güneydoğu Anadolu Şubesi ve Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (GAOSB) işbirliğinde GAOSB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sözlerine Şahin Bey’in şehit edilişinin 99. yılı dolayısıyla tüm şehit ve gazileri anarak başlayan Adnan Ünverdi, Türkiye üzerinde dün olduğu gibi bugünde oyunlar oynanmak istendiğine dikkati çekerek, “Gaziantep savunmasının en önemli isimlerinden Şahin Bey’i şehit oluşunun 99. yılında rahmet ve minnetle anıyorum. Bundan 10 gün önce de 18 Mart’ta Çanakkale zaferinin 104. yılı münasebetiyle tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle andık ve anıyoruz. Ay yıldızlı bayrağımız göklerde dalgalansın, insanımız huzur ve güven içerisinde yaşasın diye bu millet binlerce evladını şehit verdi. Sadece Çanakkale’de 250 bin vatan evladımız şehit oldu. Ülkenin geleceği için, kurtuluş için seferberlik ilan edildi. Daha yakın zamanda Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerimizden birisi kendisiyle röportaj yapılırken, ‘Ben savaşa değil, düğüne gidiyorum’ demişti. Ve o kahraman askerimizin daha sonra şehit olduğu haberi geldi. Seferberlik dedik, ülke dedik. Bu millet için söz konusu vatan olunca akan sular durur” dedi
“Bugün de ekonomi üzerinden ülkemizin üzerine geliyorlar” diyen Ünverdi, “Geçtiğimiz hafta Cuma günü dolar kuru aniden yükseldi ve Pazartesi günü tekrar düştü. Bu sürede ne oldu da, bizim ekonomimizde 3 gün içerisinde ne değişti de bu dalgalanma yaşandı. Çünkü ülkemiz üzerinde oyunlar oynanıyor. Bu oyunları bertaraf edebilmemiz için de ekonomik olarak güçlenmemiz lazım. Bunun için de insanlarımızın iş ve aş bulabiliyor olması, üretime katkıda bulunması büyük önem taşıyor. Bunun için de istihdam seferberliği başlatıldı ve biz de iş dünyamızı ‘Burası Gaziantep Burada İş Var’ sloganıyla bu seferberliğe katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Ünverdi bu süreçte madalyonun iki tarafına da bakmak gerektiğine vurgu yaparak, firma sahiplerinin istihdam seferberliği ile sunulan teşviklerden faydalanarak üretimlerine güç katacaklarını, diğer tarafta ise işe yerleştirilen insanların evlerine aş, ekmek götürebileceklerini kaydederek, ”Dünya ekonomisinde bir sıkıntı var. Kendimize özgü problemlerimiz de yok değil. Ama hepimiz üzerimize düşen görevi koşullar ne olursa olsun yerine getirmek zorundayız. İstihdam seferberliği ile 2,5 milyon insanımızın iş sahibi olması hedefleniyor. Bu kardeşlerimizi 4 kişilik bir aile olarak düşünecek olursak bu da 10 milyon insan anlamına geliyor. Bu seferberlikle sayesinde 10 milyon insana ekmek, aş sağlanmış olacak. Maaş alan insan markete gidecek, manava, kasaba gidecek. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılayacak. Bu sayede bir dolaşım sağlanacak, piyasalar canlanacak. Bu insanlar üretime katkıda bulunacak ve hem işveren hem de işe alınan mutlu olacak” şeklinde konuştu.

Gaziantep’in son iki aylık ihracat performansına işaret eden Ünverdi, sözlerini şöyle tamamladı:
“2019’un ilk iki ayında Gaziantep’ten 1 milyar 162 milyon dolar ihracat yaptık. İhracatta yükselen bir çizgimiz var. İnşallah seçim atmosferinden çıkılmasıyla da piyasalar daha da rahatlar ve işlerimiz daha da artar.”

Gaziantep İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin de yaptığı konuşmasında istihdam programları ve yeni istihdam teşvikleri hakkında bilgiler vererek firmaları yeni istihdam seferberliğine katılmaya davet etti.

 

 

 

 


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 394 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
ADNAN ÜNVERDİ:“İSİTHDAM SEFERBERLİĞİ İŞVERENİ DE İŞE ALINANI DA MUTLU EDECEK, EKONOMİYE CANLILIK KATACAK”56546546547(1).jpg
 56546546754(1).jpg
Önemli Duyurular
ŞANLIURFA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 25.04.2019
NAMİBYA İHALE DUYURUSU
Son Tarih: 27.04.2019
ÇAD ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU
Son Tarih: 24.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)14
Bugün:2128
Toplam:27815108
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.