EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

UNDP ÜST YÖNETİMİNDEN GSO-MEM VE GAP ENERJİ VERİMLİLİĞİ DANIŞMANLIK VE KULUÇKA MERKEZİ’NE ZİYARET

UNDP ÜST YÖNETİMİNDEN GSO-MEM VE GAP ENERJİ VERİMLİLİĞİ DANIŞMANLIK VE KULUÇKA MERKEZİ’NE ZİYARET [31.01.2019]

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve BM Kalkınma Programı’nın (UNDP) Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Mirjana Spoljaric Egger, UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Claudio Tomasi ve beraberindeki heyet, GAP Enerji Verimliliği Danışmanlık ve Kuluçka Merkezi ile Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’ni (GSO-MEM) ziyaret ederek, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
İlk olarak, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması” projesi kapsamında kurulan, GAP Enerji Verimliliği Danışmanlık ve Kuluçka Merkezi’ni ziyaret eden ve burada yetkililerden bilgi alan heyet, daha sonra Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’ne geçti.
Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen, “Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi (TDP)” kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, mesleki eğitim merkezindeki sınıf ve atölyeleri gezen heyet, çalışmaları yerinde inceledi.
UNDP heyetini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, merkezin kurulması ve bugüne kadar verilen desteklerden dolayı teşekkür etti. Mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Ünverdi, günümüz teknolojilerini yakalamak ve geleceğe umutla bakmak için nitelikli insan gücüne ihtiyaç olduğunu belirtti. Bölgede yaşayan Suriyelilerin meslek kazanması ve topluma entegre olmaları noktasında da UNDP ile gerçekleştirilen çalışmaların başarılı sonuçlar verdiğini dile getiren Ünverdi, işbirliği sürecinin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.
BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Mirjana Spoljaric Egger de, Gaziantep Sanayi Odası’nı yapmış olduğu çalışmalarından dolayı kutlayarak, işbirliği içerisinde proje geliştirmeye devam edeceklerini kaydetti. Mesleki eğitim ve özellikle kadın girişimciliği noktasında yapılabilecek çalışmalara dikkati çeken Egger, “Kadınlara yüksek katma değerli bir motivasyon sağlanırsa güzel sonuçlar alabiliriz. Bu da önemli bir sıçrama sağlar. Kadınlar başarılarıyla rol model olabilir, bakış açılarını değiştirebilir, ufuklarını genişletebiliriz” dedi.
Programın ardından, “Suriyeli İşletme Sahiplerine Yönelik İş Geliştirme Eğitimleri” sertifika töreni gerçekleştirildi.
Kursiyerlere sertifikalarını, BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Mirjana Spoljaric Egger, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Claudio Tomasi verdi.
PROJE HAKKINDA
Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen, “Suriye Krizine Yönelik Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi (TDP) kapsamında gerçekleştirilen eğitimler ile Türk ve Suriyeli bireyler, girişimciler, işletme sahiplerinin işlerini geliştirmeleri hedefleniyor.
Şu ana kadar GSO-MEM’de toplam 80 işletme sahibine ileri düzey iş geliştirme eğitimi verildi.
Dayanıklılık merkezli, yerel ve sürdürülebilir kalkınma perspektifini odağına alan proje, Suriye krizi nedeniyle ortaya çıkan sorunlara uzun vadeli, kapsamlı ve yapısal çözüm önerileri getiriyor. Ekonomik entegrasyon, sosyal uyum, yerel kapasitenin desteklenmesi ve bölgesel kalkınmayı merkezine alan Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi, UNDP’nin sürdürülebilir kalkınma konusundaki 50 yılı aşkın uzmanlığını, AB’nin finansal desteği ile bir araya getiriyor.
Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi, UNDP tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İlbank ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde uygulanıyor. Projenin başlıca paydaşları arasında ev sahibi topluluklar ve Suriyeli nüfus, yerel ve ulusal makamlar, yerel ve ulusal STK’lar ve iş dünyası kurumlar yer alıyor.
50 milyon avro bütçeli proje kapsamında, 2020 yılına kadar 2.000 Suriyeli ve ev sahibi topluluk üyesinin iş ve geçim kaynağı sahibi olmasına katkı sağlanması, 52.000 Suriyelinin Türkçe dil becerileri eğitiminden yararlanması ve 307.000’i aşkın Suriyeli ve ev sahibi topluluk üyesinin, güçlendirilmiş belediye hizmetlerinden yararlanması hedefleniyor.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 766 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
UNDP ÜST YÖNETİMİNDEN GSO-MEM VE GAP ENERJİ VERİMLİLİĞİ DANIŞMANLIK VE KULUÇKA MERKEZİ’NE ZİYARET586850363.JPG
 775656565656.JPG
 85855757575757.JPG
 958686868.JPG
Önemli Duyurular
ŞANLIURFA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 25.04.2019
NAMİBYA İHALE DUYURUSU
Son Tarih: 27.04.2019
ÇAD ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU
Son Tarih: 24.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)10
Bugün:92
Toplam:27827632
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.