EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

ALMAN GENÇ POLİTİKACILAR DERNEĞİ’NDEN GSO’YA ZİYARET

ALMAN GENÇ POLİTİKACILAR DERNEĞİ’NDEN GSO’YA ZİYARET [14.11.2018]

Alman Genç Politikacılar Derneği üyelerinden oluşan heyet Gaziantep Sanayi Odası’na (GSO) ziyarette bulundu. Ekonomi ve gündeme dair gelişmelerin değerlendirildiği ziyarette Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz ve GSO Yönetim Kurulu Üyesi Melike Yüksel Alman heyetin sorularını yanıtladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, iki ülke arasındaki geçmişe dayalı ilişkilerin artarak devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Gelişen ekonomisiyle dünyanın 177 ülkesine ihracat yapan Gaziantep’ten geçtiğimiz yıl 6,5 milyar dolar ihracat gerçekleştirildiğini belirten Adnan Ünverdi,“Suriye’de devam eden iç savaş, bölge ve dünyada yaşanan krizlere rağmen biz bu rakamları yakalama başarısını gösterdik. Gaziantep üreten bir şehir. Bize, ‘Bu kadar olumsuzluğa rağmen nasıl başarıyorsunuz?’ diye soruyorlar. Bu bizim geçmişten gelen girişimcilik ve rekabet gücümüzden kaynaklanıyor. Ülke olarak daha önce de çok krizler yaşadık ve hepsinden güçlenerek çıktık. Bugün yaşadığımız sıkıntılardan da güçlenerek çıkacağız inşallah” dedi.

Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi’nin tamamlandığında önemli bir yatırım merkezi haline geleceğine dikkati çeken Ünverdi, uluslararası yatırımcıları bölgeye davet etti.
Gaziantep’in Ortadoğu’nun kapısı konumunda olduğunu kaydeden Ünverdi, şöyle konuştu: “Gaziantep’te yeni bir OSB’nin kurulması için çalışma başlattık. Bu konuda izinler alındı ve kuruluş çalışmalarımız devam ediyor. Bu da yine bir ilk olarak iki ilin birlikte gerçekleştirdiği bir proje olacak. Gaziantep ve Kilis arasında 50 milyon metrekare alana iki il tarafından Polateli-Şahinbey OSB’yi kuracağız. İskenderun Limanı ile Polateli-Şahinbey OSB arasında yol çalışması da devam ediyor. Hassa Dörtyol arasında yapılacak 9 tünel ile bu bölge limana 87 kilometre yakınlaşacak. Bizler de bu kapsamda diğer yatırımlarla birlikte makine ve savunma sanayine büyük önem veriyoruz. İpekyolu Kalkınma Ajansı, diğer odalarımız, kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uluslararası yatırımcıları da bölgeye davet ediyoruz. Buradan bölgeye çok daha kısa mesafeden ulaşabilir ve sunulan avantajlardan faydalanabilirler.”

İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz da konuşmasında, Gaziantep’te yatırım yapmak isteyen firmaların tüm işlemlerini kurum olarak takip ettiklerini ve yatırımcılara destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

GSO Yönetim Kurulu Üyesi Melike Yüksel ise Polateli-Şahinbey OSB’nin yatırım için güvenli ve Ortadoğu pazarına en yakın bölgede yer aldığının altını çizdi.

Avukat, öğretim görevlisi, şirket yetkilisi gibi farklı meslek kollarında çalışan isimlerden oluşan Alman Genç Politikacılar Derneği üyeleri de Türkiye’yi daha iyi tanıyabilmek için Ankara ve Gaziantep’i tercih ettiklerini belirterek, dış politika ile ilgilendiklerini, yurtdışında siyasetçi ve işadamlarıyla bir araya geldiklerini ifade ettiler. Toplantının çok verimli geçtiğini ifade eden dernek üyeleri, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz ve GSO Yönetim Kurulu Üyesi Melike Yüksel’e teşekkür etti.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1020 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
ALMAN GENÇ POLİTİKACILAR DERNEĞİ’NDEN GSO’YA ZİYARET8569586954 (3).JPG
Önemli Duyurular
ASKIYA ALMA VE KOTA BAŞVURULARI
Son Tarih: 28.05.2019
KONSİYE SATIŞ SİSTEMİ HK
Son Tarih: 28.06.2019
CIIE 2019 FUARI HK.
Son Tarih: 30.09.2019
ETSG SEKTÖR DUYURUSU
Son Tarih: 28.05.2019
UKRAYNA SEMPOZYUMU HAKKINDA
Son Tarih: 30.05.2019
MOZAMBİK'TEKİ PROJELER
Son Tarih: 29.05.2019
FAS GÜMRÜK UYGULAMALARI HK.
Son Tarih: 31.05.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)15
Bugün:407
Toplam:28151650
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.