EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GAZİANTEP’İN SANAYİ GÜCÜ İLE ÜLKE EKONOMİSİNE SAĞLADIĞI KATMA DEĞER TAKDİRE ŞAYANDIR

GAZİANTEP’İN SANAYİ GÜCÜ İLE ÜLKE EKONOMİSİNE SAĞLADIĞI KATMA DEĞER TAKDİRE ŞAYANDIR [01.11.2018]

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı İlhami Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kul ve beraberindeki heyet Gaziantep Sanayi Odası’na (GSO) ziyarette bulundu. TTSO Meclis Başkanı İlhami Aydın ziyarette yaptığı konuşmada Gaziantep’in sanayi gücü ile ülke ekonomisine sağladığı katma değerin takdire şayan olduğunu söyledi.
Heyeti GSO’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, bütün şartlara rağmen üretime ve ihracata devam ettiklerini kaydetti.
Ünverdi, Gaziantep’in Ekim ayı ihracatının yüzde 10,4 oranında artışla 655 milyon 42 bin dolar olarak gerçekleştiğini belirterek, “İhracat yapan iller sıralamasında 6. sırada yer alıyoruz. Çok geniş bir ürün yelpazemiz var. Gece gündüz demeden var gücümüzle kentimiz ve ülkemizin gelişmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi Gaziantep’te yer alıyor ve kentimizden 180 ülkeye halıdan makarnaya, iplikten makinaya kadar çok sayıda sektörde yüzlerce ürün ihracatımız söz konusu” dedi.
Gaziantep-Kilis arasında yeni bir OSB’nin kurulması için çalışma başlattıklarını aktaran Ünverdi, bu konuda izinlerin alındığını ve kuruluş çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Projenin bir ilk olarak iki ilin birlikte gerçekleştirdiği bir proje olacağına vurgu yapan Ünverdi, projenin hayata geçmesiyle bölgenin cazibesinin daha da artacağını sözlerine ekledi.
Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhami Aydın da, Tavşanlı ve bölgesinin sanayi ve ticaret yapısı hakkında bilgiler vererek, “Tavşanlı ilçemiz İç Ege bölgesinde 75 bin yerel, 250 bin çevresel nüfusuyla Kütahya coğrafyasının yüzde 35’lik bölümünün ekonomik, ticari ve iktisadi yapısına yön vermektedir. Lokasyon olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi illerimize ulaşım yakınlığı ile avantajlar sunmaktadır. Bununla beraber 20’nin üzerinde yeraltı maden kaynakları, 160 dereceye varan jeotermal kaplıca su kaynaklarının sağlık turizmine katacağı çeşitlilik ile birçok fırsatı beraberinde barındırmaktadır. Sanayinin çok çeşitli dallarında kullanılan ve stratejik olma özelliği ile dünya rezervlerinin yüzde 70’nin Türkiye’de olduğu bor madeninin yine yüzde 70’lik kısmı Kütahya Emet’te bulunmaktadır. Sayın Başkanım, değerli hazirun Kütahya ve bölgemizde katma değeri yüksek avantaj yaratacak yeraltı, yerüstü kaynaklarımız var. Bizlere yatırım ve sanayileşmede katkı vermenizi bekliyor, bölgemize davet ediyoruz” diye konuştu.
“Gaziantep’in sanayisiyle ülke ekonomisine sağladığı katma değer takdire şayandır” diyen İlhami Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: “İş dünyasının temsilcileri olarak bu tür ziyaretlerle bilgi alışverişi yaparak ülkemize katkı sunmaya gayret ediyoruz. Kent olarak yaptıklarınız gerçekten gurur verici. 6,5 milyar dolarlık ihracat başarınızla örnek bir sanayiye sahipsiniz. Gaziantep ülkemizin Ortadoğu’ya açılan kapsı ve tarihi, kültürü, turizmi ve milli ekonomik değerleri ile üreten, istihdam eden, ihracat yapan çok önemli bir ilimiz. Sanayileşmedeki başarılı örnekleri ile de rol model olarak sonuçlandırılmasına vesile olan siz değerli yöneticilerimize ve Gaziantep iş dünyasına taktir ve şükranlarımızı sunuyoruz.”
GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhan Sağım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Melike Yüksel, Hakan Aslansoy, ile Genel Sekreter Kürşat Göncü’nün de hazır bulunduğu ziyaret sonunda karşılıklı hediye takdiminde bulunuldu.

 

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1011 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GAZİANTEP’İN SANAYİ GÜCÜ İLE ÜLKE EKONOMİSİNE SAĞLADIĞI KATMA DEĞER TAKDİRE ŞAYANDIR754754754747.jpg
 57567568568(3).jpg
 67568585.jpg
Önemli Duyurular
ŞANLIURFA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 25.04.2019
NAMİBYA İHALE DUYURUSU
Son Tarih: 27.04.2019
ÇAD ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU
Son Tarih: 24.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)11
Bugün:5195
Toplam:27811027
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.