EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

GSO EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI [19.09.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Eylül ayı meclis toplantısı, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, meclis danışma kurulu ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda ekonomide yaşanan gelişmeler, beklentiler, projeler ve yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu yaptığı açılış konuşmasında, ülke olarak kenetlenme, birlik ve beraberlik zamanı olduğunu söyledi.
Sanayicilerin yaşadığı sorunlara ve tasarruf tedbirlerinin önemine vurgu yapan Konukoğlu, “Bizim üzerimize düşen yılmadan, yorulmadan, bıkmadan çalışmak ve yaptığımız işin en iyisi olmaktır. Bizim petrolümüz, doğalgazımız yok. Bunun için daha fazla katma değer üretmek ve özellikle bu dönemde tasarruf konusunda tedbirli olmak gerekiyor. Döviz kuru da inşallah süreç içerisinde belli bir dengeye oturacaktır. Ancak bu süreci belli bir plan çerçevesinde yönetmek büyük önem taşıyor” diye konuştu.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de konuşmasında, sanayici ve işadamlarının yaşadığı sorunların çözümüne odaklandıklarını ve hazırladıkları raporları Ankara’da ekonomi yönetimine sunduklarını kaydetti.
Ünverdi, Gaziantep’ten oluşan heyetle birlikte Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile gerçekleştirilen görüşmelerden önemli sonuçlar alındığını ve düzenlemeler yapıldığını belirtti.
Döviz artışlarından kaynaklanan zarar ve borca batık olma durumu ya da kısaca teknik iflas konusunun çözümü için yapılan girişimler üzerine kararname yayımlandığını hatırlatan Ünverdi, konuyla ilgili şirket mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında yapmış oldukları girişimlerden dolayı GSO Danışma Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu’na teşekkür etti.
Ünverdi, finans sektörü temsilcileri ile de bir araya geldiklerini ve iş dünyasının yaşadığı sorunları dile getirdiklerini, reel sektörün desteklenmesi ve çözüm önerileri sunması gerektiği konusunda görüş bildirdiklerini aktardı.
Ünverdi, ayrıca Gaziantep’e yapılan uçak sefer sayılarının artması için firma yetkilileri ile görüşmelerde bulunduklarını ve girişimlerinin devam ettiğini dile getirdi.
Gaziantep Sanayi Odası tarafından hayata geçirilen ve devam etmekte olan projeler hakkında bilgi veren Ünverdi, “Yıllardır şikayet ettiğimiz bir konu olan, çıraklık ve mesleki eğitim ile ilgili konularda artık elimizi taşın altına koyduk. GASİMEP projesi ile öncelikle 10. sınıftan itibaren lise öğrencilerini mesleki eğitim merkezimizde eğitime alıp, işletmelerle eşleştirerek, çırak öğrenci olarak yetiştireceğiz. Mesleki eğitimdeki bir sonraki adımımız da öğrenim yaşını aşmış işletmelerde çalışan veya işsiz elemanlarımızı sahip oldukları mesleklere göre sınava tabi tutup, onlara kalfalık ve ustalık belgelerini vererek mesleki yeterliliklere göre iş yapmalarını sağlamak olacak. Türk eğitim sisteminde pilot bir proje olarak başlattığımız bu çalışmalarda en büyük desteğimiz yine sanayicilerimi olacak” dedi.
Ünverdi, 2012 yılında başlatılan Oğuzeli Islah Havaalanı projesinin tamamlandığını ve normal OSB’ye dönüştüğünü ifade etti ve hayırlı olmasını diledi.
TOBB tarafından başlatılan nefes kredisi kampanyasında odalar birliğine 500 bin TL ile katılacaklarını söyleyen Ünverdi, yine Odalar ve Borsalar Birliğinin katkıları ile şehit, asker ve polis ailelerimizle, yoksul ailelerimize okul yardımına bu hafta başladık” açıklamasında bulundu.
Ünverdi son olarak 4 Ekim’de ilk kez gerçekleştirilecek olan BUILDEAST Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ve eş zamanlı olarak düzenlenecek olan Gayrimenkul Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarı’na tüm sektör temsilcileri ve iş dünyasını davet etti.


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 647 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI94560694586437.jpg
 775756565.jpg
 958575757(1).jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)34
Bugün:4802
Toplam:26481001
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.