EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

ÜNVERDİ:"GSO DIŞ TİCARET AKADEMİSİ PROJESİ GAZİANTEP’İN İHRACAT PERSONELİ İHTİYACINI KARŞILAMADA ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLACAK”

ÜNVERDİ: [31.07.2018]

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Dış Ticaret Akademisi Projesi’nin Gaziantep’in ihracat personeli ihtiyacını karşılamada örnek bir çalışma olacağını söyledi.

Gaziantep sanayisinin en önemli ihtiyaçlarından olan dış ticaret uzmanı istihdamını karşılamak üzere Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından başlatılan, Dış Ticaret Akademisi Projesi’nde teorik eğitimler tamamlandı. Proje kapsamında bundan sonraki süreçte 100 saatlik uygulamalı eğitim kapsamında uzmanlar ticari istihbarat uygulamaları, hedef pazar tespiti ve raporlama hususunda kursiyerlere birebir eğitim verecek.
Gaziantep sanayisinin ihtiyaç duyduğu, yabancı dil bilen en az yüksekokul mezunu kursiyerlerin 200 saat teorik ve 100 saat uygulamalı dış ticaret eğitimi ve danışmanlığı almasının sağlanması ve eğitim sonunda bu kişilerin daha önceden belirlenen firmalara yerleştirilmesi amacıyla başlatılan proje başarıyla devam ediyor.
Toplam 3 ay sürecek olan eğitim döneminin ilk aşamasında Target Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. işbirliğiyle GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde Gaziantep Üniversitesi bünyesinde bulunan akademisyenler tarafından verilen 200 saatlik teorik eğitim tamamlandı.
Projede, 100 saatlik uygulamalı eğitim kapsamında ise alanında uzman danışmanlık ekibi tarafından ticari istihbarat uygulamaları, hedef pazar tespiti ve raporlama konularında kursiyerlere birebir eğitim verilmeye başlandı. Kursiyerlerin istihdam edileceği firmalar, danışmanlar tarafından ziyaret edildi ve bilgilendirildi. Projede yer alan kursiyerlerle birebir yapılacak olan çalışmalar doğrultusunda, her bir kursiyerin uygulamalı eğitim sonunda istihdam edildikleri firma adına ilk ihracat işlemini başarıyla gerçekleştirmesi planlanıyor.
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Dış Ticaret Akademisi Projesi’nin Gaziantep’in ihracat personeli ihtiyacını karşılamada örnek bir çalışma olacağını söyledi. Gaziantep sanayisinde dış ticaret elemanına yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Ünverdi, “Kentimizin hedeflerine ulaşması noktasında ihracat ağırlıklı çalışmamız lazım. Bu anlamda da dış ticaret elemanı yetiştirmemiz gerekiyor. Bu amaç doğrultusunda bu projemizi başlattık ve şuan ikinci aşamaya geçildi. İnşallah proje sonunda her bir kursiyerimiz, burada almış oldukları yoğun eğitim sonucunda çalıştıkları firmalara pozitif katkı sağlayacak. GSO olarak, ülkemizin her alanda büyümesi ve gelişmesi noktasında buna benzer projeler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1252 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
ÜNVERDİ:"GSO DIŞ TİCARET AKADEMİSİ PROJESİ GAZİANTEP’İN İHRACAT PERSONELİ İHTİYACINI KARŞILAMADA ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLACAK”57547548.JPG
Önemli Duyurular
UKOME KARARI
Son Tarih: 28.02.2019
GÜRCİSTAN'DAKİ PROJELER
Son Tarih: 28.02.2019
DEVLET MALZEME OFİSİ İHALESİ
Son Tarih: 19.02.2019
TUNUS FUARLARI HK.
Son Tarih: 28.02.2019
BAĞDAT AGROFOOD FUARI
Son Tarih: 11.03.2019
IRAK'TA YATIRIM İMKANLARI HK
Son Tarih: 08.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)10
Bugün:2600
Toplam:26980072
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.