EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO-MEM UYGULAMALI EĞİTİMLERLE SANAYİYE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ KAZANDIRIYOR

GSO-MEM UYGULAMALI EĞİTİMLERLE SANAYİYE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ KAZANDIRIYOR [28.07.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 2017 yılında mesleki eğitimlere başlayan GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde (GSO-MEM) sanayiye ve işgücüne istihdam kazandırdıklarını söyledi. 

Ünverdi, GSO-MEM’de meslek edindirme eğitimleri, meslek geliştirme eğitimleri, kurumsal eğitimler ve kişisel gelişim eğitimleri verildiğini belirten Ünverdi, “Mesleki eğitimlerimizin yanı sıra çalışanların kişisel gelişimine yönelik eğitimler de veriyoruz” dedi.
Merkezde şuana kadar geçtiğimiz yıl yaklaşık bin 500 kişinin eğitimlere katıldığını ifade eden Ünverdi, “Eğitim verdiğimiz kursiyerleri işverenlere yönlendirerek nitelikli eleman ihtiyaçlarını da karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.
Çeşitli kurum kuruluşlarla beraber ortaklaşa uluslararası projeler yürüttüklerini aktaran Ünverdi, “Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Alman İşbirliği Kuruluşu (GIZ), Dünya Gıda Örgütü (FAO), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile yapmış olduğumuz projeler de var. Projelerimizde meslek edindirme kurslarını hem Türklere, hem de Suriyelilere yönelik olarak veriyoruz” şeklinde konuştu.
“GSO-MEM’de birçok sektöre yönelik eğitimler veriyoruz”
GSO-MEM hakkında da bilgiler veren ve burada birçok sektöre yönelik eğimler verildiğini söyleyen Ünverdi, “İkinci Organize Sanayi Bölgesi’nde 11 bin 500 metrekare kapalı alanda kurulan merkezimizde 20 atölye, 28 sınıf bulunuyor. Tekstil sektöründen mobilya sektörüne, kaynaktan makine metale, PVC kapı, pencere, plastik sektörüne, üç boyutlu yazıcı atölyelerine kadar çok geniş bir alanda eğitim altyapımız söz konusu. Uluslararası kuruluşlarla yapmış olduğumuz projelerde atölyelerimizi kullanarak hem Türk, hem de Suriyelilere yönelik mesleki eğitimler düzenliyoruz. Kurs programını tamamlayanlara MEB ya da Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından onaylı sertifika veriyoruz” dedi.
“Kursiyerlere kişisel gelişim eğitimleri de veriyoruz”
Eğitimler başlamadan önce bütün kursiyerlere iş sağlığı güvenliği, hijyen, iletişim becerisi, meslek etiği, iş etiği ve çalışma mevzuatı gibi temel kişisel gelişim eğitimleri de verdiklerini ifade eden Ünverdi, “Meslek edindirme eğitimlerinin yanı sıra bütün kursiyerlere iş sağlığı güvenliği, hijyen, iletişim becerisi, meslek etiği, iş etiği, çalışma mevzuatı gibi temel kişisel gelişim eğitimleri de veriyoruz. Bunlara ek olarak yangın eğitimi, forklift eğitimi, ilk yardım eğitimi, İSO 9000 eğitimi, ticari istihbarat eğitimi gibi firmaların kurumsal gelişiminin arttırılmasına yönelik farklı eğitimler de düzenliyoruz. Kursiyerlerimiz eğitimlerini tamamladıktan sonra iş bulmalarına yardımcı oluyoruz. Bunun için de ayrıca bir ekibimiz var. Bu ekibimiz firmalarla görüşerek kursiyerlerimizin işe yerleştirilmelerini sağlıyor.
Ayrıca Suriyelilerin ve diğer ülkelerden gelenlerin çalışma izin müracaatlarını firmalar adına gerçekleştiriyoruz. Çalışma izin müracaatlarının ve sigortalarının yapılmasında firmalara önderlik ediyor, yol gösteriyoruz” şeklinde konuştu.
Ünverdi, bundan sonraki süreçte de sanayicilerden gelecek taleplere göre mesleki eğitimlerin devam edeceğini kaydederek, sanayicilerin GSO-MEM’i görmeleri ve burayı aktif olarak kullanmaları tavsiyesinde de bulundu.
“Kursiyerlere önce teorik, sonra pratik eğitim veriyoruz”
Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde PVC kapı, pencere doğrama ve imalatı eğitim veren Eğitmen Mecit Yılmaz ise, “PVC eğitimini verirken öncelikle öğrencilerimize teorik dersleri öğretiyoruz. Daha sonra ise burada pratik uygulamaya geçerek pratik dersler veriyoruz. Sonuçta burada yetişen öğrencilerimizi yine Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi vasıtasıyla fabrikalara yönlendiriyoruz ve orada bu arkadaşlarımızın istihdam edilmesini sağlıyoruz” dedi.
“Merkezde önce Türkçe kursu aldım, sonra da PVC meslek kursuna başladım”
GSO-MEM’de eğitim gören ve Suriye’den Gaziantep'e göçmen olarak geldiği için işsiz kaldığını belirten kursiyer Muhammed Veysel de, “GSO-MEM’in eğitimleri ile iş imkanı elde edildiğini duydum ve gelip kayıt yaptırdım. Merkezde önce Türkçe kursu aldım, sonra da PVC meslek kursuna başladım. Hiçbir mesleğim yokken bu merkezdeki eğitimler sayesinde meslek öğrendim. Bize bu imkanları sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti’ne, Gaziantep Sanayi Odası’na ve uluslararası çalışma kuruluşlarına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
“Suriyeli arkadaşlarla beraber iyi bir meslek eğitimi alıyoruz”
İşsiz olduğunu ve sosyal medyada GSO-MEM’de açılan PVC kursunu görerek kursa geldiğini anlatan Mehmet Emre isimli kursiyer ise, “Buraya gelip başvurumu yaptım. Beni PVC kursuna yönlendirdiler. 25 gündür buradayım. Suriyeli arkadaşlarla beraber eğitim alıyoruz. Hocalarım sayesinde çok iyi bir kurs süreci geçiriyoruz. Kurs bitiminde bize iş imkanı da sağlayacaklar. Burası çok güzel bir yer. Mesleki eğitimimizi alırken servis imkanı ve yemek verilmesi ayrı bir kolaylık. Bize bu imkanları sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1207 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO-MEM UYGULAMALI EĞİTİMLERLE SANAYİYE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ KAZANDIRIYOR65675675678.JPG
Önemli Duyurular
UKOME KARARI
Son Tarih: 28.02.2019
GÜRCİSTAN'DAKİ PROJELER
Son Tarih: 28.02.2019
DEVLET MALZEME OFİSİ İHALESİ
Son Tarih: 19.02.2019
TUNUS FUARLARI HK.
Son Tarih: 28.02.2019
BAĞDAT AGROFOOD FUARI
Son Tarih: 11.03.2019
IRAK'TA YATIRIM İMKANLARI HK
Son Tarih: 08.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)7
Bugün:2400
Toplam:26979872
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.