EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

ADNAN ÜNVERDİ:“GAPSHOES AYAKKABI, TERLİK VE YAN SANAYİ FUARI SEKTÖRDE ÇOK ÖNEMLİ MESAFE KAT ETMEMİZİ SAĞLADI”

ADNAN ÜNVERDİ:“GAPSHOES AYAKKABI, TERLİK VE YAN SANAYİ FUARI SEKTÖRDE ÇOK ÖNEMLİ MESAFE KAT ETMEMİZİ SAĞLADI” [25.06.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GSO olarak sanayicilerin katma değeri yüksek ürünler geliştirmeleri ve sektör fuarları ile tanıtım yapmalarına destek sağladıklarını söyledi.
Ünverdi, GSO, Gaziantep Kunduracılar Odası, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından düzenlenen GAPSHOES Fuarı’nın açılış töreninin, 27 Haziran Çarşamba günü protokol üyeleri, firma temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirileceğini kaydetti.
Fuarlara büyük önem verdiklerini dile getiren Ünverdi, “Gaziantep’in en önemli sektörleri arasında yer alan ayakkabıcılık sektöründe yılda iki kez olmak üzere, GAPSHOES Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Fuarı’nı düzenliyoruz. Ayakkabı üretiminde söz sahibi olan Gaziantepli üreticilerimizin yurtdışına açılmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz GAPSHOES Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Fuarı sektörde çok önemli mesafe kat etmemizi sağladı ve Gaziantep’in yanı sıra sektörel anlamda Türkiye’nin ülke genelinde en önemli fuarı haline geldi” dedi.
2017 yılında ayakkabı ve deri ürünlerinde Gaziantep’in toplam ihracatı içindeki payının yüzde 1,7 olarak gerçekleştiğini hatırlatan Ünverdi, “Yeni marka ve model geliştirerek bu payı daha da arttırma gayreti içerisinde olmamız gerek. Ancak o zaman ihracatımızı daha da yukarılara çıkartır, daha hızlı büyüme gerçekleştiririz. Kent olarak hedeflerimize ulaşmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Ünverdi, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde açılacak fuarın sektöre, Gaziantep’e ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

-FUAR HAKKINDA

‘’27’inci Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı (GAPSHOES)’’ Ortadoğu Fuar Merkezi’nde, 27 Haziran Çarşamba günü kapılarını açacak.
Temsil edilen firma sayısının 135, marka sayısının da 350 olduğu fuar, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde 27-30 Haziran tarihleri arasında ziyarete açık olacak.
Toplam 15 bin 750 metrekare alanda yapılacak fuarda, erkek, kadın, çocuk, spor, iş emniyet, askeri ayakkabıları, taban, aksesuar, tekstil, kimyevi maddeler gibi ürün grupları yer alacak.
Fuara Gaziantep başta olmak üzere, Adana, Ankara, İstanbul, Kayseri, Konya, Samsun, Sinop, Şanlıurfa illerinden ve yurtdışından Çin ve Suriye’den firmalar katılacak.
Türkiye’nin her noktasından profesyonel ziyaretçilerin katılacağı fuara, yurtdışından, başta Ortadoğu Ülkeleri ve Türki Cumhuriyetleri olmak üzere Irak, Azerbaycan, Cezayir, Sudan, Mısır, Rusya, Lübnan, Ukrayna, Romanya, Fas, Nijerya ve Suudi Arabistan’dan ziyaretçiler gelecek.
Gaziantep’ de erkek, çocuk, bayan ve spor ayakkabı üretimi ortalama günlük 150 bin adet olmakla beraber terlik üretimi günlük 1-1,5 milyon arası değişiyor.
Türkiye’nin günlük ayakkabı ve terlik üretimini yüzde 60 oranında Gaziantep karşılıyor.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 849 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
ADNAN ÜNVERDİ:“GAPSHOES AYAKKABI, TERLİK VE YAN SANAYİ FUARI SEKTÖRDE ÇOK ÖNEMLİ MESAFE KAT ETMEMİZİ SAĞLADI”5465475475.jpg
Önemli Duyurular
GÜRCİSTAN'DAKİ PROJELER
Son Tarih: 28.02.2019
DEVLET MALZEME OFİSİ İHALESİ
Son Tarih: 19.02.2019
TUNUS FUARLARI HK.
Son Tarih: 28.02.2019
BAĞDAT AGROFOOD FUARI
Son Tarih: 11.03.2019
IRAK'TA YATIRIM İMKANLARI HK
Son Tarih: 08.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)48
Bugün:7694
Toplam:26959238
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.