EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

BAŞBAKAN YARDIMCISI ŞİMŞEK VE BAKAN GÜL’DEN GSO’YA ZİYARET

BAŞBAKAN YARDIMCISI ŞİMŞEK VE BAKAN GÜL’DEN GSO’YA ZİYARET [20.06.2018]

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve il yönetiminden oluşan heyet Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret ederek, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür ederken, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi yeni dönemde de Gaziantep ve Türkiye için çalışamaya devam edeceklerini söyledi.
Ağırlıklı olarak ekonomi ve sanayi üretiminde yaşanan gelişmelerin değerlendirildiği ziyarette, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, reformların önemine işaret ederek, Türkiye'nin reformlar sayesinde büyük şoklara karşı büyük bir dayanıklılık gösterdiğini ve reformların hızlanarak devam etmesi gerektiğini belirtti.
Gaziantep’in başarısının temelinde ortak akıl kültürünün yerleşmesinin en önemli faktör olduğunun altını çizen Şimşek, “Gaziantep’te sizler gibi nitelikli, ekip ruhuyla çalışan, uyumlu, dinamik, dışa açık insanlar var. Bu çok önemli ve dolayısıyla Gaziantep bu manada hakikaten çok şanslı. Çünkü ekipler güçlü olursa verimlilik de o kadar yüksek oluyor. Son dönemde ülkemiz epey sıkıntılar yaşadı ve Gaziantep bu sıkıntıların neredeyse merkezindeydi. Suriye devlet olma özelliğini kaybetti. Bunun yansımalarına rağmen bu şehir ortak akıl, vizyon, birikim ve tecrübesiyle sıkıntıları aşabildi. Onun için, bizim sanayide dönüşüm başta olmak üzere her konuda birlikte çalışmamız çok önemli. Bu yüzden tekrar diyorum; biz şanslıyız, sizin gibi arkadaşlarla çalışıyoruz. Şehrimiz şanslı, çünkü ortak akıl ile yönetiliyor. Gaziantep şanslı ki, Gaziantep Sanayi Odası da vizyonuyla öncülük ediyor.”
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, Gaziantep ve Türkiye için çalışan herkese teşekkür ederek, “Gaziantep Sanayi Odamızın Başkan ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum. Çok büyük bir heyecan ve motivasyonla görev başındasınız. Gaziantep’i büyütmeye, geliştirmeye gayret ediyorsunuz. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Elbette bizim de amacımız hem şehrimizi, hem ülkemizi büyütmek ve daha da öngörülebilir, hem hukuki hem ekonomik anlamda önümüzü daha net görebileceğimiz bir Türkiye’yi oluşturmaktır. Bu aslında hepimizin ortak gayesidir. Bu gayeyi gerçekleştirmekte elbette istikrarlı bir ortamla mümkündür” dedi.
GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu da yaptığı konuşmasında, ülke ve Gaziantep sanayisinin gelişmesi için koşullar ne olursa olsun çalışmaya devam ettiklerine vurgu yaptı. Konukoğlu, “Biz kendimizi sanayimizin gelişmesine adamış sanayicileriz. Şu anda etrafımızda bu kadar karışıklığa, en büyük pazarlarımız olan Ortadoğu’da kaos yaşanmasına rağmen, son 5 yıldır ihracatımızı 6 milyar doların altına düşürmeden yolumuza devam ediyoruz. Gaziantep’teki sanayicilerimiz gece gündüz demeden dünyanın dört bir yanına, şartlar ne olursa olsun canları pahasına ellerine çantayı alıp gidiyorlar. Çoğu ülke işadamlarının bırakın bu ülkelere gitmeyi, uçakla bile üzerinden geçmeye çekindikleri bölgelere bizim sanayicimiz, ihracatçımız mal satmak için canı pahasına gidiyor. Bu mücadelenin mükafatını da rabbim muhakkak verecektir. Yeter ki biz birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Ülke olarak bizi ayırmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Bin yıldır atalarımız bu toprakları kanla sulamışlar. Tuzağa düşmeyelim, bir ve beraber olalım” diye konuştu.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de konuşmasında, sanayi odası üçüncü dönem başkanı olarak yürüttüğü başkanlık görevinin ardından milletvekili olarak hizmet etmenin gururunu yaşadığını kaydetti.
Koçer, “Ortak sorunları daha önce beraber çözdük, bundan sonra da beraber çözeceğiz. Başkanlarımızı, yeni yönetimi tekrar tebrik ediyorum. Biz bugün bu görevde, yarın başka görevde ölünceye kadar Gaziantep’in hizmetinde olmayı sürdüreceğiz. Biz Gaziantep sanayisi adına geçmişte çok önemli adımlar attık. Şimdi bu adımların bir inşaat gibi yükseldiğini görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de, Sanayi Odası’nın geçmişten bugüne Gaziantep’in hem kültürel hem de ekonomik açıdan büyümesinde önemli bir rol üstlendiğinin altını çizdi. Sanayi Odası olarak Türkiye’nin gelişmesi için devlet kurumları ile işbirliği içerisinde çalışmaya ve sanayicilerin beklentilerine yönelik yeni projeler geliştirmeye devam ettiklerini aktaran Ünverdi, sanayi üretimindeki teknolojik gelişmeler, mesleki eğitim, marka ve katma değer gibi konuların önemine dikkat çekti.


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 794 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
BAŞBAKAN YARDIMCISI ŞİMŞEK VE BAKAN GÜL’DEN GSO’YA ZİYARET789758937583.jpg
 890890797.jpg
Önemli Duyurular
GÜRCİSTAN'DAKİ PROJELER
Son Tarih: 28.02.2019
DEVLET MALZEME OFİSİ İHALESİ
Son Tarih: 19.02.2019
TUNUS FUARLARI HK.
Son Tarih: 28.02.2019
BAĞDAT AGROFOOD FUARI
Son Tarih: 11.03.2019
IRAK'TA YATIRIM İMKANLARI HK
Son Tarih: 08.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)17
Bugün:4232
Toplam:26972449
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.