EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

BAŞBAKAN YILDIRIM GSO’DA SANAYİCİLERİ DİNLEDİ

BAŞBAKAN YILDIRIM GSO’DA SANAYİCİLERİ DİNLEDİ [25.03.2018]

Başbakan Binali Yıldırım, sanayiciliğin üreten, istihdam oluşturan, ülkeyi kalkındıran, geleceğe taşıyan bir sektör olduğunu belirterek, “Bir ürün ortaya koymanın verdiği hazzı para, pul karşılamaz” dedi.

Başbakan Yıldırım, Gaziantep programı kapsamında, Gaziantep Sanayi Odası’nda (GSO) düzenlenen istişare toplantısında, sanayicilerin yaptığı büyük fedakârlık karşısında, kendilerinin daha fazlasını yapmaları gerektiğini düşündüğünü söyledi.

“Gaziantep'i geleceğe taşıyan cefakâr, fedakâr sanayicilerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum” diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

“Sanayicilik, para kazanmak için tercih edilecek bir iş değildir. Az çok bu işi yapmış biri olarak söylüyorum. Büyük sanayicilik yapmadım ama üretim yaptım. Bir ürün ortaya koymanın verdiği hazzı para, pul karşılamaz. O iş bitip eserinizin karşısında durduğunuz zaman her şeyi, yorgunluğunuzu unutursunuz. Sanayicilik akıl teri, alın teri yüksek bir iş. Sanayicilik, üreten, istihdam oluşturan, ülkeyi kalkındıran, geleceğe taşıyan bir sektördür.”
.
MECLİS BAŞKANI MUSTAFA TOPÇUOĞLU
Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu da GSO’yu onurlandırdıkları için meclis ve yönetim kurulu adına Başbakan Yıldırım’a teşekkür ederek, “Ülkemizin bekası, milletimizin huzur ve güveni için yapılan Fırat Kalkanı ve Zeytin dalı operasyonlarının başarısından büyük gurur duyduk. Bu uğurda şehit olan Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, gazilerimize sağlık diliyorum” diye konuştu.

Topçuoğlu, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonunda bir kez daha gördük ki, güçlü ve büyük Türkiye için önce milletçe kenetlenmemiz, üretmemiz, ARGE- inovasyon bilim ve teknolojiye daha büyük önem vermemiz gerekiyor. Bunun için sanayiciler olarak, daha çok ve katma değerli ürünler üretmeye, istihdamı ve ihracatı arttırmaya söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADİL KONUKOĞLU
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ise konuşmasına, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin İskenderun Limanı’na ulaşımını kısaltacak Hassa-Dörtyol Tünel Projesi’nin yatırım programına alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı.

Konukoğlu, “Projenin yatırım programına alınmasından dolayı başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve zatıalileriniz olmak üzere, bu kararın alınmasına katkı sağlayanlara sanayiciler adına minnettarız” dedi.

Kredi Garanti Fonu uygulaması, istihdam teşvikleri ve KDV alacaklarının ödenmesi konularındaki destekleri için Başbakan Yıldırım’a teşekkür eden Konukoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Gaziantep’te, son 3 yılda yatırımı milli görev kabul eden özel sektör tarafından 1,5 milyar dolarlık proje gerçekleştirildi. Bunu yaparken en büyük dayanağımız, bayrağımızın dalgalanmasını sağlayan devletimizin gücüdür, istikrarlı siyasi iradedir.

Geçen yıl 177 ülkeye 6,7 milyar dolarlık ihracat yapıldı. Yılın ilk üç ayındaki rakamlar, ihracatın sürekli arttığını gösteriyor. Bunları yeterli görmüyoruz ve 365 gün 7/ 24 çalışarak daha çok üretim, daha çok istihdam ve daha çok ihracat sloganıyla yol alıyoruz.”

ENERJİ TARİFESİNDE DÜZENLEME İSTEMİ
Gaziantep’in ihracatının ithalatı karşılama oranının yüzde 125 olduğunu ve bu anlamda Türkiye’de ilk 5 il içerisinde bulunduklarını anlatan Konukoğlu, sanayiciler adına şu taleplerde bulundu:

“Ekonomideki olumlu gelişmeyi daha da iyileştirmek için vergi reformunun, reel sektörün uluslararası alanda rekabet gücünü artıracak şekilde düzenlenmesini ümitle bekliyoruz. 1 Nisan 2018’de yürürlüğe girecek uygulamaya göre, yılda 50 milyon kWh üzerinde enerji kullanan tüm tesislerde uygulanacak olan tarife, aynı zamanda organize sanayi bölgelerinde de geçerli olacaktır.

Ancak, organize sanayi bölgelerindeki sanayicilerin hiçbiri tek başına 50 milyon kWh üzerinde enerji kullanmamaktadır. Organize sanayi bölge müdürlükleri toplu alım yapmaktadır. Ekonomideki iyiye gidişi desteklemek ve sanayinin rekabet gücünün korumasını sağlamak için uygulamadan OSB’lerdeki tesislerin muaf tutulmasını ve yönetmelik yürürlüğe girmeden talebimizin değerlendirilmesini takdirlerinize sunarım.”

MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM
Yatırım yapmanın yanı sıra, kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması gerektiğinin altını çizen Konukoğlu, bunun için mesleki teknik liselerin sayı ve kapasitelerinin artırılmasının şart olduğuna vurgu yaptı.

Bu noktadan hareketle, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın kentte, 12 mesleki teknik lisesinin yönetiminin organize sanayi bölgesi ve odalara verilmesi teklifinin, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından onaylandığını hatırlatan Konukoğlu, Bakan Yılmaz ve Vali Yerlikaya’ya teşekkür etti.

Sanayileşmesi ile Türkiye’ye örnek, bölge illerine model olan Gaziantep’in bu konuda pilot il olarak seçilmesinin, mesleki eğitim projesinin başarısına ivme kazandıracağına dikkat çeken Konukoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ayrıca, Gaziantep’te kurulması düşünülen ikinci devlet üniversitesinin Bilişim ve Teknoloji Üniversitesi olmasını istiyoruz. Bu vesile ile Gaziantep için yaptığımız her çalışmaya destek veren başta Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek, Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül, Sayın Valimiz, Sayın milletvekillerimiz, sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız olmak üzere, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.”

Konuşmaların ardından basına kapalı gerçekleştirilen toplantı sonunda, GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Başbakan Binali Yıldırım’a, ‘’Gaziantep Şehitler Abidesi’’ maketini takdim etti.

Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Gaziantep Milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep ve ilçelerindeki oda başkanları ile sanayiciler katıldı.


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1228 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
BAŞBAKAN YILDIRIM GSO’DA SANAYİCİLERİ DİNLEDİ465465475.jpg
 67879999.jpg
 98898797777.jpg
Önemli Duyurular
TAYLAND KAĞIT DOLANDIRICILIĞI
Son Tarih: 03.05.2019
G20 TIWG ÇALIŞMALARI
Son Tarih: 27.03.2019
TİCARET ELÇİLERİ PROJESİ
Son Tarih: 01.04.2019
BREXIT SÜRECİ
Son Tarih: 19.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
TÜRKİYE-UKRAYNA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 15.04.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
TÜRKMEN KİMYA İHALESİ
Son Tarih: 30.03.2019
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)7
Bugün:4298
Toplam:27464303
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.