EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

EKONOMİDE ÜRETİME KATILAN ELLER PROJESİ

EKONOMİDE ÜRETİME KATILAN ELLER PROJESİ [04.03.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, ekonomide üretime katılan kadın girişimcileri yürekten desteklediğini söyledi.

GSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde 3-4 Mart tarihlerinde düzenlenen “Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi Satış Günleri’’ etkinliğine eşi Jülide Konukoğlu ile birlikte katılan Başkan Konukoğlu, stantları gezerek kadın girişimcileri kutladı.

GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevdet Akınal ile TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya, kurul üyeleri ve ile diğer davetlilerin de katıldığı etkinlikte, girişimci kadınlara ücretsiz sağlanan alanda kurulan 70 stantta, ahşap boyama eşyalar, Antep işi nakış, el işi, takı ve giysilerin yanı sıra pasta, börek ve yuvalama gibi yöresel yiyecekler satışa sunuldu.

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Akkaya ve üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür eden GSO Başkanı Konukoğlu, “Bu organizasyon kesintisiz bir şekilde 6 yıldır devam ediliyor. Burada gördüğüm en önemli husus, birçok bayan arkadaşımız daha sonraki süreçte kendi işyerlerini açıyorlar ve ekonomiye katkıda bulunuyorlar. Bu çok önemli bir konudur” dedi.

Buradaki gelişmeler sonrasında kentteki kadınların işgücüne katılmasının özendirileceğine dikkat çeken Konukoğlu, bunun bir nebze dahi olsa gerçekleşmesi halinde çok büyük güce sahip olunacağına vurgu yaptı.

“Gerek evinde çalışan gerek işyeri açarak üretim katkıda bulunan tüm kadınları yürekten destekliyoruz” diyen Konukoğlu, şöyle devam etti:

“Stant açan tüm arkadaşlarımıza bereketli kazanç diliyorum. En çok hoşuma giden şey ise, geçen yıl burada stant açanların birçoğunun bu yıl kendi işyerlerini açmış olması ve yerlerine yeni girişimci kadınlarımızın gelmesidir. Önümüzdeki yıl stant sayımızın daha da artmasını temenni ediyorum. Her yıl düzenlenen, ‘Ekonomide Üretime Katılan Eller Projesi’ kadınları üretime teşvik etmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak için önemli fırsatlar sunmaktadır.”

ÇOK BAŞARILI VE GÜZEL BİR ETKİNLİK
TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da projeyi 6’ıncı kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başladı.

Bu tür etkinliklerin kadınların çalışmasında yol gösterici olduğunu anlatan Akkaya, “Kadın girişimcilerimize ücretsiz stantlar açarak evlerinde yaptıkları yemek ve el işi çalışmalarını satıp ailelerine ekonomik katkı sunmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

“Gerçekten çok başarılı ve güzel bir etkinlik oluyor. Çalışmalarımıza destek veren başta GSO Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve yönetimi olmak üzere, herkese çok teşekkür ediyorum” diyen Akkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Etkinliğimiz bir kermes ya da sergi değil. Burada kadın girişimcilerimiz ürettikleri ürünleri satarak profesyonel hayata adım atıyorlar. Etkinliğe talep çok fazla. Bu yıl 70 stantla katılım sağlandı. Temennimiz kadın girişimci sayısını attırmaktır. Onları profesyonelleştirmek istiyoruz. 70 stanttaki kadın girişimcilerimiz arasından 10’u bile profesyonel ticari hayata atılsa bizim için çok önemli bir hamle olur. Kadın girişimci sayımız, girişimci sayımıza göre çok düşük. Kadınlar işgücüne katılmazlarsa her alanda hep bir eksik kalacağız demektir.”
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1250 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
EKONOMİDE ÜRETİME KATILAN ELLER PROJESİ6757657.jpg
 67687687.jpg
Önemli Duyurular
TİCARET ELÇİLERİ PROJESİ
Son Tarih: 01.04.2019
BREXIT SÜRECİ
Son Tarih: 19.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
TÜRKİYE-UKRAYNA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 15.04.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
TÜRKMEN KİMYA İHALESİ
Son Tarih: 30.03.2019
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)48
Bugün:6124
Toplam:27407219
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.