EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

GSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI [21.02.2018]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, yılın ilk iki ayında üretim, istihdam ve ihracat rakamlarının olumlu seyir izlediğini söyledi.

GSO Şubat Ayı Meclis Toplantısının açılışında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatının başarıya ulaşmasını temenni ederek sözlerine başlayan Topçuoğlu, meclis üyelerini operasyonda şehit olan askerler için Fatiha okumaya davet etti.

Onursal Başkan Abdulkadir Konukoğlu ve danışma kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda, sanayici ve ihracatçıların katıldıkları fuarlarda Gaziantep’in gücünü gösterdiklerini belirten Topçuoğlu, “Ocak ayında Almanya’daki halı fuarı, Dubai’deki gıda fuarı ve geçtiğimiz günlerde Gaziantep’te gerçekleştirilen Penye ve Konfeksiyon Fuarı’nda sanayicilerimiz ağırlıklarını hissettirdi” dedi.

Gaziantep’in sanayisi, ihracatı ve gastronomisinin yanında sporda da başarılı sonuçlar aldığına dikkat çeken Topçuoğlu, “Gaziantep Polis Gücü Hokey Takımı Prag’da Avrupa Şampiyonu oldu. Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübümüz de son haftalarda başarılı sonuçlar alıyor. İnşallah hedefimiz olan Süper Lig’e çıkacağız. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

“ALLAH GÜVENLİK GÖREVLİLERİMİZİ MUZAFFER KILSIN”

Sözlerine Zeytin Dalı harekâtında şehit olanları rahmetle anarak başlayan yönetim kurulu başkanı Adil Sani Konukoğlu ise ülkenin genç-yaşlı demeden birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olduğuna vurgu yaptı. Konukoğlu, “Allah güvenlik görevlilerimize güç versin. Onları muzaffer kılsın” temennisinde bulundu.

GSO seçimlerinin 3 Nisan 2018 tarihinde yapılacağını anlatan Konukoğlu, “GSO üyelerinin, Gaziantep sanayisini 2023 hedeflerine taşıyacak arkadaşlarını seçmekle kalmayıp, kol kola, yürek yüreğe kenetleneceklerinden şüphem yoktur” ifadelerine yer verdi.

OSB’LERDE ELEKTRİK KULLANIMI

Konukoğlu, 1 Nisan itibari ile yıllık 50 milyon kilovatsaat üzerinde enerji kullanan tüketicilerin ayrı bir tarife ile fiyatlandırılacağını belirtti. Yürürlüğe girecek uygulama ile bu koşullarda bu firmaların ve 50 milyon kilovatsaat’den fazla tüketim yapan OSB’lerinin enerji fiyatları yeni tarife ile yüzde 22 oranında zamlanacağını işaret eden Konukoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bundan sonra Organize Sanayi Bölgesi içerisinde enerji kullanan firmalarla, organize sanayi dışındaki rakipleri arasında yüzde 12 oranında bir fark oluşacaktır. Bu konuda ivedikle gerekli çalışmaların yapılıp bu haksız rekabetin ortadan kaldırılması gerekir”.

 


“GSO-MEM’DE MUHASEBE EĞİTİMİ VERİLECEK”

GSO-MEM’de (Mesleki Eğitim Merkezi) mesleki eğitimlerin hız kesmeden devam ettiğini anlatan Konukoğlu, şu bilgileri paylaştı:

“Eğitimler çerçevesinde ve imzalanan protokol doğrultusunda 1,000 kişiye mesleki eğitim verilecek. Eğitim verilen personelin istihdamında personelin 6 ay boyunca maaşının yarısı GSO Projesi tarafından karşılanacak. Suriye vatandaşlarının istihdamında ise maaşının yarısına ilaveten çalışma izinleri için ödenecek ücretler de proje tarafından karşılanacak.

GSO-MEM’de bizden en çok talep edilen bölüm muhasebe eğitimi. Bu alanda bizden sürekli personel isteniyor. Bu konu ile ilgili çalışmalarımıza başladık. Önümüzdeki günlerde 40 kişiye muhasebe eğitimi verilecek. Eğitim alanlar istihdam edildiğinde sanayicilerimiz gördükleri eksikleri bize iletirlerse, eğitim programımızı buna göre güncelleriz. GSO olarak meslek okullarına ve mesleki eğitimlere önem veriyoruz.”

Konukoğlu, 14-17 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen PENTEX Fuarı’nın açılışına katılımlarından dolayı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e teşekkür ederek, “Sayın Başbakan Yardımcımız açılışımızı onurlandırmakla kalmadı, fuardaki bütün stantları ziyaret etti” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, GSO ve İpekyolu Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütülen Kadın Girişimci Destek Merkezi projesinin protokolünü imzaladıklarını anımsatan Konukoğlu, merkezin 6 Mart 2018’de ihalesinin yapılacağını ve hızlı bir şekilde kadın girişimcilerin hizmetine sunulacağını müjdeledi.

GAZİANTEP EKONOMİSİ

Meclis üyelerine Gaziantep ekonomisine ilişkin bilgiler veren Konukoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“2018 Ocak ayı ihracatımız bir önceki yıla göre yüzde 6,2 oranında artış gösterdi. 2014 yılından sonra en yüksek ocak ayı ihracatını gerçekleştirdik. Gaziantep, 522 milyon dolarlık ihracatla, en fazla ihracat yapan iller arasında altıncı sıradaki yerini korudu. İhracatın ithalatı karşılama oranına baktığımızda yüzde 125 oranında karşılama oranı ile Türkiye genelinde beşinci sırada yer alıyoruz. İhracatta tekstil ve hammaddelerinde yüzde 17,7 ve halıda yüzde 12,5 artış oldu.

Sigortalı çalışanların sayısında artış var. SGK kayıtlarına göre 2017 Ocak ayından 2018 Ocak ayına kadar olan dönemde yüzde 29,2 oranında artış gerçekleşti. Bu konuda tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Ocak ayında organize sanayi bölgesindeki elektrik tüketimi, 2017 Ocak ayına göre yüzde 9,6 oranında arttı. Bu rakamlarda görüyoruz ki Gaziantep üstüne düşenden fazlasını yapıyor.”

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1426 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI5654654654.jpg
 67567567(4).jpg
Önemli Duyurular
TİCARET ELÇİLERİ PROJESİ
Son Tarih: 01.04.2019
BREXIT SÜRECİ
Son Tarih: 19.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
TÜRKİYE-UKRAYNA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 15.04.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
TÜRKMEN KİMYA İHALESİ
Son Tarih: 30.03.2019
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)22
Bugün:5797
Toplam:27406892
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.