EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

TÜHİD ANADOLU BULUŞMALARI, GAZİANTEP TOPLANTISI YAPILDI

TÜHİD ANADOLU BULUŞMALARI, GAZİANTEP TOPLANTISI YAPILDI [15.12.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, firmaları doğru iletişim araçlarıyla doğru hedef kitleye halkla ilişkiler birimlerinin ulaştıracağını söyledi.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen, TÜHİD Anadolu Buluşmaları Gaziantep’te yapıldı. Divan Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilcisi Büyükelçi Adnan Keçeci ile çok sayıda davetli katıldı.
GSO Başkan Yardımcısı Ünverdi; Gaziantep’in markaları, kültürü ve yemekleriyle ülkemize değer katan, başarılarına her geçen yenisini ekleyen bir marka kent olduğunu kaydetti.
Girişimciliğin ve çalışkanlığın simgesi olan Gazianteplilerin hangi işi yapıyorlarsa yapsınlar damarlarında olan girişimcilik ruhundan güç aldığını belirterek, “Her zaman Türkiye ortalamasının üzerinde büyüme gösteren Gaziantep, dinamik ekonomisi ve yatırımlarıyla bölgenin çekim merkezi haline gelmiştir” dedi.
Gastronomi kenti Gaziantep’in marka değerine değer katmak amacıyla GSO olarak yaptıkları başvuru sonucunda, “Antep Katmeri” ne de coğrafi işaret tescili aldıklarını vurgulayan Ünverdi şöyle devam etti:
“Kentimiz yoğun iç ve dış göç almasına rağmen, sanayide ve ticarette önemli istihdam olanakları sumaktadır. Bu anlamda, ülkemize iyi bir örnek olarak, GSO-Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ni (GSO-MEM) kurduk. Merkezde mesleği olmayan vatandaşlarımıza ve göçle gelenlere mesleki eğitimler veriyoruz. Daha sonra eğitim verdiğimiz kursiyerleri sanayiye yönlendiriyor ve istihdam imkanı sunuyoruz.
Ekonomik rekabetin artmasıyla birlikte, her geçen gün hızla gelişen teknoloji ve yeni boyut kazanan kitle iletişim araçları sonucunda dünya küçük bir köy haline geldi. Bu süreçte halka ilişkilerin önemi giderek arttı. Firmaları doğru iletişim araçlarıyla doğru hedef kitleye ulaştıracak olan halkla ilişkiler birimidir. Farkındalık yaratarak, imaj ve kurum kimliğini sağlayacak olan da halkla ilişkiler birimidir.”
Ünverdi, günümüzde sadece üretmenin yeterli olmadığını, üretilen ürünü hedef kitleye ulaştırmakta halkla ilişkiler birimlerinin doğrudan ya da dolaylı işlev üstlendiğini sözlerine ekledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, sosyal projeler ile gönüllere dokunmayı iletişimin merkezi olduğunu gördüklerini belirterek ”Çalışmalarımızın yüzde 20‘si teknik, yüzde 80’i iletişim çalışması. Bu konu bu kadar önemli. Dünya artık çok değişti. Büyükşehir Belediyesi olarak 4 yıl önce ‘artık şehirler yarışıyor’ dedik ve bu işin yüzde 80’inin iletişim olduğunu öngörerek yola çıktık. Buna göre çalışmalar ve projeler yaptık” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarından sonra, Moderatörlüğünü TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş’ın yaptığı “İş Dünyası ve İletişim” konulu oturumda, Şölen Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve Çalık Holding Kurumsal İletişim Direktörü Özlem Yalçın konuşma yaptı.
TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi Fügen Toksü’nün moderatörlüğünü yaptığı, “Medya ile İletişimin Sırrı” konulu oturumda ise Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan
Güldağ, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Köşe Yazarı Vahap Munyar ve Vodafone Türkiye
Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü Sevil Wittmann görüşlerini aktardı.
Bilgi Üniversitesi Next Academy Başkanı Levent Erden’in moderatörlüğünde düzenlenen, Gaziantep’in markası olan “Şimdi Gaziantep Zamanı” konulu oturumda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Brandmap Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve marka danışmanı Bülent Fidan ile Mediacat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Eş Başkanı Pelin Özkan paylaşımda bulundu.
Moderatörlüğünü Gaziantep Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkanı ve GASTURDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Oya Özkanlı’nın yaptığı, “UNESCO Gastronomi Şehri’ Gaziantep” konulu son oturumda Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarları Mehmet Yaşin ve Sahrap Soysal ile Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi ve GASTURDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bayram Gaziantep yemekleri ve yemek kültürünü anlattılar.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 957 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
TÜHİD ANADOLU BULUŞMALARI, GAZİANTEP TOPLANTISI YAPILDI565465465.jpg
 565465476547.jpg
 5657567567(1).jpg
 68568568(1).jpg
Önemli Duyurular
BREXIT SÜRECİ
Son Tarih: 19.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
TÜRKİYE-UKRAYNA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 15.04.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
TÜRKMEN KİMYA İHALESİ
Son Tarih: 30.03.2019
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)304
Bugün:1208
Toplam:27392315
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.