EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

KONUKOĞLU:“TOPLUM MÜHENDİSLERİ OLAN ÖĞRETMENLER, GELECEĞİMİZİN MİMARLARIDIR, BİR GÜN DEĞİL, YIL BOYU ELİ ÖPÜLESİ İNSANLARDIR”

KONUKOĞLU:“TOPLUM MÜHENDİSLERİ OLAN ÖĞRETMENLER, GELECEĞİMİZİN  MİMARLARIDIR, BİR GÜN DEĞİL, YIL BOYU ELİ ÖPÜLESİ İNSANLARDIR” [23.11.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “toplum mühendisleri ve geleceğimizin mimarları” olarak tanımladığı öğretmenlerin, bir gün değil, yıl boyu eli öpülesi insanlar olduğunu kaydetti.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Konukoğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygı değer unsurlarıdır” diyerek öğretmenlerin üstlendikleri görevin önemine vurgu yaptığına dikkat çekti.

Türk milletinin her türlü yoksunluğa rağmen kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyet’in ilan edildiğini anımsatan Konukoğlu, “Büyük Önder Atatürk, ‘Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir’ diyerek en büyük eseri olan Cumhuriyeti emanet ettiği gençleri yetiştirme görevini öğretmenlere vermiştir” dedi.

“Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” sözünün, Hz. Ali tarafından eğitimin ve eğitimcinin, yani öğretmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak amacıyla söylendiğini belirten Konukoğlu, “Canımızdan birer parça olan çocuklarımızı teslim ettiğimiz öğretmenler, çocuklarımızın değil, ülkemizin geleceğini tasarlıyorlar” ifadelerine yer verdi.

Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini 24 Kasım 1928’de kabul ettiğini ve 1981’den bu yana Türkiye’de her yıl 24 Kasım’ın, “Öğretmenler Günü” olarak kutlandığını hatırlatan Konukoğlu, Başöğretmenin şahsında ebediyete intikal eden öğretmenleri rahmetle anarak görevde olan öğretmenlerin sağlıklı ve mutlu bir ömür yaşamalarını temenni etti.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 849 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
KONUKOĞLU:“TOPLUM MÜHENDİSLERİ OLAN ÖĞRETMENLER, GELECEĞİMİZİN MİMARLARIDIR, BİR GÜN DEĞİL, YIL BOYU ELİ ÖPÜLESİ İNSANLARDIR”5685685689.jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)476
Bugün:7494
Toplam:26720092
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.