EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

“MAKİNE METAL SEKTÖRÜ UR-GE PROJESİ” KAPSAMINDA GSO’YA EKONOMİ BAKANLIĞI TARAFINDAN BAŞARI SERTİFİKASI VERİLDİ

“MAKİNE METAL SEKTÖRÜ UR-GE PROJESİ” KAPSAMINDA GSO’YA EKONOMİ BAKANLIĞI TARAFINDAN BAŞARI SERTİFİKASI VERİLDİ [17.11.2017]

Türkiye genelinde en fazla UR-GE projesi yürüten kurumlar arasında yer alan Gaziantep Sanayi Odası’nın (GSO), iyi uygulama örneği seçilen ve diğer kurumlara başarı hikayesi olarak takdim edilen Makine Metal Sektörü için yürüttüğü kurumsal kimlik çalışmasına başarı sertifikası verildi. Geçen yıl yapılan etkinlikte de GSO, plastik projesiyle yine ödüle layık görülmüştü.
Türkiye İhracatçılar Meclisi Dış Ticaret Kompleksi’nde, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez ve Ur-Ge projesi yürüten kurumların temsilcilerin katılımlarıyla, “4. KOBİ Kümelenme Konferansı” gerçekleştirildi.
Açılış konuşmalarıyla başlayan törende daha sonra Müsteşar Yardımcısı Sönmez, UR-GE projeleri kapsamında iyi uygulama örneği ve başarı hikayesi olarak seçilen proje sahibi kuruluşların temsilcilerine sertifikalarını takdim etti.
GSO’ya, “Makine Metal Sektörünün Uluslararası Rekabet Gücünün Arttırılması ve İhracatın Desteklenmesi” isimli UR-GE Projesi kapsamında kümelenme anlayışı içinde, paydaşlarıyla birlikte gerçekleştirdiği faaliyetler sırasında gösterdiği başarıdan dolayı, “İyi Uygulama Örnekleri” arasında yer alan UR-GE projesine sertifikası takdim edildi.
Sertifika töreninin ardından GSO tarafından katılımcılara, odanın gerçekleştirdiği UR-GE projeleri ve iyi uygulama seçilen kurumsal kimlik çalışmasıyla ilgili sunum yapıldı.

-GÖNCÜ: “MAKİNE METAL KÜMEMİZ ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDECEK”


GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü UR-GE projelerinin sektörler için çok önemli olduğunu belirterek, “Sektörlerin bir araya gelerek küme oluşturması rekabet gücünü arttırmaya yönelik atılan önemli adımlardan birisidir. Bu açıdan oda olarak bu zamana kadar, Ekonomi Bakanlığı’nın URGE tebliği kapsamında toplam 10 proje gerçekleştirdik. 2011 yılından beri yürütmekte olduğumuz UR-GE projelerinin 7 tanesi devam ediyor, 3 projeyi başarıyla tamamladık. Bugüne kadar tekstil, ayakkabı, halı, makine-metal, plastik, unlu mamuller ve şekerli ürünler sektöründe yer alan 231 firmamız 35 faaliyette yer alarak Ekonomi Bakanlığının sağlamış olduğu yüzde 75 geri ödeme desteğinden faydalandı” dedi.
Makine metal sektörünün de bu doğrultuda, kümelenme çalışmalarına hız verdiğini kaydeden Göncü, “Makine metal sektöründe yaptığımız kurumsal kimlik çalışmasıyla kümemizin logosu oluşturuldu. Bir tanıtım filmi ve web sitesi hazırlandı. Ayrıca tanıtım amaçlı hazırlanan ürünler ve sosyal medyada kümeye özel açılan hesaplarla kümemizin tanıtımına destek verildi. Firmalarımızın Dünya’daki yenilikleri, yeni üretim şekillerini yerinde görmelerine yardımcı olmak amacıyla 2018 yılında da GSO üyelerine UR-GE tebliği kapsamında yeni faaliyetler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Firmalarımızın kümelenme anlayışını geliştirmek, üretimlerini ve ihracat kabiliyetlerini arttırmak amacıyla desteklerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1047 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
“MAKİNE METAL SEKTÖRÜ UR-GE PROJESİ” KAPSAMINDA GSO’YA EKONOMİ BAKANLIĞI TARAFINDAN BAŞARI SERTİFİKASI VERİLDİ575478548548.jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)38
Bugün:252
Toplam:26677789
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.