EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO UR-GE PROJELERİ SEKTÖRLERE YÖN VERMEYE DEVAM EDİYOR

GSO UR-GE PROJELERİ SEKTÖRLERE YÖN VERMEYE DEVAM EDİYOR [27.10.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Tebliği kapsamında yürütülen UR-GE projeleri sektörlere yön vermeye devam ediyor.
Proje kapsamında, Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim ve Danışmalık Merkezi’nde (GSO-MEM) yapılan GAPLAST Gaziantep Plastik Kümesi ve Gaziantep İplik Sektöründe İhracat Atılımı ihtiyaç analizi sonuçlarını değerlendirme toplantısı yapıldı.
Toplantıda, hazırlanan ihtiyaç analizi sonuç raporları aracılığıyla plastik ve iplik sektörüne yönelik uzmanlar tarafından katılımcı firmalarla yapılan görüşmelerde elde edilen bilgiler ve sektörlerin yerel ve uluslararası piyasalardaki son durumu hakkında bilgiler verildi. Elde edilen bilgiler ışığında 3 yıl boyunca proje kapsamında yürütülecek faaliyetlerin yer aldığı yol haritası katılımcılara sunuldu.
Yürütülen projeler aracılığıyla Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle projede yer alan firmalara eğitim, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama faaliyetleri ve alım heyeti organizasyonları gerçekleştirileceği kaydedildi.
GSO-MEM Yönetim Kurulu Başkanı ve GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi katılımcılara proje ve GSO-MEM ile ilgili bilgiler verdi.
Ünverdi, GSO tarafından tamamlanan ve devam eden UR-GE projelerinin sektörlerin uluslararası pazarlarda gelişimine önemli ölçüde yön verdiğini belirtti.
Sanayicilerin, firmaların dünya ile rekabet edebilirliğini daha da arttırmak için bu tür projelerin çok önemli olduğunu belirten Ünverdi, “İhracatı sürdürülebilir kılmak ve ihracatı artırmak ve yeni pazarlara girerek uluslararası rekabet gücünün geliştirebilmesi için hedef odaklı adımlara ihtiyaç duyuluyor. Bu amaç doğrultusunda bir araya gelen firmalarımız, UR-GE projeleri aracılığıyla uluslararası pazarlara girmek ve rekabet güçlerini artırmak için uzman ve danışmanlar eşliğinde ihtiyaçlarını belirliyor. Bu aşamadan sonra firmalar gereken somut adımları atabilme imkânı buluyor. Tebliğ kapsamında ayrıca aynı sektörde faaliyet gösteren firmalar birlikte hareket ederek, ortak sorunlarına ortak çözümler üretme ve uluslararası platformda bölgesel güç oluşturma imkânı da bulabiliyor” dedi.
Destek kapsamında yürütülecek olan projede yer alacak olan firmaların, birçok konuda eğitim ve danışmanlık programlarından faydalanabileceklerini dile getiren Ünverdi, “Yurtdışı fuar ziyaretleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından da yararlanacak olan firmalarımız, bu faaliyetlerde yüzde 75 oranında Ekonomi Bakanlığı tarafından destek görecek” diye konuştu.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 907 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO UR-GE PROJELERİ SEKTÖRLERE YÖN VERMEYE DEVAM EDİYOR756754754754.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)54
Bugün:7067
Toplam:26465073
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.