EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO’DAN CAPE VERDE ÇIKARMASI

GSO’DAN CAPE VERDE ÇIKARMASI [26.10.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, dünyada ki her toprak parçasını hedef pazar olarak gördüklerini belirterek, “Her ülkeye ihracat yapacağız diyorduk, bu sözümüzü Gaziantep’ten uçakla 11 saat mesafede bulunan takımada ülkesi Cape Verde’de görmenin gururunu yaşadık” dedi.

Konukoğlu, 2011 yılından itibaren iki yılda bir farklı ülkede Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik desteği ile düzenlenen “Dünya Yerel Ekonomik Kalkınma Forumu”nun bu yıl Cape Verde’de gerçekleştirildiğini söyledi.

Foruma UNDP Türkiye’nin yanı sıra, yerel ve ulusal paydaşlardan oluşan heyetle katılım sağladıklarına vurgu yapan Konukoğlu, forumda yerel ekonomik kalkınmanın tüm unsurlarının birçok ülkeden gelen katılımcılar tarafından etraflıca tartışıldığını kaydetti.

Konukoğlu, yerel ekonomik kalkınma bağlamında kriz sonrası özel sektör oturumunda katılımcılara Gaziantep’te özel sektörün rolü, Suriye’deki iç karışıklık sonrası gelenlere Gaziantep halkının evsahipliğini ve Gaziantepli sanayicilerin olumsuz koşullara rağmen hiç ara vermeksizin çalışmasını anlattıklarına dikkati çekti.

GSO-MEM

Gaziantep ve bölge sanayicilerinin kalifiye eleman ihtiyacına çözüm bulmak amacıyla organize sanayi bölgesinde yaklaşık 10 bin metrekare alan üzerine GSO Mesleki Eğitim Danışmanlık Merkezi (GSO-MEM) kurduklarını anımsatan Konukoğlu, “Bu projede bize destek veren merkezi Gaziantep’te bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, GAP Bölge Kalınma İdaresi Başkanlığı ve UNDP’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Gaziantep ve Türkiye’nin önümüzdeki dönemlerde önünün açık olduğunu vurgulayan Konukoğlu, “Atlas Okyanusu’nda, Senegal ve Moritanya açıklarında bulunan, 8 ada ve 10 adacıktan oluşan bir Afrika ülkesi olan Cape Verde’de dolaşırken marketlerde Gaziantep’te ve ülkemizde üretilen ürünleri gördük, gurur duyduk” ifadelerini kullandı.

“Gaziantep’te üretilen ürünlerin, uçakla 11 saatte ulaşılan Cape Verde’ye ihraç edilmesi bir başarı hikayesidir” diyen Konukoğlu, şöyle devam etti:

“Cape Verde, Türkiye’den 2016 yılında 4 milyon 500 bin dolarlık ithalat yapmış. Bunun 1 milyon 250 bin dolarlık bölümü Gaziantep’ten. Cape Verde’ye ihracat yapan sanayicilere yürekten teşekkür ediyorum. Ada devleti, kıta ülkesi demeden yerleşim olan her yere ulaşan ve ‘Made İn Gaziantep’ diyebileceğimiz ürünleri pazarlayan sanayicilerimize çabalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Forumda Gaziantep’in başarısını örnek olması açısından tüm katılımcılara anlattıklarını bildiren Konukoğlu, ayrıca heyet olarak Cape Verde Birleşmiş Milletler Mukim Temsilcisi Ulrika Richardson’u ziyaret ederek, dış ticaret artırma konusunda çalışma yapmaya karar verdiklerini ve foruma katılan diğer heyetlerle ikili görüşmeler yaptıklarını belirtti.
Konukoğlu, programa katılan  heyette, Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve UNDP Türkiye’den temsilcilerin yer aldığını, sözlerine ekledi.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1102 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO’DAN CAPE VERDE ÇIKARMASI6786789679.jpg
 87679999.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)8
Bugün:4011
Toplam:26436705
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.