EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO UR-GE ŞEKERLİ ÜRÜNLER İHRACAT TAKIMI PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

GSO UR-GE ŞEKERLİ ÜRÜNLER İHRACAT TAKIMI PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI [28.09.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) programı kapsamında gerçekleştirilen Şekerli Ürünler İhracat Takımı Projesi’nin açılış toplantısı yapıldı.

Toplantıya, GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Bayram, Target Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Ekrem Tekin ve şekerleme, çikolata üretimi yapan firma temsilcileri katıldı.

Toplantıda projeyle ilgili bilgiler veren Mustafa Bayram, projede yer alan firmalara yönelik gerçekleştirilen ihtiyaç analizi çalışmasının sonuçlarını sunarak, önümüzdeki dönemde proje kapsamında yapılacak olan eğitim, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama faaliyetleriyle ilgili yol haritasını anlattı. Firmaların analiz sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda, 2018 yılında yürütülmesi planlanan faaliyetlerle ilgili ortak görüş birliğine varıldı. Toplantıda ayrıca projede yer alan firmalara şekerli ürünler sektörü ihtiyaç analizi raporu ve her firmaya özel hazırlanan firma karneleri dağıtıldı.

GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü yaptığı değerlendirmede oda olarak, 7 farklı sektöre yönelik UR-GE projesi yürütüldüğünü söyledi. Şekerli ürün üretiminin Gaziantep gıda sektörü içinde çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Göncü, “Türkiye’de şekerli ve çikolatalı mamuller sektörünün başlangıcı, küçük imalathanelerde üretilen lokum ve helva gibi geleneksel Türk şekerlemelerinin üretimi ile başlamıştır. Bugün sektör, geleneksel üretim yöntemleriyle birlikte modern üretim teknolojilerinin de kullanıldığı ve üretiminde kullanılan hammaddeler, yardımcı maddeler ve ambalaj malzemeleri ile yan sanayisini de geliştiren önemli sektörlerden birisi durumuna geldi. Bu açıdan yapılan UR-GE projelerini çok önemsiyoruz. Özellikle yurtdışına yönelik düzenlenecek olan pazarlama faaliyetleri ile firmalarımız yeni müşterilere ulaşma şansını yakalıyor, dünyada sektörün üretimine yönelik ortaya çıkan trendleri yerinde izleme fırsatı buluyor” diye konuştu.

UR-GE PROJELERİ NEDİR?

Şekerli Ürünleri İhracat Takımı UR-GE Projesi, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi konulu tebliğ uyarınca Ekonomi Bakanlığının desteğiyle yürütülüyor. Proje kapsamında firmalar, GSO tarafından organize edilen eğitimler, danışmanlık faaliyetleri, yurt dışı pazarlama faaliyetleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından faydalanmaya hak kazanıyor. GSO'nun proje kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzde 75'i Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1212 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO UR-GE ŞEKERLİ ÜRÜNLER İHRACAT TAKIMI PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI76856856856.JPG
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)24
Bugün:3613
Toplam:26436307
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.