EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

FUARLAR SEKTÖRLERİN GELİŞİMİNİ SAĞLIYOR

FUARLAR SEKTÖRLERİN GELİŞİMİNİ SAĞLIYOR [20.09.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, önemi artan sektörlere yönelik düzenledikleri fuarların sektörlerin gelişimine ve sundukları katma değerin artmasına büyük katkı sağladığını söyledi.

Konukoğlu, GSO desteğiyle AKORT Fuarcılık tarafından 27-30 Eylül tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek GAPPLAST 2017 Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarının, sektörde üretim ve istihdama ayrı bir değer katacağını kaydetti.

Plastik ve kimya sektörünün, üretim ve ihracat gücü, sağladığı istihdam ve katma değer açısından Türkiye’de önemli sektörler arasında yer aldığını kaydeden Konukoğlu, fuarın Gaziantep ve Türkiye için önem taşıdığına dikkati çekti.

Gaziantep’in kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatının 2016 yılında 666 milyon 733 bin, bu yılın Ocak-Ağustos döneminde ise 493 milyon 217 bin dolar olarak gerçekleştiğini belirten Konukoğlu, şöyle devam etti:

“Ocak-Ağustos 2017 döneminde Gaziantep’in ürün ihracatı sıralamasında, kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı 4. sırada yer alıyor. Kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatında en fazla ihracat yapan 5. il konumundayız. Türkiye kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatında yüzde 4,6’lık bir paya sahibiz. ARGE çalışmalarıyla bu rakamları daha yukarılara çıkartmaya gayret ediyoruz.”

GAPPLAST Fuarı’nı ilk kez 2015 yılında, beşi yabancı olmak üzere toplam 85 firmanın katılımı ile düzenlediklerini hatırlatan Konukoğlu, şöyle konuştu

“Plastik, ambalaj ve hammadde firmalarının yer alacağı fuarda sektördeki firmalar, farklı teknolojilerle tanışarak ürün çeşitliliğini de yenileme şansı bulacaklar. Fuarda yapılacak istişareler, fikir alışverişleri ve yeni ihracat bağlantıları hem sektörün gücünü arttırarak Türkiye’nin ihracatını arttıracak, hem de sunmuş olduğu iş imkânları ile istihdama katkı sağlanmış olacak.”

FUAR
Hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğü GAPPLAST 2017 Ortadoğu Fuar Merkezi’nde 27 Eylül’de kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Fuara İstanbul, İzmir, Adana, Kocaeli, Bursa, Aksaray, Niğde başta olmak üzere birçok ilden yurtiçi ve İran, Suriye, Mısır, Tunus ve Libya gibi yurtdışı bağlantılı plastik makineleri, kimyasal ve hammaddeler, makine yan ve ara sanayi, ısı ve kontrol cihazları, kalıp, hidrolik ve pnömatik, geri dönüşüm firmalarının yanı sıra dekorasyon ve sulama sistemleri, PVC pencere ve boru üreticisi firmaları katılacak.
Müşterilerin beklentileri ve talepleri göz önüne alınarak, yurtiçi ve yurtdışı tanıtım politikası ve ziyaretlerin programlandığı fuara profesyonel ziyaretçi çalışmalarına daha da ağırlık veriliyor.

Gaziantep’te 100 civarında firma ve marka ile gerçekleştirilecek fuar, küreselleşen dünyada rekabetin giderek arttığı plastik ve kimya sektöründeki firmaları, dünya ile entegre hale getirip vizyonlarını daha da ileriye taşımak, teknolojik olarak kendilerini yenilemelerine ve gelişmelerine ortam hazırlamak amacıyla düzenleniyor.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1121 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
FUARLAR SEKTÖRLERİN GELİŞİMİNİ SAĞLIYOR897867858.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)23
Bugün:3433
Toplam:26436127
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.