EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

ALMAN HEYETİNDEN GSO’YA ZİYARET

ALMAN HEYETİNDEN GSO’YA ZİYARET [07.09.2017]

Başbakanlık Türkiye Yatırım ve Tanıtım Ajansı ve merkezi Gaziantep’te bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde hazırlanan program kapsamında Alman medya kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’nu ziyaret etti.

Gaziantep’in yatırım ortamının tanıtılması, kültür kenti kimliğinin uluslararası mecralara ulaştırılması, kurumların çalışmaları ve sanayide üretim yapan firmaların yerinde incelenmesi amacıyla gelen Alman gazetecileri ağırlayan Konukoğlu, heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konukoğlu, “Sizleri Gaziantep’te ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her ne kadar sanayi kenti olsa da kültür turizmi Gaziantep’in en önemli değerlerinden birisi. Gaziantep, dünyanın en önemli kültür turizmi merkezlerinden birisidir. Mutlaka Zeugma Mozaik Müzesi’ni ve Karkamış Antik Kentini ziyaret edin” dedi.

Gaziantep sanayisinin ihracata yönelik üretim yaptığını ve Türkiye ekonomisine katma değer katarken hedef pazarlara yüksek standartlı ürünler ihraç ettiğini belirten Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Avrupa ve Asya arasında köprü görevi üstlenen, lojistik olarak da çok avantajlı bir konumda. Türkiye’de yatırımlar çok doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Gaziantep’in bulunduğu bölge özelinde değerlendirme yapmamız gerekirse, burası yabancı yatırımcıların yatırım yapabileceği her türlü altyapı ve donanıma sahiptir.”

HASSA – DÖRTYOL PROJESİ
GSO’nun öncülüğünde hazırlanan ve kapsamında Hassa-Dörtyol Tüneli de bulunan ulaşım projesine değinen Konukoğlu, şunları kaydetti:

“Birbiriyle bağlantılı dört tünel ve otoyol bağlantılarından oluşan projenin tamamlanmasıyla birlikte İskenderun Limanı'na ulaşım Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi'nden 80 kilometreye, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nden 110 kilometreye düşecek. Yeni bir sanayi ve ticaret aksı oluşturacak proje, bölge şehirleri ihracatını bu kanal üzerinden İskenderun Limanı'na ve dolayısıyla diğer ülkelere ulaştıracaktır. Böylece iş adamlarının elde edeceği zaman ve maliyet tasarrufu sayesinde rekabet gücü artacak.”

Mesleki eğitime çok büyük önem verdiklerini bu amaçla 2’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde GSO Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ni kurduklarını anlatan Konukoğlu, “Burada meslek sahibi olmak isteyenlere, işgücü talebine uygun eğitim verip firmalara yönlendiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bu arada, heyette yer alanlara, GSO tarafından yayımlanan ve Gaziantep’in ekonomik durum analizlerinin bulunduğu Ekovizyon 2017 kitabı verildi, yöresel bakır işleme armağan edildi.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1137 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
ALMAN HEYETİNDEN GSO’YA ZİYARET89765.jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)26
Bugün:549
Toplam:26678086
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.