EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO-MEM’ DE, ‘İŞKUR HİZMET NOKTASI’ FAALİYETLERİNE BAŞLIYOR

GSO-MEM’ DE, ‘İŞKUR HİZMET NOKTASI’ FAALİYETLERİNE BAŞLIYOR [24.08.2017]

Çalışma ve İş Kurumu’nun (İŞKUR) işverenlere ve iş arayanlara yönelik faaliyetlerini Başpınar Bölgesi’nde gerçekleştirmek üzere, Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Danışmanlık Merkezi’nde (GSO-MEM), İŞKUR hizmet noktası oluşturuldu.

Gaziantepli sanayicilerin kalifiye eleman ihtiyacına çözüm bulmak amacıyla Gaziantep Sanayi Odası tarafından Başpınar 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan GSO-MEM, böylece İŞKUR’un imkânlarından yararlanmak isteyen sanayiciler ve iş arayanlar için başvuru noktası olarak da faaliyet gösterecek.
İŞKUR hizmetlerinin GSO-MEM’de sunumuna ilişkin protokol, İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Siraç Ekin ve GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve GSO-MEM Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi tarafından GSO-MEM’de imzalandı.
İmza töreninde konuşan Ünverdi, GSO-MEM’in asıl kuruluş amacının Gaziantepli sanayicinin ihtiyacı olan kalifiye elemanların yetiştirilmesi ve ilimizin teknolojik atılımına yetiştirilen elemanlarla katkı yapılması olduğunu belirtti.
Merkezde verilen eğitimlerde, mesleki eğitimlerin yanı sıra; meslek etiği, iş sağlığı güvenliği, iletişim, kişisel gelişim gibi temel becerilerin de kazandırıldığını kaydeden Ünverdi, “GSO-MEM, mavi yakalıdan beyaz yakalıya, en alt seviyeden en üst seviyeye, elemanlarının yeterliliğini ve bilgi seviyesini arttırmak isteyen işgücüne pek çok imkan sunmaktadır. İŞKUR hizmet merkezimiz de bu imkânlardan biri olarak faaliyetlerimiz arasına katılmakta. Bizim talebimiz ve İŞKUR İl Müdürümüz Siraç Ekin’in gayretleri ile GSO-MEM, Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerimize en yakın başvuru noktası olacak. 2016 yılındaki başarılarıyla ülkemizdeki İŞKUR müdürleri arasında yılın en yüksek performansını sergileyen İşkur il Müdürü olarak Gaziantep’i gururlandıran ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız tarafından ödüllendirilen Siraç Ekin’in sanayimize yapmış olduğu katkılardan ve desteklerden dolayı kendisine ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.
İŞKUR İl Müdürü Ekin’de yaptığı konuşmada, İŞKUR’un Gaziantep sanayisine yalnızca eleman yönlendirmekle kalmadığını, çeşitli kurumlarla ortaklaşa eğitimler düzenlediğini, mesleki eğitim kursları açtıklarını, firmalara işbaşı eğitim desteği sağladıklarını ve sigorta işveren prim hisselerini karşıladıklarını söyledi.
Ekin, kaliteli mesleki eğitimin, işsizliğin çözümünde en önemli etkenlerden birisi olduğunu ifade ederek, “GSO-MEM hem verdiği eğitimlerle hem de oluşturduğumuz İŞKUR hizmet noktası ile iş dünyamıza yaptığı katkıyı bir çıta daha yükseltmektedir. GSO-MEM’de kurulacak bu hizmet noktası, İŞKUR’un birimi gibi faaliyet gösterecek. İmzalamış olduğumuz bu protokolle, işverenlerin ve iş arayanların burada, İŞKUR hizmetlerinden maksimum seviyede yararlanması için gerekli eğitimleri ve katkıları yapacağız. Buranın İŞKUR Hizmet Merkezine dönüştürülmesi için çalışacağız” diye konuştu.
İmzalanan işbirliği protokolünün ardından Adnan Ünverdi, İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin ve Gaziantep İŞKUR Şube Müdürü Mehmet Özcan’a GSO-MEM de faaliyette bulunan atölyeleri gezdirerek, devam etmekte olan dış ticaret, 3 boyutlu solidworks çizimi ve kaynakçılık eğitimleri ile ilgili bilgiler verdi.Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1434 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO-MEM’ DE, ‘İŞKUR HİZMET NOKTASI’ FAALİYETLERİNE BAŞLIYOR7896867.jpg
 767868768.JPG
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)21
Bugün:583
Toplam:26678120
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.