EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDE İSG EĞİTİMİ YAPILACAK

GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDE İSG EĞİTİMİ YAPILACAK [06.07.2017]

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde (GSOMEM), işyeri ve çalışan hayatının güvenliği açısından büyük önem taşıyan, “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusunda “Eğiticilerin eğitimi” yapılacak.
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve GSOMEM Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 13-15 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan eğitimin, GSO ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirliğinde yapılacağını, eğitimi başarı ile tamamlayanlara ILO ve GSO onaylı sertifika verileceğini bildirdi.
Ünverdi , 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 2012 yılında hayata geçtiğini ve ülkemizdeki bütün çalışanların kanun kapsamına alındığını belirterek, “Kanun, işyerlerinde pek çok yükümlülüğün yerine getirilmesini öngörüyor. Risk değerlendirmesi ve acil durum eylem planlarının yapılması, kanunun önleyici özelliklerinden bazıları. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği tespit ve öneri defterlerinin tutulması, iş sağlığı ve güvenliği kurullarının kurulması gibi pek çok yükümlülük söz konusu. Bu yükümlülüklerin tamamı bütün işyerleri için yürürlüğe girmiş durumda. Yalnızca iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirme konusunda kademeli geçiş söz konusu” dedi.
GSOMEM’in üç ay gibi kısa bir süre önce faaliyete başladığını hatırlatan Ünverdi, “Bu kadar kısa sürede merkezimizde meslek edindirme ve işbaşı eğitim kursları ile İş ve İstihdam Forumunu organize ettik” diye konuştu.
Gaziantep Sanayi Odası’nın, İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte hayata geçirdiği GSOMEM Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin Gaziantep sanayisisin ihtiyacı olan kalifiye eleman sorununu çözmeye kararlı olduğuna dikkat çeken Ünverdi, Gaziantep 2. OSB’de yer alan merkezin, sanayi bölgesinde sanayicilere yakın olmasının da avantaj olduğunu ifade etti.
Ünverdi, Gaziantep sanayicisinin ihtiyacı olan elemanları yetiştirmek amacıyla yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alan içerisinde 20 atölye, laboratuvar ve 28 eğitim salonu ile ülkemizin sayılı mesleki eğitim merkezlerinden biri olan GSOMEM’in makine donanımlarının tamamlandığını ve bölge sanayisine hizmet etmek üzere pek çok eğitim programına sahip olduğunu bildirdi.
Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme konusundaki çalışmalarının da son aşamaya geldiğini belirten Adnan Ünverdi, “Merkezimiz sanayicimizin belgelendirme ihtiyacı duyduğu, belge zorunluluğu kapsamındaki meslekler başta olmak üzere Gaziantep sanayisinin ihtiyaç duyduğu imalat konularında “Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu” olarak da hizmet verecek” şeklinde konuştu.
Ünverdi, 13-15 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğiticilerin Eğitimi” ile ilgili ve merkezin diğer eğitim programları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenleri 2. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan GSOMEM Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezine davet etti.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 2285 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDE İSG EĞİTİMİ YAPILACAK67566465.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)35
Bugün:2267
Toplam:26460273
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.