EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

GSO HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI [20.06.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantepli sanayicinin hangi koşullar olursa olsun yatırımdan ve büyümekten vazgeçmediğini belirtti.

Konukoğlu, GSO Haziran ayı Meclis Toplantısında konuşmasına başlarken, bütün hemşerilerinin ve tüm İslam aleminin Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını kutlayarak, birlik beraberliğin pekişmesine ve huzura vesile olmasını diledi.

Türkiye ekonomisinin bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 büyümesini olumlu bir gelişme olarak değerlendiren Konukoğlu, “Bayramdan sonra daha iyi olacağı düşüncesindeyiz” dedi.

Sanayi Odasının çalışmaları hakkında bilgi veren Konukoğlu, hükümetin bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırmasını sağlayan kanunla iş dünyasına önemli bir rahatlama getirdiğini belirterek, “Biz de Oda olarak üyelerimizin Mart 2017’den önceki borçlarını yeniden yapılandırdık. İlk taksidi bu ay sonunda olacak. Borçlarını yapılandırmak isteyen üyelerimizin bir an önce bizlerle temasa geçmesi gerekiyor” dedi.

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016” araştırmasına Gaziantep’ten giren sanayi firmalarının 24’ten 26’ya çıktığına ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan “Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması 2016” araştırmasında da Gaziantep’ten giren ihracatçı firma sayısının 62’den 73’e yükseldiğine işaret eden Konukoğlu, şunları kaydetti:

“2016 gibi zorlu bir yıl içerisinde hem ilk 500’de şirketlerin sayısını artırmak hem de şirketlerin cirolarını artırması ayrı bir sevinçtir. Emeği geçen bütün sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten zoru başarıyorsunuz. Bu kadar insana iş aş veriyorsunuz. Yaptığınız çalışmalarla şehrin öncülüğünü ispat ediyorsunuz. Hangi koşullar olursa olsun Gaziantepli sanayici yatırımdan, büyümekten vazgeçmiyor.”

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü genel kurulunun geçtiğimiz günlerde yapıldığını anımsatan Adil Sani Konukoğlu, “Bu benim bireysel faaliyetim oldu ama Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün bu dönem başkanlığına getirildim. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki sezon içinde el birliğiyle olması gereken yere birlikte getiririz. Sizlerden ricam bizi yalnız bırakmayın. Çünkü bu şehirde futbolu ne kadar ön planda tutabilirsek gençlerimizi sokaktaki kötü alışkanlıklardan çekebiliriz” diye konuştu.

Gaziantep’in Mayıs ayı ihracatının yüzde 9,8 oranında artış gösterdiğine vurgu yapan GSO Başkanı Konukoğlu, Ortadoğu, AB, Amerika, Eski Doğu Bloğu ülkelerine ve Türk Cumhuriyetlerine ihracat artışlarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

-TOPÇUOĞLU: “TÜRKİYE KABUĞUNA SIĞMADAN BÜYÜYECEK”-

Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu da konuşmasında, “İSO 500” ve “TİM 1000” araştırmalarında listeye giren Gaziantepli firmaları kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Topçuoğlu, “Firmalarımız, 2016 yılının Türkiye’de zor bir yıl olmasına rağmen daha yüksek seviyelere çıktılar. Başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Piyasalarda pozitif bir gelişme gözlendiğini ifade eden Topçuoğlu, Türkiye ekonomisinin ilk üç ayda yüzde 5 büyümesinin gelecek adına umut verici olduğunu, siyasi istikrar ve jeopolitik riskler azaldığı zaman Türkiye gerçekten kabuğuna sığmadan büyüyecek. Fitch Ratings de bir açıklama yaptı, Türkiye’nin 2017 büyüme tahmini yükseltti. Bunlar da ülkemizin önünün açık olduğunu bize gösteriyor” diye konuştu.

Topçuoğlu, ayrıca Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı seçilen Adil Sani Konukoğlu ve yeni yönetimi kutlayarak, yeni sezonda takımı Süper Lig’de görmeyi istediklerini kaydetti.

 

 

 

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1223 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI546546546 (1).jpg
 546546546 (2).jpg
 546546546 (3).jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)36
Bugün:2376
Toplam:26460382
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.