EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GAZİANTEP’İN ‘’İSO 500’’ BAŞARISI DEVAM EDİYOR

GAZİANTEP’İN ‘’İSO 500’’ BAŞARISI DEVAM EDİYOR [05.06.2017]

Sanayi ve ticaret kenti Gaziantep’ten Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan firma sayısı 24’ten 26’ya yükseldi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, 2016 yılının çok zorlu bir yıl olmasına rağmen, üretim ve ihracatı kesintiye uğratmayarak başarı çıtasını yükselten firmaları kutladı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan ‘’Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu – 2016 Araştırması’’ açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre, Gaziantep’ten 2015 yılında 24 firma listeye girerken, 2016 yılında 26 sanayi kuruluşu, Türkiye’nin 500 büyük sanayi devi arasında yer aldı.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girerek Gaziantep’in ve Türkiye’nin gururu olan firmaları ve çalışanlarını tebrik etti.

Konukoğlu, 2016 yılının birçok açıdan çok zorlu geçmesine rağmen sanayicilerin gece gündüz demeden üretime ve ihracata devam ettiklerini belirterek, “2016 yılında 500 büyük sanayi kuruluşunun toplam üretimden satışları 490 milyar 43 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Gaziantep, verilerinin açıklanmasına izin vermeyen iki firma dışındaki 24 firma 14 milyar 772 milyon TL ile üretimden satışların yüzde 3,01’lik kısmını tek başına karşılamıştır” dedi.

İSO 500 listesindeki sanayi kuruluşlarının illere göre dağılımı incelendiğinde Gaziantep’in, Türkiye genelinde beşinci sırada yer aldığını kaydeden Konukoğlu şöyle konuştu:

‘’Firmalarımızın, listede hem sayı hem de basamak olarak yükselmesi bizleri ayrıca sevindirdi. Kentimizin ve ülkemizin gelişmesi için sanayiciler olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kentimizin ve ülkemizin kalkınması için mevcut durumumuzu asla yeterli görmeden belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için daha çok çalışacağız.

Etrafımızdaki ülkelerde yaşanan olumsuzluklara, özellikle 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimine rağmen sanayiciler olarak çalışmaya iş ve istihdam sağlamaya devam ettik ve başarımızı taçlandırdık. Bu başarıya imza atarak İSO tarafından yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 Araştırması’nda yer alan firmalarımızla gurur duyuyoruz, başarılarının devamını diliyorum.”

LİSTEYE GİREN FİRMALAR
Listede Gaziantep Sanayi Odası üyelerinden Sanko Tekstil İşletmeleri, Tiryaki Agro Gıda Sanayi Ticaret A.Ş., Gülsan Sentetik Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş., Köksan Pet ve Platik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., Beşler Makarna Un İrmek Sanayi ve Ticaret A.Ş., Merinos Halı Sanayi ve Ticaret A.Ş., Şölen Çikolata Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Lidersan Sağlık ve Gıda Ürünleri A.Ş., Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A.Ş., Naksan Plastik ve Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Şireci Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., Melike Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Selçuk İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kadooğlu Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş., Mutlu Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kartal Halı Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sayınlar Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Işık Ahşap Profil Lojistik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gürteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sanko Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Nadir Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eruslu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. yer alırken, iki firma isminin açıklanmasını istemedi.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1951 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GAZİANTEP’İN ‘’İSO 500’’ BAŞARISI DEVAM EDİYOR564343677.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)39
Bugün:2290
Toplam:26460296
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.