EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

“GİRİŞİM SERMAYESİ ANADOLU BULUŞMALARI” GAZİANTEP TOPLANTISI

“GİRİŞİM SERMAYESİ ANADOLU BULUŞMALARI”  GAZİANTEP TOPLANTISI [12.05.2017]

 

Türkiye Girişim Meclisi’ne üye girişim sermayesi fonlarının yöneticileri ile Gaziantepli yatırımcıların bir araya geldiği “Girişim Sermayesi Anadolu Buluşmaları” toplantısı TOBB organizasyonunda ve Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Borsası ortaklığında düzenlendi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Daire Başkanlığı destekleri ile gerçekleşen toplantıya, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, GSO Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi ile girişim sermayesi fonlarının yatırım kararlarını veren üst düzey yöneticileri ve Gaziantep’te yerleşik başarılı şirketlerin karar verici pozisyonlarında olan üst düzey temsilcileri katıldı.

GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi toplantının açılışında yaptığı konuşmada, GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nin, sanayiye nitelikli eleman yetiştireceğini belirterek, “Bunun yanında merkezimiz ‘bir fikrim var’ diyene, ‘ben proje yapmak istiyorum’ diyene de danışmanlık hizmeti verecek” dedi.

Ünverdi, ülke olarak gerçekten zor bir süreçten geçildiğini kaydederek, “Sanayiciler olarak artık ekonomiye ağırlık verilmesini bekliyoruz. GSO olarak yeni bir kalkınma hamlesinin eğitimden başlaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak faaliyete geçirdiğimiz, GSO Mesleki Eğitim Merkezi; hem nitelikli eleman yetiştirecek hem de ‘bir fikrim var’ diyene veya ‘ben proje yapmak istiyorum’ diyene danışmanlık hizmeti verecek. GSO olarak sanayiye yön vermek, sanayicilerimizi doğru adreslerle buluşturmak kısaca çözüm kaynağı olmak asıl görevimizdir” şeklinde konuştu.

Her projenin temelini girişimciliğin oluşturduğunu vurgulayan Ünverdi şöyle devam etti:
“Bir işi veya bir projeyi gerçekleştirmeden önce mutlaka bir girişimde bulunulması gerekiyor. Hızla gelişen teknoloji sayesinde artık çok zaman alan işlerimizi kısa sürede yapabiliyoruz. Sorunlara üretilen hızlı çözümler, buluşlar, yaratıcı fikirler, klasik sermaye-üretim ilişkisinden ayrı olan girişim sermayesini oluşturmuştur. Girişim sermayesi, küçük-orta işletmelerle, yaratıcı fikirleri ve buluşları olan ama sermaye bulma sıkıntısı çeken küçük girişimciler için ideal bir çözüm olarak iş yaşamına girmiştir. İş yaşamına giren bu sermaye türünden yararlanmak için düzenlenen bu tür toplantıları çok faydalı bulduğumu ifade etmek istiyorum. Özellikle genç girişimcilerimizin üretecekleri veya geliştirecekleri projelerinde girişim sermayesinin çok fayda sağlayacağını düşünüyorum.”

GTO BAŞKANI HIDIROĞLU:”BU MODEL İÇİN GAZİANTEP MÜŞTERİSİ BOL BİR PAZAR

Toplantıda konuşan GTO Başkanı Hıdıroğlu, ülkemizde finansal sistemin daha çok bankacılık sektörüne dayandığını belirterek, KOBİ’lerin bankacılık sektöründen yeterli ölçüde yararlanamadığını söyleyerek, finansman imkânlarının çeşitlendirilmesi noktasında Girişim Sermayesi modelinin önemine dikkat çekti.
GTO Başkanı Hıdıroğlu şunları söyledi: “Son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz, bana göre “fikrim var param yok” diyenlerin derdine derman olacak bir finansman aracı olan girişim sermayesi modelini diğer finansal araçlardan ayıran en önemli nokta “kazan kazan” felsefesinin güçlü olmasıdır. Çünkü bu modelde aslında iki taraf ta kazanma arzusunda olan girişimcilerden oluşuyor. Birinde para var, diğerinde iş. Dolayısıyla başarı için sinerji yüksek, başarı neticesinde de karlar yüksek.”
Fon yöneticileri için Gaziantep’in müşterisi bol bir pazar olduğunu söyleyen Hıdıroğlu, “Kalkınmanın ve gelişmenin önündeki en büyük engellerden biri de girişimci ruhun olmamasıdır. Bu ruh yoksa aslında sizin için potansiyel müşteri de yok demektir. Şundan emin olabilirsiniz ki Gaziantep sizin için müşterisi bol bir pazar. Gaziantep girişimci ruhundan aldığı güçle kendi ayakları üzerinde durmayı başaran bir kenttir. Gaziantep olarak eksikliğimiz ülke ekonomisinin de temel eksikliği olan “katma değer üretmek” noktasında. İnşallah bu eksikliği de siz fon yöneticileri ile yapacağımız ortaklıklar sayesinde çözme şansı yakalayacağız.”
Açılış konuşmaların ardından, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’ndan Cüneyt Selçuk ile Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi Başkanı ve Turkven Yöneticisi Göktekin Dinçerler, Uluslararası Doğrudan Yatırımlar ve Girişim Sermayesi Sektör Tanıtımını yaptı.

Toplantı, Girişim Sermayesi Fonlarının Yatırım Öncelikleri Paneli ve yatırım almakla ilgilenen ve girişim sermayesi fonlarıyla ilgili daha kapsamlı bilgi sahibi olmak isteyen şirket temsilcileri ile, Girişim Sermayesi Danışmanlık Şirketi Turkven, İş Girişim Sermayesi, Mediterra Capital, Globaltürk Capital, The Abraaj Group, Earlybird Venture Capital fon yöneticileriyle birebir görüşme yapılmasıyla sona erdi.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1761 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
“GİRİŞİM SERMAYESİ ANADOLU BULUŞMALARI” GAZİANTEP TOPLANTISI57567547.jpg
 5657457.jpg
 67568.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)22
Bugün:3431
Toplam:26436125
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.