EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

“İŞ VE İSTİHDAM FORUMU” GSO MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDE YAPILDI

“İŞ VE İSTİHDAM FORUMU” GSO MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDE YAPILDI [10.05.2017]

Kamu ve özel sektörden, uluslararası kuruluşlara, sivil toplum kuruluşlarından, girişimcilere iş ve istihdam dünyasının birçok aktörü, 10-11 Mayıs’ta Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen “İş ve İstihdam Forumu”nda bir araya geldi.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Suriye Krizinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki Etkilerinin Azaltılması Projesi” kapsamında desteklenen ve kısa süre önce işletmeye alınan Gaziantep Sanayi Odası Meslek Eğitim Merkezi’nde düzenlenen “İş ve İstihdam Forumu”nda Suriyeliler ve ev sahibi topluluklar için işgücü piyasasının hem arz, hem talep yönü ele alınarak, geçim kaynağı ve istihdam fırsatlarının geliştirilmesi hedefinin hayata geçirilmesi ele alındı.
İş ve İstihdam Forumu’nda konuşan Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ve ülkemizin sanayi kenti Gaziantep’te İş ve İstihdam Forumu’nun yapılmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, “Gaziantep, 5 Organize Sanayi Bölgesi’nin yanı sıra, kent içerisindeki diğer üretim tesisleriyle devamlı üreten ve ürettiği ürünleri şuan itibariyle Dünya’nın 173 ülkesine ihraç eden, Dünya Bankası’nın yaptığı bir araştırmaya göre Dünya’da en rekabetçi 10 şehir içinde yer alan bir şehirdir” dedi.
Ünverdi, Suriyeli kardeşlerimizin ve yerel iş gücümüzün nitelikli birer elaman olarak sanayimize kazandırılmasının önemli olduğunu kaydederek, “Biz bölgemizde huzur istiyoruz. Refah istiyoruz. Kardeşlik istiyoruz. Bu nedenle insana yatırım yapmayı tercih ettik. Bu nedenle sanayiye nitelikli eleman kazandırmak için GSO Mesleki Eğitim Merkezi’ni kurduk.” diye konuştu.
Gaziantep’in Ortadoğu’ya açılan bir kapı olduğunu dile getiren Ünverdi, “Gaziantep hedefleri olan bir şehirdir. Artık her işi yaparım devri kapanmış, işinde uzmanlaşmış işgücü tercimiz olmuştur. GSO Merkezi Eğitim Merkezi’nde son 2 ayda 140 Suriyeli kardeşimize 4 iş kolunda eğitim verilmiştir. Hedefimiz eğitim gören kardeşlerimize 14 iş kolunda eğitim vermek, iş güvenliği ve ilk yardım konularında da bilinçlendirmektir. Katma değeri yüksek markların üretilmesi Endüstri 4.0 çağının gerektirdiği şartların oluşturulması ve sanayicilerimizin bilinçlendirilmesi bu merkezin önemini arttırmaktadır” şeklinde konuştu.
İki gün boyunca devam edecek olan “İş ve İstihdam Forumu”nda, çeşitli panel, oturum ve çalıştayları içeren İş Bağlantıları Kurma Platformu, İş Arayanlar İçin Oturumlar, İşverenler ve Girişimciler için Oturumlar ile Genel Oturumlar olmak üzere dört farklı bileşen ele alınacak.
Kamu ve özel sektör işbirliği ile Suriyeli ve Türk firma ve girişimciler arasındaki bağlantıların güçlendirilmesinin önemine dikkat çekilen “İş ve İstihdam Forumu”’nda, iş arayanlar ile işverenleri doğrudan bir araya getirecek bir platform oluşturuldu. 200’ün üzerinde katılımcının ve 35 firmanın standının bulunduğu etkinliğe ilgi yüksek oldu.

Program Hakkında:

Suriye krizi ile birlikte yerinden edilmenin Suriyeliler üzerinde bıraktığı etkiyi hafifletmek, göçün ev sahibi topluluklar ve belediyeler üzerinde oluşturduğu etkilerle baş etme kapasitesini arttırmak amacıyla UNDP, "Suriye Programı" aracılığıyla insani yardım müdahalesini tamamlayıcı bir dayanıklılık temelli kalkınma yaklaşımını desteklemektedir.
Program, iş gücü piyasasının hem arz, hem talep yönünü ele alarak geçim kaynağı fırsatlarını geliştirmenin yanı sıra, yerel paydaşların ve hizmet sağlayıcılarının istihdam ve ekonomik büyüme kapasitelerini güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Geçim kaynakları, istihdam ve yerel ekonomik kalkınmayı destekleyen Program kapsamında, yaşam becerileri eğitimleri ve mesleki eğitim kursları aracılığıyla krizden etkilenen toplulukların geçim kaynağı fırsatlarının arttırılması faaliyetleri yürütülmektedir.
“Suriye Krizinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki Etkilerinin Azaltılması Projesi”, Türkiye'ye yönelik Suriyeli mülteci akınının etkisini hafifletmek üzere AB tarafından finanse edilen ve insani yardımı tamamlayan ilk dayanıklılık temelli yaklaşım müdahalelerinden biridir. Temmuz 2015’ten bu yana uygulanan proje, en yüksek Suriyeli nüfusuna sahip illerden Gaziantep ve Şanlıurfa’da yürütülmektedir.
Projenin Gaziantep’te uygulanan geçim kaynakları bileşeni, istihdam edilebilirliğin artırılmasını odağına almaktadır. Atık yönetimi bileşeni ise Şanlıurfa Belediyesi’nin atık yönetimi kapasitesinin güçlendirilmesine destek olmaktadır.


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1705 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
“İŞ VE İSTİHDAM FORUMU” GSO MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDE YAPILDI97874433555.jpg
 8566742335 (2).jpg
 8566742335 (4).jpg
 8566742335 (6).jpg
 8566742335 (7)(1).jpg
 8566742335 (7).jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)22
Bugün:425
Toplam:26677962
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.