EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO MAKİNE METAL KÜMESİ URGE HEYETİ ALMANYA’DA

GSO MAKİNE METAL KÜMESİ URGE HEYETİ ALMANYA’DA [26.04.2017]

Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) konulu tebliğ kapsamında, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Makine Metal Kümesi heyeti, Hannover Messe Teknoloji ve Sanayi Fuarı’na ticari heyet düzenledi.
Almanya’da düzenlenen ve Dünya’nın önemli ticari fuarlarından birisi olan Hannover Messe 2017, 24 Nisan’da kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Fuarda Gaziantep’in sanayi ve ticari yapısını tanıtan GSO heyeti, ayrıca makine ve metal sektöründeki son teknolojik gelişmeleri yerinde görme fırsatı buldu.
Fuarda Makine Metal kümesi heyetine, Enterprise Europe Network, partneri olarak özel ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirdi.
GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, sanayicilerin ihracatta yeni yollar keşfetme noktasında bu tür fuarlara katılımın önemli olduğunu belirterek, ihracatı artırmak ve yeni pazarlara girerek uluslararası rekabet gücünü geliştirebilmek için hedef odaklı adımlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Göncü, “Bu ihtiyaç kapsamında bir araya gelen Makine- Metal kümesi URGE heyeti firmalarımız, Dünya’nın önemli ticari fuarlarından Hannover Messe Teknoloji ve Sanayi Fuarı’nda yer alarak alanlarında son teknoloji ürünlerini ve yenilikleri inceledi. Firmalarımız, URGE projesiyle uluslararası pazarlara girmek ve rekabet gücünü artırmak için uzman ve danışmanlar eşliğinde ihtiyaçlarını belirliyorlar. Daha sonra firmalar gereken somut adımları atabilme imkânı buluyorlar. Aynı sektörde faaliyet gösteren firmalar birlikte hareket ederek, ortak sorunlarına ortak çözümler üretme ve uluslararası platformda bölgesel güç oluşturma imkânı da bulabiliyor” dedi.
URGE projesinde yer alan firmaların, birçok konuda eğitim ve danışmanlık programlarından faydalanabildiklerini kaydeden Göncü, “GSO olarak bundan önce gerçekleştirdiğimiz URGE projelerimiz, bundan sonra da diğer sektörlerde hız kesmeden devam edecek. Gaziantep’in ve Türkiye’nin ihracatını arttırmak ve daha fazla büyümesini sağlamak için gayret göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

GSO UR-GE Projesi

UR-GE Makine Metal Kümesi Projesi, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi konulu tebliğ uyarınca Ekonomi Bakanlığının desteğiyle yürütülüyor. Proje kapsamında firmalar, GSO tarafından organize edilen eğitimler, danışmanlık faaliyetleri, yurt dışı pazarlama faaliyetleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından faydalanmaya hak kazanıyor.
GSO’nun proje kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1444 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO MAKİNE METAL KÜMESİ URGE HEYETİ ALMANYA’DA756747.jpg
 9678678.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)24
Bugün:3801
Toplam:26436495
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.