EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

KONUKOĞLU: “GAZİANTEP BAŞARISININ ÜSTÜNE BAŞARI KATAN BİR ŞEHİRDİR”

KONUKOĞLU: “GAZİANTEP BAŞARISININ ÜSTÜNE BAŞARI KATAN BİR ŞEHİRDİR” [19.04.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, bu yıl ilk üç ayda ihracat, bildirge veren işyeri sayısı, istihdam ve elektrik tüketim rakamlarının artış gösterdiğini belirterek, “Gaziantep her koşulda ileriye giden ve başarısının üstüne başarı katan şehirdir” dedi.

Konukoğlu, GSO Meclis Toplantısında yaptığı konuşmasına, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi öngören Anayasa değişikliği dolayısıyla düzenlenen referandum sonuçlarının ülkemize milletimize hayırlı olmasını dileyerek başladı.

Referandum sürecinde yaşanan tartışmaların hepsinin üstüne sünger çekilerek, elbirliğiyle ülkemizin geleceği için var gücümüzle çalışmak gerektiğini vurgulayan Konukoğlu, “Siyasilere düşen görev de geriye dönük tartışmaları bir tarafa bırakıp, bizlerin önünü açmak olmalıdır. Hepimiz gelecek için birlikte neler yapmamız gerektiğini düşünmeliyiz” dedi.

Gaziantep sanayisini 4. sanayi devrimine hazırlamak üzere, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) aracılığında uluslararası danışmanlık şirketi McKinsey ile birlikte “Gaziantep Sanayi Dönüşümü Projesi” çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Konukoğlu, ön fizibilite yapıldığını ve çalışmanın derinleşerek devam edeceğini, bütün sektörlerin gelişimi doğrultusunda yol haritasının çıkarılacağını anlattı.

Konukoğlu, “Dünyanın geleceği üretime dayalı. Ne kadar ileri teknoloji üretimler gerçekleştirebilirsek, o da bu ülkenin bu şehrin önünü açacaktır” sözlerine yer verdi.

-SANAYİYE NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞECEK…-

GSO tarafından, sanayinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla Organize Sanayi Bölgesi içinde yaptıkları Mesleki Eğitim Merkezi binasının tamamlandığını bildiren Konukoğlu, bu merkezdeki atölyelerde meslek sahibi olmak isteyenlere eğitimler verilmeye başlandığını söyledi.

Konukoğlu, merkez içerisinde bilgisayarlı eğitim salonlarının yanı sıra Ar-Ge ve inovasyon merkezi, laboratuvarlar, konferans salonu da bulunduğunu belirterek, şunları paylaştı:

“Bu hafta başında eğitimlere başladık. Şu anda kaynakçılık, torna ve frezecilik, inşaat-boyacı, inşaat duvarcı, inşaat sıvacı, temel tesfiyecilik ve mobilya döşemede 20’şer kişi olmak üzere toplam 140 kişi eğitim alıyor. Hepimiz kalifiye eleman bulamıyoruz diye birçok sektörde sıkıntı çektiğimizi her platformda dile getiriyorduk. İlk etapta hazır olan atölyelerimizde eğitimler başladı. Hangi branşta eğitim isterseniz biz hazırız. Bundan sonraki dönemde gerek tekstil, halı gerekse gıdada ve diğer bölümler açtıkça eğitimler verilecek.”

-“GAZİANTEP GÖVDESİNİ TAŞIN ALTINA KOYUYOR”-

Gaziantep ekonomisindeki gelişmeleri de değerlendiren GSO Başkanı Konukoğlu, Ocak-Mart 2017 döneminde geçen yılın ilk üç ayına göre yüzde 5,1 oranında artışla 1 milyar 614 milyon 323 bin dolarlık ihracat yaptıklarına ve ihracatın ithalatını karşılama oranının yüzde 142’ye çıktığına işaret etti.
Yılın ilk üç ayında bildirge veren işyeri sayısının yüzde 5,2 ve sigortalı çalışan sayısının yüzde 6,7 oranında artış gösterdiğini, ayrıca toplam sanayi elektrik tüketiminin yüzde 4,9 oranında arttığını bildiren Konukoğlu, “Gaziantep her koşulda her zaman ileriye giden, çalışan, başarısının üstüne başarı katan bir şehir. Devlet ne zaman bir şey istese, değil elini, gövdesini taşın altına koyuyor. Gaziantep’te bu kadar kişiye aş ekmek veren siz sanayicilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Referandum sonuçlarının hayırlı olmasını temenni eden Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu da “Son yıllarda olağanüstü bir dönem yaşadık; seçimler, darbe girişimi, jeopolitik riskler… Bundan sonraki dönemde gündemimizin ekonomi odaklı olmasını ve yapısal reformların bir an önce hayata geçirilmesini diliyoruz” dedi.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1399 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
KONUKOĞLU: “GAZİANTEP BAŞARISININ ÜSTÜNE BAŞARI KATAN BİR ŞEHİRDİR”75475625 (3).jpg
 75475625 (2).jpg
 75475625 (5).jpg
 75475625 (6).jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)480
Bugün:187
Toplam:26720356
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.