EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

“HASSA-DÖRTYOL TÜNEL PROJESİ YATIRIM PROGRAMINA ALINDI”

“HASSA-DÖRTYOL TÜNEL PROJESİ YATIRIM PROGRAMINA ALINDI” [12.04.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) öncülüğünde yürütülen “Hassa-Dörtyol Tünel Projesi” kapsamında önemli bir adım atıldı.

Gaziantep ve bölge sanayisini İskenderun Limanı’na daha kısa mesafeden ulaşımını sağlayacak Hassa-Dörtyol Tünel Projesinin; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yatırım programına alındığı bildirildi.

Birbiriyle bağlantılı 4 ayrı tünelin bulunduğu projenin ve otoyol bağlantılarının tamamlanmasıyla birlikte İskenderun Limanı’na ulaşım mesafesi Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi’nden 80 kilometreye ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nden yaklaşık 110 kilometreye düşmüş olacak.

Yeni bir sanayi ve ticaret aksı oluşturacak tünel projesi, bütün bölge şehirlerinin ihracatını bu kanal üzerinden İskenderun Limanı’ndan dünyaya göndermesini, böylece işadamlarının elde edeceği zaman ve maliyet tasarrufu sayesinde rekabet gücünün olumlu etkilenmesi açısından büyük önem taşıyor.

Projenin yatırım programına alınmasından dolayı mutlu olduklarını belirten GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı yazılı değerlendirmede, “Yaşanan bu gelişme proje açısından oldukça önemlidir. Bundan sonraki sürecin de hızlı bir şekilde ilerleyeceğini umuyoruz” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanının bu yıl Şubat ayında toplu açılış töreni için geldiği Gaziantep’te Hassa-Dörtyol Tünel Projesi’nin yatırım programına alınması için söz verdiğini hatırlatan Konukoğlu, başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Sayın Binali Yıldırım olmak üzere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan ile projeye destek veren ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

-“SANAYİNİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”-

Tünel projesi yapımına gelecek yıl başlanmasını beklediklerini belirten GSO Başkanı Konukoğlu, en kısa zamanda tamamlanarak hizmete sunulmasının hedeflendiğini kaydetti.

Konukoğlu, Gaziantepli işadamların yanı sıra bölge işadamlarına maliyetlerin düşürülmesinde önemli avantaj sağlanacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Projemiz kapsamında, Gaziantep - Hassa arasındaki ara yolun da yüksek standartlı duble yola çevrilmesi ve bunun karayolu ulaşım ağına alınmasına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından önceki yıllarda onay verilmişti. Ulaşımın iyileştirilmesi hedeflenen projemiz kapsamında tünellerin ve otoyol bağlantılarının tamamlanmasıyla birlikte; Gaziantep-Mersin Limanı arasındaki 270 kilometrelik mesafe, Gaziantep-İskenderun Limanı ile 110 kilometreye inecek. Kuruluşuna onay aldığımız Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesinden limana uzaklık ise 80 kilometre olacak. Hem zaman hem de maliyetler açısından büyük avantaj sağlanacak. Proje sadece Gaziantep’in değil Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman ile tüm Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin denize ulaşımını kısaltarak, bölgeyi denizle kucaklaştıracak. İhracat kapasitesini artıracak. Bölgenin geleceği için önemli olan bu proje, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.”

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 3051 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
“HASSA-DÖRTYOL TÜNEL PROJESİ YATIRIM PROGRAMINA ALINDI”654775.jpg
 075433.jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)469
Bugün:89
Toplam:26720258
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.