EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

ŞEKERLİ MAMULLER URGE PROJESİ TOPLANTISI GSO’DA YAPILDI

ŞEKERLİ MAMULLER URGE PROJESİ TOPLANTISI GSO’DA YAPILDI [07.04.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Gaziantep Üniversitesi TargeT Teknoloji Transfer Ofisi İşbirliğinde, “Gaziantep Şekerli Mamuller Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi (UR-GE) Toplantısı” gerçekleştirildi.
Toplantıya, Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Bayram, GSO Ticaret Müdürü Sermest Çapan, Gaziantep TargeT Teknoloji Transfer Uzmanları Gamze Erden, Duygu Tekin, Başar Kılıçparlar, Neslihan Eken ve Dianora Çikolata, Armis Gıda, Sarvan Şekerleme, Zümrüt Gıda, Hamdi Bey Gıda, Rapsodi Çikolata, Ecrin Gıda, Mesut Kuruyemiş, Çelikler Gıda, Ergün Çikolata gibi unlu ve şekerli mamuller üretimi yapan firmaların temsilcileri katıldı.
Şekerli mamuller sektörünün ihtiyaçları, ihracat paylarının artırılması ve gelecekte neler yapılabileceği konusun görüşüldüğü toplantıda, ihtiyaç analiz formundan ilerleyerek veriler ışığında bir rapor çıkarılacağı kaydedildi.
Analiz çalışmasından çıkan sonuçlara göre de 3 yıllık yol haritasının belirleneceğinin konuşulduğu toplantıda, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri, yurtdışı pazarlama programları gibi çalışmalar ile ortak vizyon oluşturulacağı ifade edildi.
Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Bayram toplantıda yaptığı konuşmada, çalışmayla, uluslararası rekabetçilik açısından sektörün genel durumu, üretim süreç ve değer analizi, sektör firmalarının insan kaynağı ve üretim teknolojisi durumu; özellikle firmaların eğitim, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama ihtiyaçları ile bireysel danışmanlık ihtiyaçları hakkında veriler toplanarak sektörün ihtiyaç analizi tanıtım toplantısı yaptıklarını söyledi.
Bayram, “UR-GE Projesi kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler belirlenerek bir yol haritası çıkartılacak ve faaliyetlerin desteklenmesi sağlanması konusunda Gaziantep Sanayi Odası ile birlikte çalışacağız. Tabi sektörünüz yeniliğe açık bir sektör. URGE Projesi’nin firmanıza çok büyük katkıları olacak. En önemli katkısı çok fazla tesis gezmeniz, fuar ve eğitim çalışmaları ve yeni ürün bilgisi. Sizin görüşleriniz ve bilgileriniz çok önemli. Bu bağlamda sektörün ihtiyaç analiz raporumuz oluşacak” diye konuştu.
Gaziantep’in sanayi ve ticaret kenti olması yanında ‘gastronomi şehri’ olduğunu kaydeden GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü de, “Kentimiz UNESCO tarafından gastronomi dalında “Yaratıcı Şehirler Ağı’’na alındı ve Türkiye’nin öncü şehirlerinden birisi oldu. Bu başarıyı elde etmemizde şekerli mamuller üreten firmalarımızın da yoğun emekleri var. GSO üyesi firmaların dış ticaret deneyimlerini arttırmaya yönelik projelerimiz hız kesmeden devam edecek. Eğitim, Pazar araştırması, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama faaliyetlerini kapsayan URGE çalışmalarımız Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle bundan sonraki süreçte de devam edecek. Projeyle organizasyonlara katılan firmalar kendi ürünlerini tanıtmanın yanında kentimizin ve ülkemizin ihracatının artmasına da çok büyük katkı sağlıyorlar” diye konuştu.


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1560 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
ŞEKERLİ MAMULLER URGE PROJESİ TOPLANTISI GSO’DA YAPILDI668568568.jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)478
Bugün:7472
Toplam:26720070
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.