EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO VE KOCAELİ SO ORTAK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI

GSO VE KOCAELİ SO ORTAK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI [29.03.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Genel Sekreteri Kürşat Göncü, oda olarak kalifiye eleman yetiştirme noktasında GSO Mesleki Eğitim Merkezi’ni kurduklarını belirterek, “Merkezimizde kurduğumuz meslek atölyelerinde sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda, meslek sahibi olmayanlara eğitimler verip istihdam edilmelerini sağlayacağız” dedi.
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde, Kocaeli Sanayi Odası ile Makine-Metal Sektör temsilcilerinin katılımıyla ortak komite toplantısı yapıldı.
Gaziantep Sanayi Odası ve Kocaeli Sanayi Odası’nın tanıtım sunumlarının yapıldığı toplantıda, makine-metal sektöründe yaşanılan sorunlar, çözüm önerileri ve sektörün geleceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Sektörde kalifiye eleman bulmanın zor olduğu ve mesleki eğitimin çok önemli olduğunun kaydedildiği toplantıda, iş hayatına atılacak gençlere bir meslek sahibi olunması gerektiğinin yapılacak çalışmalarla anlatılması gerektiği vurgulandı.
Makine metal sektörünün yerli üretim yaparak, ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir yeri olduğunun konuşulduğu toplantıda, AR-GE ve inovasyon ve katma değeri yüksek ürün üretilmesine daha fazla önem verilmesi gerektiğinin de altı çizildi.
Toplantıda ayrıca, Gaziantep’in ve Kocaeli’nin üretim ve ihracatlarıyla yaptıkları projelerle ülke ekonomisine yaptığı katkılar üzerine görüşler belirtildi.
Toplantıda konuşan GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, sanayiye nitelikli elman kazandırmanın çok önemli olduğunu belirterek, “Sanayinin her alanında olduğu gibi makine-metal sektöründe de kalifiye elamana çok ihtiyaç var. Oda olarak kalifiye eleman yetiştirme noktasında GSO Mesleki Eğitim Merkezi’ni kurduk. Merkezimizde kurduğumuz meslek atölyelerinde sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda meslek sahibi olmayanlara eğitimler verip istihdam edilmelerini sağlayacağız” dedi.
Sanayicilerle sürekli irtibat halinde olduklarını ve hangi alanlarda mesleki eğitim kursu açılması isteniyorsa o alanda kurs açılacağını kaydeden Göncü, merkezde verilecek eğitimlerle önemli bir ihtiyacın karşılanacağını sözlerine ekledi.
Toplantıya, Kocaeli Sanayi Odası’ndan, Ansan Hidrolik Sanayi Makine İnşaat Turizm Taahhüt ve Tic. Ltd. Şti.’den Nurten Canayakın, AD-Demirel Çelik Kons. ve Makine San. A.Ş.’den Osman Zeki Erdoğan, İzaydaş İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş.’den Muhammet Saraç, Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu,
GSO’dan Özpolat Makine Gıda San. ve Tic. A.Ş.’den Ali Özpolat, Güven Sac Profil San. Tic. A.Ş.’den M. Necati Kanalıcı, Yaşar Makine San. ve Tic. Ltd. Şti.’den Cevdet Özyaşar, Tüfekçi Makina San. ve Tic. Ltd. Şti.’den Metin Yıldırımdemir, Küçükparmak Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti’den Başar Küçükparmak, Hemaks Makine San. ve Tic. A.Ş.’den Emin Helvacıkara, Örnek Makine San. ve Tic. Ltd. Şti.’den Abdullah Dabanıyastı, Meten Makina/Makina Taahhüt İmalatı Sanayi’den Mehmet Turgay Eren, katıldı.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1350 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO VE KOCAELİ SO ORTAK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI6756756856.jpg
 675678568.jpg
 8867657.jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)468
Bugün:123
Toplam:26720292
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.