EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO, “DOMOTEX ULUSLARARASI HALI FUARI’’NDA STANT AÇTI

GSO, “DOMOTEX ULUSLARARASI HALI FUARI’’NDA STANT AÇTI [14.01.2017]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), halı sektörünün dünyadaki en büyük fuarı olan “Domotex Hannover 2017 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’’nda stant açtı.

Domotex Hannover 2017 Fuarı, Almanya’nın Hannover kentinde açıldı. Halı sektöründe yeni ürünlerin sergilediği ve 17 Ocak tarihine kadar açık olacak fuara, 63 ülkeden bin 452 firma katılıyor. Türkiye’nin 174 firmayla 18 bin 438 metrekare alanda katılım sağladığı fuarda, Gaziantep’ten ise 80 firma yer alıyor.

GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu da fuarın açılışında hazır bulundu.

GSO bu önemli fuarda, Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) tebliği kapsamında yürütülen, “Gaziantep Dünya Halı Ticaret Merkezi Projesi’’ kapsamında stant açtı.

Sanayi Odası standında, Domotex Hannover 2017 Fuarı’nda stant açmayarak katılım gösteren Oda üyesi firmalar, ikili iş görüşmelerinin yanı sıra misafirlerini de ağırlayabiliyor. Ayrıca, Gaziantep sanayisi ve ticari yapısı hakkında ziyaretçilere bilgi verilerek, tanıtım yapılıyor.

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Kılıçkaya ve Hannover Ticaret Ateşesi Ruhi Deniz de standı ziyaret ederek, Sanayi Odası yetkilileriyle görüştüler ve yürüttükleri UR-GE projeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

-STANT AÇAN GAZİANTEPLİ FİRMALARI KUTLADILAR-

Domotex Hannover Fuarı’nın dünya halı sektörü için önemli bir tanıtım alanı olduğunu ifade eden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu, “Domotex Fuarı’nın halı sektörüne çok büyük katkısı var. Bu yüzden Gaziantepli halı üreticisi firmalarımızın burada bulunması hem şehrimiz hem de ülkemizin ihracatı açısından gurur verici” dedi.

Fuarlara büyük önem verdiklerini vurgulayan Konukoğlu, “Halı üretiminde büyük bir merkez olan Gaziantep’teki halı üreticileri, buradaki son teknolojiyi yerinde görerek, daha değişik ve katma değerli ürün yapmaya devam edecekler. Aynı zamanda dünyadaki rakiplerinin nasıl üretim yaptıklarını görme fırsatı bulacaklar. Türkiye’den ve özellikle Gaziantep’ten buraya gelip stant açan bütün firmalarımızı yürekten kutluyor, teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Meclis Başkanı Topçuoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu ve GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, daha sonra fuarda stant açan Gaziantepli firmaları ziyaret ederek, fuarın hayırlı geçmesi temenni ettiler.

Gaziantep Dünya Halı Ticaret Merkezi Projesi kapsamında firmalar; GSO tarafından organize edilen eğitimler, danışmanlık faaliyetleri, yurtdışı fuar ziyaretleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından faydalanmaya hak kazanıyor. GSO’nun proje kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor.


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 2210 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO, “DOMOTEX ULUSLARARASI HALI FUARI’’NDA STANT AÇTI68658568 (4).jpg
 68658568 (1).jpg
 68658568 (2).jpg
 68658568 (5).jpg
Önemli Duyurular
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)25
Bugün:485
Toplam:26678022
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.