EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GSO YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

GSO YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI YAPTI [28.12.2016]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, 2016 yılının Türkiye ve tüm dünya için zor bir yıl olduğunu belirterek, ‘’Ama Gaziantep olarak hiçbir zaman yılmadık, var gücümüzle çalışmaya, üretmeye, ihracat yapmaya devam ettik’’ dedi.
Konukoğlu, GSO Aralık ayı Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, dışarıda küresel ekonomide belirsizlik ve Ortadoğu’da yaşanan istikrarsız durum, içerde hain darbe girişimi ve terör olaylarının yaşandığı zor bir yılı geride bırakmak üzere olduğumuzu belirtti.
Konukoğlu, “2016 yılı tüm dünya için zor bir yıl oldu. Dünyada ekonominin daralması yetmiyormuş gibi üstüne üstelik hain bir ihanetle karşılaştık. Ama Gaziantep olarak hiçbir zaman yılmadık, sanayiciler olarak var gücümüzle çalışmaya, üretmeye, ihracat yapmaya devam ettik. Bundan dolayı tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.
İstanbul ve Kayseri’deki terör olayları ile Fırat Kalkanı harekatında kaybettiğimiz tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyen Konukoğlu, şunları kaydetti:
“Ülkemiz her geçen gün gerek ekonomimize yönelik saldırılara gerekse terör saldırılarına maruz kalıyor. Bin yıldır herkes bu ülkeyi yıkmak için elinden gelen çabayı gösterdi. Ama biz ayakta duruyorsak, binlerce yıl daha burada ayakta duracağımız konusunda zerre kadar tereddüttüm yok. Önemli olan birlik beraberliğimizi bozmayalım, kol kola girelim. Hiçbir ayrım yapmadan, safları daha sıkı hale getirelim. Ülkemizin geleceği birlik beraberliğimize bağlı.”
Rusya’nın Ankara Büyükelçisine yönelik saldırının da Türkiye ile Rusya arasında gelişen ilişkileri bozmak için yapılan bir provokasyon olduğunu bildiren Konukoğlu, olaydan duydukları üzüntüyü ifade ederek, Rus halkına ve devletine başsağlığı diledi.
-“YÜKSEK KATMA DEĞER VE TEKNOLOJİ ÜRETMELİYİZ’’-
Konukoğlu, Gaziantep sanayisi ve ihracatına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.
Türkiye’de en fazla ihracat yapan ilk 10 il arasında beşinci sırada yer alan Gaziantep’in, Ocak-Kasım 2016 dönemi ihracatının binde 9 gibi küçük oranlı düşüşle 5 milyar 708 milyon dolar olduğunu anımsatan Konukoğlu, ihracat rakamını artırarak daha üst sıralara çıkmayı istediklerini söyledi.
GSO Başkanı Konukoğlu, dış ticaret fazlası veren bir şehir olarak ülkeye net döviz girdisi sağladıklarının altını çizdi.
Gaziantep imalat sanayisinin teknolojik düzeyine bakıldığında düşük teknoloji ve orta düşük teknolojinin ağırlıkta olduğunu bildiren Konukoğlu, sanayinin kabuk değiştirmesi, daha yüksek katma değer yaratması ve teknoloji üretmesi gerektiğini vurguladı.
Yeni yılın, İslam alemine ve tüm dünyaya barış getirmesini temenni eden Konukoğlu, “Kara günleri inşallah 2016’da geride bıraktık. Bundan sonra önümüz açık. İnşallah birlik beraberlik içinde daha iyi bir 2017 yaşarız, bütün İslam alemine, milletimize ve şehrimize huzur ve bereket yılı olur’’ diyerek, sözlerini tamamladı.
-TOPÇUOĞLU: ‘’2017’DE SAĞLIKLI GÜNDEMİMİZE BİR AN ÖNCE DÖNERİZ’’-
Terör saldırılarında ve Fırat Kalkanı operasyonunda kaybettiğimiz şehitlerimize rahmet ve yaralılara acil şifa dileyerek konuşmasına başlayan Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, bu acıların bir an önce son bulmasını Yüce Allah’tan temenni etti.
Topçuoğlu, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesinden dolayı Rus halkına ve devletine başsağlığı dileklerini de iletti.
Ülkemiz için 2016 yılının ekonomik ve siyasi açıdan zor bir yıl olduğunu belirten Topçuoğlu, şunları kaydetti:
“Özellikle 15 Temmuz’da demokrasiye yapılan saldırı çok şükür halkımızın iradesi ile bertaraf edildi, ancak bunun sancılarını bugüne kadar çektik. Temenni ediyoruz ki, 2017 yılında sağlıklı gündemimize bir an önce döneriz. Ülke olarak zor dönemden geçiyoruz, her zamankinden fazla birlik beraberliğe, kenetlenmeye, ülkemiz için çalışmaya, mücadele etmeye ihtiyacımız var. Toplumda, çevremizde birlik beraberliği en iyi şekilde görüyoruz. İnşallah hep böyle devam edecek. Gaziantep sanayisi olarak da önceliğimiz üretim, istihdam ve ihracatın devamıdır.’’
Hükümetin, özellikle KOBİ’lere yönelik başlattığı nefes kredisinin can suyu olacağını belirten Topçuoğlu, ihracat kredilerinde uygulanan kolaylıklar ve önümüzdeki dönem yapılacak yeni düzenlemelerden dolayı hükümete teşekkür etti.
Meclis Başkanı Topçuoğlu, 2017 yılının öncelikle terör ve savaşların bittiği huzurlu bir yıl olmasını dileyerek, konuşmasına son verdi.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1573 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GSO YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI YAPTI5757567(1).jpg
 878.jpg
 878543.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)38
Bugün:7048
Toplam:26465054
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.