EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

CUMHURBAŞKANININ TL ÇAĞRISINA DESTEK

CUMHURBAŞKANININ TL ÇAĞRISINA DESTEK [07.12.2016]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dövizin bozdurularak TL’ye çevrilmesi yönündeki çağrısını desteklediklerini belirterek, ‘’Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı bu çağrı çok doğru, herkesin uyması gerek’’ dedi.

Konukoğlu, A Haber televizyon kanalında yayımlanan ‘’Sabah Ajansı’’ programına yaptığı açıklamada, TL’nin her zaman dolardan daha fazla kazandırdığını, parasını TL mevduatta değerlendirmeyi tercih eden yatırımcıların kazançlı çıktığını belirtti.

Konukoğlu, “Dolarda zaman zaman sıçramalar olabilir. Ancak düşükken dolara dönme ve yüksek fiyattan satma olasılığı çok düşük. Bundan dolayı mevduatların döviz bazında değil TL bazında değerlendirilmesi hem birikim hem de bankaların kaynakları açısından çok daha verimli olacaktır’’ dedi.

Sanayi Odası’nın 4 bin civarında üyesi bulunduğunu bildiren Konukoğlu, “Biz zaten yıllardır bütün üyelerimize şunu söylüyoruz; ‘ithalat ihracat işlemleriniz dışında dövizden uzak durun, yurt içinde yaptığınız ticarette ve alımlarınızda TL kullanın, geliriniz neyse o para biriminden borçlanın’ diye hemen hemen her Meclis toplantımızda bunu konuşuyoruz’’ dedi.

GSO Başkanı Konukoğlu, Türkiye’nin birlik beraberlik içinde hareket ederek her türlü zorluğu aşabileceğine vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Ülke olarak birlik beraberlik içinde olduğumuz, kol kola girdiğimiz takdirde altından kalkamayacağımız hiçbir olay yok. En son 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık ki inanılmaz bir travmaydı, o bile bir ve beraber olduğumuz zaman nelere kadir olduğumuzu gösterdi. Ekonominin geçtiği bu süreci de aşarız. Bugün kar düşünmek durumunda değiliz, bugün daha fazla kişiye iş sağlamanın mücadelesini vermek durumundayız. Bunun için çalışmalıyız, yatırımlarımıza devam etmeliyiz. Herkesin milli bir duruş sergilemesi ve ülkemizin geleceği adına Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyması gerektiğini düşünüyorum.’’

Konukoğlu, OHAL kapsamında alınan kararların ekonomiye karşı olmadığının altını bir kez daha çizerken, “Bizim şehrimizde sanayici çalışıyor. Herkes işinde gücünde. İhracatımıza, üretimimize kimsenin mani olduğu yok’’ sözleriyle, açıklamasını tamamladı.

 

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 1555 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
CUMHURBAŞKANININ TL ÇAĞRISINA DESTEK554754745.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)71
Bugün:7086
Toplam:26465092
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.