EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

KONUKOĞLU’NDAN YERLİ OTOMOBİLE DESTEK

KONUKOĞLU’NDAN YERLİ OTOMOBİLE DESTEK [27.10.2015]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Konukoğlu, yollara çıkmaya hazırlanan yerli otomobile destek vererek, ‘’Şahsen satışa çıkarılacak ilk araçlardan almaya talibim, gururla binerim’’ dedi.

Prototipleri tanıtılan yerli otomobille ilgili değerlendirmelerde bulunan Adil Konukoğlu, Türkiye’nin kendi markasıyla otomobil üretmesinin çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

‘’Türkiye’nin yerli otomobil üretimi son derece doğru bir karar. Yapanları kutluyorum. Bu milli bir projedir, herkes bu konuda elinden geldiğince destek olmalı’’ diyen Konukoğlu, yerli otomobil çıktığı gün ilk alıcılarından birisinin kendisi olacağını, ayrıca GSO’nun tüm üyelerini ve şirketleri yerli otomobil almaları yönünde teşvik edeceklerini belirtti.

Makine, elektronik, demir-çelik, plastik ve kimya gibi birçok sektörle yakından ilişkili olan otomotiv sektörünün Türkiye’nin iktisadi kal¬kınması için kritik bir öneme sahip olduğunu kaydeden Konukoğlu, otomotivin Türkiye’nin en önemli ihracat kalemleri arasında yer aldığına ve küresel otomotiv markaların ülkemizde faaliyet gösterdiğine vurgu yaptı.

Sanko Holding’in faaliyet gösterdiği alanlardan birisinin de tarım makinaları ve iş makinaları olduğunu hatırlatan Adil Konukoğlu, Sakarya’da bulunan Başak Traktör fabrikasında yüzde 100 yerli traktör, Sanko Makina’nın Gaziantep’teki modern fabrikasında ise iş makinaları ürettiklerine dikkati çekti.

Türkiye’de yerli otomobil üretecek birikim ve altyapı bulunduğunu ifade eden Konukoğlu, ‘’Devrim otomobil hikayesi yarım kalmıştı. İnşallah bu sefer seri üretime geçirerek, yerli otomobil hayalimizi gerçeğe dönüştürür, gücümüze güç katarız’’ dedi.


-‘’YERLİ OTOMOBİL GAZİANTEP’TE ÜRETİLSİN’’-

Gaziantep’in, Türkiye’nin altıncı büyük ekonomisine sahip olduğuna ve ihracatta 6’ıncı sırada geldiğine işaret eden Konukoğlu, şunları kaydetti:

‘’Şehrimizin dört bir tarafı sanayi bölgeleriyle çevrili. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB), 5. Bölgenin faaliyete geçmesiyle birlikte Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi konumuna geldi. Kentimizde; kimyevi maddeler ve mamullerinden demir çeliğe, metal-makineden plastik ürünlerine, kimyadan halı ve tekstile kadar birçok sektörde yüzlerce çeşit ürün üretilerek, ihracatını yapılıyor. Sanayi ürünlerimiz, Gaziantep ihracatında yüzde 95,1 pay alıyor.’’

GSO olarak, gerek Gaziantep gerekse bölgede yatırım altyapısını güçlendirmeye yönelik çalışmalarının devam ettiğini anlatan Konukoğlu, Gaziantep ve Kilis arasında çalışmalarını hızla sürdürdükleri Polateli-Şahinbey OSB’nin ve bununla bağlantılı Hassa-Dörtyol Tünel projesi tamamlandığında yatırımcılara ve ihracatçılara büyük fırsatlar sunacağını vurguladı.

Adil Konukoğlu, ‘’Yerli otomobilin Gaziantep’te üretilmesini istiyoruz, bunun için gerekli altyapımız var. Otomotiv yatırımcılarını şehrimize bekliyoruz, her türlü yardım ve kolaylığı sağlamaya hazırız’’ dedi.

-‘’TÜRKİYE’DE GURUR DUYACAĞIMIZ O KADAR İŞLER VAR Kİ…’’-

Adil Konukoğlu, Türkiye ekonomisinin özellikle 2001 yılından bu yana hızlı bir gelişme gösterdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

‘’Türkiye olarak son yıllarda yaptığımız, gurur duyacağımız o kadar işler var ki… Otobanlar, hızlı trenler, yeni havalimanları, Asya ve Avrupa’yı yer altından birleştiren Marmaray, Avrasya Tüneli, 3’üncü Köprü, karada havada denizde yerli malı savunma… Bunlar siyaset değil, ülkenin gelişmesi için yapılmış çalışmalardır. Türkiye’nin gurur duyacağı dev projelerdir.’’

Konukoğlu, 1 Kasım seçiminden sonra dileklerinin istikrarın devam etmesi, bir partinin tek başına iktidara gelmesi olduğunu sözlerine ekledi.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 2115 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
KONUKOĞLU’NDAN YERLİ OTOMOBİLE DESTEK542436423.JPG
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)73
Bugün:7099
Toplam:26465105
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.