EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GAZİANTEP TERÖRE KARŞI TEK SES OLDU…

GAZİANTEP TERÖRE KARŞI TEK SES OLDU… [11.09.2015]

Gaziantepli sivil toplum örgütleri,

son günlerde artan terör olaylarıyla ilgili bir araya gelerek ‘’Gün Birlik Günüdür’’ başlıklı ortak bir bildiri yayımladılar.

 

Kurtuluş Savaşı yıllarında düşman kuvvetlerine karşı muhteşem bir direniş destanı yazarak, Anadolu’da milli mücadele ateşini yakan Gaziantep insanı, ülkemizi bölmek ve kardeşi kardeşi kırdırmak isteyen teröre karşı, ‘’tek ses, tek yürek’’ oldu.
Şehrin önde gelen 13 sivil toplum örgütü, yayımladıkları ortak bildiride, vatandaşlara provakasyonlara gelmemeleri ve sağduyu çağrısında bulundular.
Terörün şiddetle kınandığı ortak bildiriye; Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Nizip Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası, Nizip Organize Sanayi Bölgesi, İslahiye Ticaret Odası, İslahiye Organize Sanayi Bölgesi, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu destek verdi.

 

-GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR-
Binlerce yıldan beri, hiçbir din, mezhep, dil ve ırk ayrımı yapmadan birarada yaşayan Türk Milletinin, bundan sonra da hiçbir ayrım yapmadan bir ve beraber yaşamaya azimli ve kararlı olduğu vurgulanan ortak bildiride, şöyle denildi:
‘’Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Bu hain ve alçak saldırıları yapanları, terörün kirli emellerini gerçekleştirmesine içeride ve dışarıda destek veren bütün çevreleri lanetliyoruz.
Gücünü tarihindeki başarılarıyla taçlandıran Türkiye’nin büyüklüğü karşısında bir avuç teröristin, kendilerini maşa olarak kullanan güçlere rağmen akibetleri, kendilerinden öncekilerle aynı olacaktır.
Çanakkale’de anlam bulan birlik beraberlik ruhu gibi, “Mevzubahis Vatansa Gerisi Teferruattır” düşüncesinden hareketle atalarımızın şehitlik mertebesine erişme pahasına bize emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği ve beraberliği için aynı heyecanla kenetleneceğinden hiç şüphemiz yoktur.’’

-‘’TAHRİKÇİLERE VE PROVAKATÖRLERE GEÇİT VERMEMELİYİZ’’-
Bildiride, devamla şunlar kaydedildi:
‘’Milletçe dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; tahriklere kapılmadan, sağduyulu hareket etmeliyiz. Büyük bedeller ödeyerek sahip olduğumuz güzel yurdumuzda fitneye, fesata, tahrikçilere, provakatörlere geçit vermemeliyiz.
Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’da kıvılcım gibi çakan, ışık tutan saygıdeğer Gaziantepli hemşehrilerimiz; bir an önce terör olaylarının son bulması, ülkemizde barış ve huzurun hakim olması için hepimiz üzerimi¬ze düşeni yapmalıyız. Şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Ama terörü lanetlerken bilmeliyiz ki; şiddete başvurmak, kardeşi kardeşi kırdırmak, terörün istediği tuzağa düşmektir. Duyarlı vatandaşlar olarak, provakasyonlara gelmeyip, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız.
Gün, kardeşliğimize sahip çıkma günüdür.
Gün, birbirimize kenetlenme günüdür.
Gün, birlik ve dirlik günüdür.
Gün, teröre karşı uyanık olma günüdür.’’

-‘’GAZİANTEP; KARDEŞLİĞİN, BARIŞIN VE HOŞGÖRÜNÜN SEMBOLÜDÜR’’-
Bildiride, bu toprakların kardeşlik mayasının güçlü olduğuna vurgu yapılarak, şunlar kaydedildi:
‘’Milletçe, bizi biz yapan değerlerimizin etrafında tek vücut birleştiğimiz müddetçe hiçbir güç birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu bozamayacaktır. Türkiye’nin milli birliğine beraberliğine kast eden bölücü terör örgütü amacına ulaşamayacaktır.
Cennet vatanımız bize şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bu kutsal emanete sonsuza kadar sahip çıkarak, Türkiyemizi daha güçlü konuma ve daha aydınlık yarınlara birlikte taşıyacağımızı unutmamalıyız.
Binlerce yıldır medeniyetlere beşiklik eden Gaziantepliler olarak, kardeşliğin, barışın ve hoşgörünün sembolü olmayı sürdüreceğiz. Gaziantep’teki sivil toplum kuruluşları olarak, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Emniyet Teşkilatı’na başsağlığı diler, yüce milletimizi sağduyuya davet ederiz.’’
Sivil toplum kuruluşlarının ortak bildirisi, yerel basına ilan şeklinde de verilerek, tüm Gaziantepli vatandaşlara duyuruldu.

 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 2594 defa görüntülendi.
   
Indirilebilir Dosyalar
GAZİANTEP TERÖRE KARŞI TEK SES OLDU…436437.jpg
Önemli Duyurular
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
KOBİ TANIMI DEĞİŞTİ
Son Tarih: 31.12.2018
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)50
Bugün:7519
Toplam:26465525
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.