EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

GAPPLAST FUARI AÇILDI

GAPPLAST FUARI AÇILDI [09.09.2015]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği (GAPLASDER) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘’Plastik, Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı (GAPPLAST), Ortadoğu Fuar Merkezi’nde törenle açıldı.

AKORT Fuarcılık organizasyonuyla düzenlenen GAPPLAST Fuarı töreni, terör saldırılarında hayatını kaybede şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılışta konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Türkiye için zor bir günde, şehitlerin acısını hissettikleri bir anda fuar açılışında olduklarını belirterek, vatan için can veren tüm şehitleri rahmetle andığını söyledi.

Koçer, ‘’Terörle mücadele noktasında Türkiye kararlı bir şekilde yoluna devam edecek. İnşallah şehitlerimizin hiçbirisinin kanı yerde kalmayacak. Ancak terörle mücadeleyi gerçekleştirirken de sağduyuyu ve sükûneti elden bırakmamak gerekiyor. Terörü lanetlerken, şiddeti ortaya koymak terörün istediğini yapmaktır. Dün geceden beri ülkemizde yaşanan olayları tasvip etmek mümkün değil’’ dedi.

GAPPLAST Fuarı’nın ilk kez düzenlenmesine rağmen metrekare ve katılım olarak çok başarılı olduğunu anlatan Koçer, Gaziantep’in ihracatına değinerek, şöyle devam etti:

“Gaziantep aylık bazda Ankara’yı geçerek en fazla ihracat yapan 5’inci şehir konumuna yükseldi. Gerek şehrimizdeki gerekse ülkemizdeki ihracat hedeflerinin çok daha iyi olmasını bekliyoruz ama dünyada ticaret, büyüme yavaşlıyor. Daha iyisi olması için çaba gösteriyoruz, bunun için en temel şey Türkiye’de istikrarlı bir sürecin, öncelikle siyasal sürecin devamı. Ve inşallah diliyorum ki, 1 Kasım seçimlerinde Türkiye bu istikrarı sürecek bir adım atar. Ekonomi de bu istikrarlı süreçten kendine düşeni alır.”

-KONUKOĞLU: ‘’BU MİLLETİ HİÇ KİMSEYE BÖLDÜRMEYECEĞİZ’’-
Şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da ‘’Gönül isterdi ki çok daha güzel bir ortamda bu farımızı açalım. Son bir aydır yaşadığımız acı olaylar ve terör örgütünün yaptığı hain saldırılarla yüreğimiz kan ağlıyor. Birliğimizi beraberliğimizi bozmadan, ülkemizi düzlüğe çıkarmak için güç birliği yapmamız, bu konuda her türlü çabayı birlikte göstermemiz gerekir.’’

Gaziantep’in binlerce yıldır hiçbir din, mezhep, dil ve ırk ayrımı yapmadan birlikte kardeşçe yaşamış bir şehir olduğunun altını çizen Konukoğlu, teröre destek veren iç ve dış güçlere tepki göstererek, ‘’Bu milleti hiç kimseye ne böldüreceğiz ne de milleti birbirine düşürecek en ufak bir harekete geleceğiz. Biz birlik beraberlik içerisinde hep türlü tepkimizi göstererek yolumuza devam edeceğiz’’ sözlerine yer verdi.

Plastik ve kimya sektörünün, dünyada en stratejik sektörlerden birisi olduğuna dikkati çeken Konukoğlu, bu sektöre yeterli desteğin sağlanması durumunda 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmada önemli katkı sağlayacağına vurgu yaptı.
Konukoğlu, sektörün en büyük ihtiyaçlarından birisinin yetişmiş eleman olduğunu ifade ederken, meslek liselerinde plastik-kimya sektörleriyle ilgili eğitim verilmesini önerdi.

-‘’DÜNYA İHRACATINDA DAHA FAZLA PAY ALMAK İSTİYORUZ’’-
GAPLASDER Başkanı Murat Kökoğlu da son zamanlarda artan terör olayları sonucunda şehit olan asker ve polislere rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diledi.

Türk plastik sektörünün AB ülkeleri içinde Almanya’dan sonra 2’inci, dünyada 7’inci sırada bulunduğuna işaret eden Kökoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk plastik sektörü 20,3 milyar dolarlık dış ticaret hacmi ile dünya plastik dış ticaret hacminden yüzde 1,7 pay alıyor. İstihdam ve ihracatta önemli bir yere sahibiz. 2014 yılında kimyasal madde ve ürünlerinde Gaziantep’in ihracatı 350 milyon dolar, plastikte bu rakam 483 milyon dolar olmuştur. 2015 yılında da bu artış devam ettirilmiştir. Hedefimiz dünya üretim ve ihracatında daha fazla pay almak ve katma değeri yüksek ürünler üretmektir.”

Konuşmaların ardından, Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Akort Fuarcılık Genel Müdürü Hülya Akkaya ve diğer protokol üyeleri, açılış kurdelesini keserek stantları dolaştılar.

Gaziantep’in yanı sıra Adana, Aksaray, Bursa, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Niğde ve Osmaniye’den katılımın olduğu, temsil edilen firma sayısının 100 ve marka sayısının 150 olduğu GAPPLAST Fuarı, 12 Eylül tarihine kadar ziyarete açık olacak.

 

 

 


 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 2170 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
GAPPLAST FUARI AÇILDIDSC_1014.jpg
 DSC_1016.jpg
 DSC_1041.jpg
 DSC_1149.jpg
 DSC_1295.jpg
 DSC_1362.jpg
 DSC_1395.jpg
Önemli Duyurular
TİCARET ELÇİLERİ PROJESİ
Son Tarih: 01.04.2019
BREXIT SÜRECİ
Son Tarih: 19.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
TÜRKİYE-UKRAYNA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 15.04.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
TÜRKMEN KİMYA İHALESİ
Son Tarih: 30.03.2019
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)12
Bugün:5906
Toplam:27407001
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.