EnglishItalianoFrançais中文Русский

gaziantep

sanayi

gaziantep sanayisi

sanayi odaları

gaziantep kültür

gaziantep turizm

gaziantep iş imkanları

sanayi üniversite

sanayi işbirlikleri

sanayici

sanayi üretimi

organize sanayi

gaziantep'te yaşam

gaziantep coğrafyası

Gaziantep uçak seferleri

Gaziantep Teknopark

Gaziantep Serbest bölgesi

Gaziantep genç girişimciler kurulu

Gaziantep kadın girişimciler kurulu

Gaziantep istiklal madalyası

gaziantep'in konumu

gaziantepliler

gaziantep kültür turizmi

gaziantep'te iş olanakları

gaziantep'te fırsatlar

gaziantep tarihi

gaziantep evleri

gaziantep baklava

gaziantep yemekleri

gaziantep insanı

gaziantep iklimi

gaziantep hava durumu

gaziantep trafik

gaziantep ulaşım

gaziantep yaşam

sanayi ürünleri

sanayi atıkları

gso atık bülteni

sanayici vasfı

Yeni Yatırım alanları

KONUKOĞLU, ‘’AKADEMİSYEN-SANAYİCİ BULUŞMASI’’ PANELİNDE BAŞARININ SIRLARINI ANLATTI

KONUKOĞLU, ‘’AKADEMİSYEN-SANAYİCİ BULUŞMASI’’ PANELİNDE BAŞARININ SIRLARINI ANLATTI [07.11.2014]

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, birlik beraberlik içinde olmanın ve konulan hedeflere doğru çalışmanın başarıyı getireceğini belirterek, ‘’Ülke olarak birlik beraberliğimizi bozmazsak, Türkiye için 500 milyar dolar ihracat hedefi hayal değil’’ dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), Ekonomi Bakanlığı destekleri ile Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği ‘’Türkiye İnovasyon Haftası Gaziantep’’ etkinliği kapsamında ‘’Akademisyen - Sanayici Buluşması’’ konulu oturum yapıldı.

Oturuma, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.

Yenilikçiliğin beşiği olan Gaziantep’te bu organizasyonu düzenleyenlere teşekkür eden Konukoğlu, salonda bulunan gençlere seslenerek konuşmasına başladı.

‘’Burada inovasyonu, yenilikçiliği, her şeyi konuşuruz ama bizim size anlatmamız gereken en önemli şey kendiniz’’ diyen Konukoğlu, her gelen yeni neslin bu ülkeyi daha ileriye götürdüğünü vurguladı.

Eskiden eve telefon bağlanması için yıllarca beklenirken şimdi anında alınan cep telefonuyla dünyanın öbür ucu konuşulabildiğine dikkati çeken Konukoğlu, ‘’Bu yenilikleri buraya kim getirdi? Bir zamanlar sizin gibi bu sıralarda oturan o zaman genç olan, şimdi orta yaşlı olan girişimci, kendini hedeflediği noktaya koşturan kişilerle oldu’’ diye konuştu.

Gaziantep’te farkındalık yaratmak amacıyla ilk genç işadamları derneğini kurdukları zamanlarda üniversite-sanayi işbirliğinde yaşadıkları zorluklardan bahseden Konukoğlu, bugün sanayicinin üniversitelerin her kademesiyle birlikte çalışma imkanı bulabildiğini söyledi.

GAÜN’ün mühendislik fakültesinde okuyan öğrencilere iş pratiği kazandırmak için başlattığı ‘’intörn’’ uygulamasından mutlu olduklarını, böylece sanayicinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılayabildiğini anlatan Konukoğlu, ‘’Darısı diğer üniversitelerin de başına’’ ifadesini kullandı.

-‘’BİRLİK OLMAK HERŞEYDEN ÖNEMLİ’’-
Şehir olarak her zaman önlerine hedef koyduklarına ve bu hedefe ulaşmak için var güçleriyle çalıştıklarına vurgu yapan Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Türkiye 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefi koydu. Bu hedefin mucidi Mehmet Başkanımdır (TİM Başkanı), herkesi buna ikna etti. Bu hayale hep birlikte inandık ve Gaziantep olarak 30 milyar dolar ihracat hedefi koyduk. Biz bunu başarırız başaramayız ayrı konu, ama en azından bizim bir hedefimiz var. Ama gençler size soruyorum, sizin neyiniz var? Kendinize bir hedef koyarsanız, rakiplerinizin arasından tereyağından kıl çeker gibi sıyrılır, başarılı olursunuz. Hedefi olmayan hiçbir yere varamaz.’’

Bu sözleriyle büyük alkış alan GSO Başkanı Adil Konukoğlu, gençlere önerilerini devamla şöyle sürdürdü:

“Birlikte çalışmayı öğrenin. Bir şeyi başarmak için mutlaka bir başkasının bilgisine ve becerisine ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Hiçbir şeyi tek başınıza başaramazsınız. Eğer son yıllarda intörn sistemiyle bu öğrencileri kazandıysak; üniversite ile bütün sanayiciler birlikte olduğumuz için başarıyoruz.’’

Gaziantep’in bütün kamu-özel sektör yöneticilerinin birlikte hareket etmesi sayesinde başarıyı yakaladığını belirten Konukoğlu, şunları kaydetti:

‘’Yoksa Türkiye’de bizim gibi yeni bir şeyler yapmaya çalışan o kadar şehir var ki…. Ama orada herkes bireysel çalışıyor, benim kurumum, benim şirketim diyor. Birlik olmak önemli. Birlik olan yerde dirlik olur. Eğer biz ülke olarak birlik beraberliğimizi bozmazsak bütün katmanlarıyla el ele verirsek Türkiye için 500 milyar dolar ihracat hayal değil.’’

-BAŞARININ SIRRI…-
İnsanın hayatının bile her aşamasının bir inovasyon, yenilik ve kendinde farklılık yaratmak olduğunu dile getiren GSO Başkanı Konukoğlu, şöyle devam etti:

‘’Bir gününüz bir gününüze benzemeyecek, her zaman bir adım daha ileriye gitmenin yoluna bakacaksınız. Rahmetli babam derdi ki ‘kendi kendini yenilemeyen şirket sahibini yeniler’. İlla bir şey icat etmemiz gerekmiyor, ama araştırma ile Ar-Ge ile yaptığınız ürünün en iyisini yapmalısınız. En iyi olmak mücadelesi verildiği zaman da işte başarı gelir, inovasyon gelir, şirketlerinizin büyümesi gelir.’’

Başarılı insanların bilgiyi paylaşmaktan korkmadığını, bilginin zekatı olduğunu ve paylaşılması gerektiğinin altını çizen Konukoğlu, salonda bulunan gençleri ilerde kendilerinin yerinde görmek istediğini söyledi.

‘’Hayatımda çocukluğumdan beri şu idealle yaşadım; Bir gün şirketin en üst noktasında olabilir miyim diye çalıştım. Çalışmaya da devam ediyorum’’ diyen Konukoğlu, gençlere hedeflerini yüksek tutmalarını ve bu doğrultuda çalışmalarını öğütledi. Adil Konukoğlu, ‘’Başarının birinci sırrı birlik beraberliktir. İkincisi de o hedeflere doğru var gücümüzle çalışmaktır’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Bölgedeki birçok üniversiteden gelen öğrencilerin izlediği oturumu, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu da dinledi.
 Hazirlayan: GSO BASIN YAYIN
E-Mail:basin gso.org.tr
Bu haber 2018 defa görüntülendi.
Diger Haber Dökümanlari
   
Indirilebilir Dosyalar
KONUKOĞLU, ‘’AKADEMİSYEN-SANAYİCİ BULUŞMASI’’ PANELİNDE BAŞARININ SIRLARINI ANLATTIDSC_7671.jpg
 DSC_7615.jpg
 DSC_7648.jpg
 DSC_7654.jpg
 DSC_7655.jpg
 DSC_7663.jpg
Önemli Duyurular
BREXIT SÜRECİ
Son Tarih: 19.04.2019
SITIC AFRICA 2019
Son Tarih: 20.06.2019
26. TİRAN ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 23.11.2019
GÜNEY AFRİKA'DA PROJELER HK
Son Tarih: 27.04.2019
TEBRİZ'DE DÜZENLENECEK FUARLAR
Son Tarih: 25.05.2019
TÜRKİYE-UKRAYNA SEMPOZYUMU
Son Tarih: 15.04.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Son Tarih: 31.05.2019
53. SFAX ULUSLARARASI FUARI
Son Tarih: 27.06.2019
TÜRKMEN KİMYA İHALESİ
Son Tarih: 30.03.2019
NEPAL YATIRIM KONFERANSI
Son Tarih: 29.03.2019
TABS BEYAN SİSTEMİ
Son Tarih: 01.04.2019
AUTOMECHANIKA DUBAI 2019 FUARI
Son Tarih: 10.05.2019
ISK-SODEX İSTANBUL 2019
Son Tarih: 31.03.2019
Haberler
Arşivdeki haberler
Bu ay en çok okunanlar
Bu yıl en çok okunanlar
ODAMIZ HİZMET KALİTESİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?
Ziyaretçiler
Aktif :(son 1dk.)313
Bugün:1119
Toplam:27392226
16.02.2006'da sıfırlanmıştır.